MSI PR200 serisi notebooklar

Konu, 'Msi Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu konuda msi pr200 serisi notebooklar ile ilgili her türlü konuyu tartışabiliriz.

Model PR200-076TRPR200-086TRPR200-085TRPR200-207TRPR200-083TR
    Fiyatı 1.295 $+KDV1.299 $+KDV1.499 $+KDV1.349 $+KDV1.299 $+KDV
    İşlemci Tipi Intel Core 2 DuoIntel Core 2 DuoIntel Core 2 DuoIntel Core 2 DuoIntel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı 2 Ghz2 Ghz2.20 GHz2.20 GHz2 Ghz
    İşlemci Veri yolu hızı 800 Mhz800 Mhz800 Mhz800 Mhz800 Mhz
    İşlemci ön belleği 2 MB2 MB4 MB4 MB2 MB
    İşlemci Modeli T7250T7250T7500T7500T7250
    Bellek Hızı DDR2 667 MhzDDR2 667 MhzDDR2 667 MhzDDR2 667 MhzDDR2 667 Mhz
    Bellek miktarı 2 GB2 GB2 GB2 GB2 GB
    Ekran boyutu 12.1 inç12.1 inç12.1 inç12.1 inç12.1 inç
    Ekran Tipi WXGAWXGAWXGAWXGAWXGA
    Ekran çözünürlüğü 1280 x 800 px1280 x 800 px1280 x 800 px1280 x 800 px1280 x 800 px
    Ekran Kartı Intel GMA X3100Intel GMA X3100Intel GMA X3100Intel GMA X3100Intel GMA X3100
    Ekran Kartı Belleği -----
    Ekran Kartı tipi TümleşikTümleşikTümleşikTümleşikTümleşik
    İşletim sistemi Windows Vista Home PremiumWindows Vista Home PremiumWindows Vista Home PremiumWindows Vista Home PremiumWindows Vista Home Premium
    Hdd Kapasitesi 160 GB160 GB250 GB250 GB160 GB
    Hdd Rpm 5400 rpm5400 rpm5400 rpm5400 rpm5400 rpm
    Hdd tipi SATASATASATASATASATA
    Optik sürücü tipi DVD Yazıcı (Super Multi)DVD Yazıcı (Super Multi)DVD Yazıcı (Super Multi)DVD Yazıcı (Super Multi)DVD Yazıcı (Super Multi)
    Modem 56 K56 K56 K56 K56 K
    Ethernet 10/100/1000 Mbps10/100/1000 Mbps10/100/1000 Mbps10/100/1000 Mbps10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ 802.11 A/B/G802.11 A/B/G/N802.11 A/B/G/N802.11 A/B/G802.11 A/B/G
    Bluetooth Bluetooth V2.0+EDRBluetooth V2.0+EDRBluetooth V2.0+EDRBluetooth V2.0+EDRBluetooth V2.0+EDR
    Diğer Bağlantılar -----
    DVI Çıkışı -----
    Kızılötesi -----
    HDMI Çıkışı 11111
    IEEE 1394 11111
    Kart girişi 1 x Express Card1 x Express Card1 x Express Card1 x Express Card1 x Express Card
    Monitör Çıkışı -----
    Ses Bağlantıları 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi
    Tv-Out 1 x S-Video 11 x S-Video 11 x S-Video 11 x S-Video 11 x S-Video 1
    USB 33333
    E-SATA -----
    Ses Kartı Dahili ses kartıDahili ses kartıDahili ses kartıDahili ses kartıDahili ses kartı
    Hoparlör Dahili hoparlörDahili hoparlörDahili hoparlörDahili hoparlörDahili hoparlör
    Touchpad VarVarVarVarVar
    Klavye Türkçe Q KlavyeTürkçe Q KlavyeTürkçe Q KlavyeTürkçe Q KlavyeTürkçe Q Klavye
    Kart okuyucu 4-in-1 card reader4-in-1 card reader4-in-1 card reader4-in-1 card reader4-in-1 card reader
    Kamera 1.3 Megapiksel Web Kamerası1.3 Megapiksel Web Kamerası1.3 Megapiksel Web Kamerası1.3 Megapiksel Web Kamerası1.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu VarVarVarVarVar
    Pil lityum-iyonlityum-iyonlityum-iyonlityum-iyonlityum-iyon
    En 303 mm303 mm303 mm303 mm303 mm
    Boy 202 mm202 mm202 mm202 mm202 mm
    Yükseklik 22 mm22 mm22 mm22 mm22 mm
    Ağırlık 1.800 Kg1.800 Kg1.800 Kg1.800 Kg1.800 Kg
    Garanti süresi 2 yıl2 yıl2 yıl2 yıl2 yıl
    Hediyeler ÇantaÇantaÇantaÇantaÇanta

MSI PR200-076TR , MSI PR200-083TR , MSI PR200-085TR , MSI PR200-086TR , MSI PR200-207TR , MSI PR200-076TR

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

MSI PR200 serisi Notebooklara xp kurulumu ve gerekli sürücüler.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    5. Eğer daha önce hiç xp kurmadıysanız detaylı anlatım için şurayı okuyunuz.
    6. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

1. Anakart sürücüsü : Intel 965 chipset driver şifre: "www.notebook.gen.tr"
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: Intel onboard vga driver
    3. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.
      Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"
    4. Modem sürücüsü: Agere modem driver ya da Agere modem driver
    5. Kablosuz ethernet sürücüsü: intel wireless driver ya da Azurewave wireless ethernet driver ya da Azurewave wireless ethernet driver
    6. Ethernet kartı sürücüsü: realtek ethernet driver.
    7. Bluetooth:Bluetooth driver ve Bluetooth monitor
    8. Parmak izi Okuyucu : UPEK Finger Print Drivers
    9. Kart okuyucu sürücüsü: ENE MR510 Card Reader Drivers
    10. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    11. Kamera sürücüsü: Bison webcam - camera driver ya da Bison webcam - camera driver

MSI PR200-076TR xp driver , MSI PR200-083TR xp driver , MSI PR200-085TR xp driver , MSI PR200-086TR xp driver , MSI PR200-207TR xp driver , MSI PR200-076TR xp driver

3. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Bugünlerde 700 USD ile 780 USD (Kdv hariç) aralığında PR200 085 modelini bulmak mümkün. Core2Duo T7500 işlemcili ve 250 GB HDD, HDMI çıkış, TV Tuner, 2GB ram vs vs vs...

Yukarıdaki fiyatların yarısına almak mümkün yani. Ne dersiniz Sn.Saka? İyimidir bu notebook??? 12.1 inch düşündüğümden soruyorum. Syg.

4. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Bu alette sol tarafta bir TV girişi veya TV çıkışı gibi bir şey var. Buraya anten mi bağlanıyor? Yani UYDU Recevier'dan görüntüyü bilgisayara alabiliyormuyuz? TV seyredebiliyormuyuz?

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu giriş ya da çıkış Yukarıdaki resimlerde görünüyor mu?
    Ayrıca pek zannetmiyorum :(

6. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Yukarıdaki HDMI girişinin yanında sağında sarı bir şey var. Ondan bahsediyorum. Gerçeğinde de bu var ve sorudm satısı cevaplayamadı. TV kartı değildir abi dedi sadece.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Birçok notebook üreticisi yutdışında tv kartlı notebooklar satıyor. Bu sebeple bütün kasalara tv kartı için gerekli alanı koyuyorlar. Bir kerede üretim yapıp maliyeti düşürmek için.

Ancak Türkiye'de tv kartı olursa %25 civarında bir vergi geliyor. 20 usd lik tv kartı için üretici 200 usd vergi ödemek zorunda kalıyor.
    Bu sebeple Türkiye^deki modellere tv kartı kimse koymuyor, koyamıyor.

8. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

HD resimler;

9. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Ben bu modele format atarken sabit disk hatası verdi sata sürücülü xp yapam için SATA sürücüsünnü bulamadım yardım edermisiniz...

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu sayfadaki ikinci mesajı dikkatlice okursanız yapmanız gereken herşey orada yazıyor.

11. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Sayın Hocam Ben sorumu yanlış yazdım afedersiniz üstteki msj silebilirsiniz. [alala]

12. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

MSI PR200 085TR Vatan'da 1123 YTL (KDV dahil) yarın satışta. Bu özellikler bu fiyata bedava... Sadece lisanslı Vista Premium almaya kalksanız 300 YTL... Bu makinada işletim sistemi Vista Premium...

CPU Ailesi Intel® Centrino® Islemci
    CPU Teknolojisi Intel® Core™ 2 Duo
    CPU Hızı 2.0 GHz
    CPU Numarası T7500
    CPU Bus Hızı 800 MHz
    CPU Ön Bellek 2MB
    RAM Kapasitesi 2048MB
    RAM Tipi DDR2
    HD Kapasite 250 Gb
    VGA RAM 358MB
    VGA Chipset Markası INTEL ( Paylaşımlı )
    VGA Chipset Modeli X3100
    Ekran Boyu(inch) 12,1 PARLAK EKRAN
    Monitör Tipi WXGA
    Maksimum Çözünürlük 1280*800
    Optik Sürücü DVD SUPER MULTI
    Mobil Özellikler BlueTooth
    Mobil Özellikler Kamera
    Mobil Özellikler Kart Okuyucu
    Mobil Özellikler Wireless
    İşletim Sistemi Win Vista Premium Tr
    Ağırlık (Kg) 1.8 KG
    Güvenlik Parmak İzi Okuyucusu

13. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

1123 ytl 5 taksit güncel kurdan 626 USD + KDV'ye denk gelmekte. Gerçekten bu makinayı 1123 YTL ye 5 taksit almak müthiş...

Ekli Dosyalar:

14. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Değerli MSI dostlarına küçük bir hediye. MSI GX600 serisi notebookların Gaming tatto olarak adlandırılan ve makinanın muhtelif bölgelerinde yeralan desenleri ile çok sevdiğim Firefox programına ait iki wallpaperı 1280x800 çözünürlükte düzenleyerek hediye ediyorum. Wallpapelarınız hayırlı olsun... (Birinin ortasında MSI yazısı var.)

15. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Bu notebook'ta Ram Upgade rasıl yapacağız? Ön klavyenin altında mı gömülü imiş ram modülü? Yoksa arka kısımda mı? Teknik döküman resim vs varmı?

16. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

İncelemem sonucunda ramlerin alt kısımda olduğunu gördüm. Toplam 7 tane vida vardı çıkardım ancak arka kapağı sökemedim. Teknik destek için notebook'u aldığım yere telefon açtım ve telefonda tarif etmelerini rica ettim. Rami bizdenmi aldınız dedi? Hayır dedim ama notebooku sizden aldım dedim. Rami aldığınız yere götürün, orası takar dedi. kendiniz takmaya çalışmayın arka kapağı biraz zorlamanız gerekiyor çıkarmak için, kırabilirsiniz dedi.

Bimtes MSI teknik servisliğini bırakmış, onlar epey yardımcı oluyorlarmış. Aranızda tecrübeli yokmu bu konuda???

17. bigthebig

bigthebig Yeni Üye

tüm sürücüleri kurmama rağmen hala 1 adet bilinmeyen aygıt var

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

o aygıta sağ tık özellikler ayrıntılara girin. çıkan kodu yazın.

19. djOFFLee

djOFFLee Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar,
    8 aydan uzun bir süredir PR200 sahibiyim ve çıldırmak üzereyim [ofof]
    Vista Home Premium yüklü geldiğinde kamera tuşuna bastığımda kamera Live Messenger da bir defaya mahsus çalıştı, sonra ne olduysa p2 tuşuna her bastığımda windows arama sayfası çıkar oldu!!!

Bir süre vista ile kullandıktan sonra vazgeçip xp ye döndüğümde de aynı sıkıntıyı yaşadım, tüm güncel sürücü ve hotkey programlarına rağmen p2 tuşuna bastığımda arama sayfasından başka bişey çıkmadı!p1 ise media player ı açıyor...

yaşadığım virüs probleminden ötürü tekrar format atıp, bu defa vista ultimate yükledim, ekran kartı ve kartokuyucunun sürücüleri güncel olmadığından 1-2 defa mavi ekran hatası aldım ama onlarıda güncellediğimden beri sorunsuz çalışıyor. ama kamerada hala tık yok!!!! [ofof] [ofof] [ofof]

System Control Manager ve tüm sürücülerin en güncel versiyonlarını kurdum. p2 tuşuna batığımda SCM kamra açık ikazı veriyor ama ne bison cam ne aveo cap nede livemessenger kamerayı algılayabiliyoaygıt yöneticisinde kamerayı göremiyorum ayrıca da aygıt yönetici altında sorunlu herhangi bir aygıtda yok tüm bileşenler doğru yüklü görünüyor...

Konu ile ilgili bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Saygılarımla.

20. bigthebig

bigthebig Yeni Üye

ram i yükseltmek yada hdd yi değiştirmek için arka kapağı nasıl açabiliriz

Sayfayı Paylaş