MSI notebookların BIOS'larını güncellemek

Konu, 'Msi Notebook' kısmında Slithereen Guard tarafından paylaşıldı.

1. Slithereen Guard

Slithereen Guard Yeni Üye

UYARI: SAKIN DOĞRU DÜRÜST ÇALIŞAN BİR DİZÜSTÜ BİLGİSAYARIN BIOS'UNU GÜNCELLEŞTİRMEYİNİZ...

MSI notebook kullanıcılarında çoğu yanlış BIOS güncelleştirmelerinden notebooklarını teknik servislere göndermeye mağrus kalmışlardır.

Eğer BIOS'u güncelleştirmeye bir nedeniniz yoksa bu işe kalkışmayınız!

Şimdi :

1 - Dizüstü-bilgisayarınıza uygun en güncel BIOS sürümünü www.msi.com.tw adresinden laptop modelinizi seçerek BIOS'unuzun güncell sürümünü indiriniz.
    2 - Dosya .zip veya .rar arşivinde gelecektir ve indirdikten sonra arşivi istediğiniz bir yere boşaltınız.
    3 - Boşaltıktan sonra karşımıza bir kaç tane dosya çıkacaktır, dosyalardan biri flash.bat ikinciside bir .exe dosyası.
    4 - flash.bat adlı dosyayı çalıştırın ve işlem bitiğinde laptopunuzu resetleyiniz.
    5 - Bilgisayar tam açılırken kapanış tuşuna basıp 5'e kadar sayınız ve bilgisayarınız kapancaktır.
    6 - Güç kablosunu çıkartıp, bateryayıda yerinden çıkardıktan sonra 5-6 dakikaya kadar laptopunuzu kapalı brakınız.
    7 - Sonra herşeyi yerine koyup laptopunuzu açınız ve yeni BIOS'unuz çalışmaya hazır.

Not : Son 3 kısım bilgisayarınızın EC (Embedded Controller)'ünü restliyor.

Doküman bana ayittir, hepinize kolay gelsin. [ateskafa]

2. the_grudge

the_grudge Yeni Üye

ben denedim bir şey değişmedi vista starter ile yönetici olarak bile denedim olmadı?

ayrıca o kadarda riskli bir şey değil...

3. Error!

Error! Yeni Üye

the_grudge
    güncelleme esnasında notebook kapanır flash bellek cd dvd vs çıkartırsanız riski ozaman görürsünüz ;) tehlikeli değil diye hep güncellememek lazım ;)

4. Segoist

Segoist Yeni Üye

Pekı Bunu Dos ortamında nasıl yapıcaz acılısta .. USB flash bellekten gosterıcem fakat no bootable partition in table uyarısı alıyorum Acılısta yapmak ıle dedıgınız sekılde yapmanın arasında bı fark var mı yanı ben dedıgınız sekılde yaptım fakat bı degısıklık goremedım

5. the_grudge

the_grudge Yeni Üye

o tarz şeyleri yapmazsanız bir risk yok zaten güncellenmedi... hiç bir şey olmadı... bende vazgeçtim zaten vista ile xp ile denedim... olmadı... şu an pardus ile kullanıyorum... msi bios güncellemesi konusunda yetersiz... :!:

Sayfayı Paylaş