MSI EX610X - Performans ve Isınma Problemi

Konu, 'Msi Notebook' kısmında Slithereen Guard tarafından paylaşıldı.

1. Slithereen Guard

Slithereen Guard Yeni Üye

Öncelikle hepinize merhaba, ve konumu bakmaya vakit ayırdığınız için teşekkürler. :)
    Başlamadan özeliklerini yazdırayım:

İşlemci : AMD Althon 64 X2 1.80GHz (TK-55)
    Bellek : 2x1GB DDR2-667MHz
    Ekran Kartı : ATI Mobility Radeon HD2400 - 128MB paylaşımsız ( 892MB'a kadar yükseliyor. )
    Sabit Disk : WD 160GB 5400RPM 8MB SATA
    Bağlantı : Atheros Wireless, Realtek Gigabit Ethernet, Toshiba Bluetooth
    Diğer : Realtek HD Audio, Kart Okuyucu, Li-Ion Pil

Ben 2 ay önce bu MSI EX610X dizüstü-bilgisayarını aldım, o günden aralıksız performans ve ısı problemleriyle karşılaştım. Çoğu zaman çözüm bulunuyordu ama yinede performansla ve ısınmalarla başım çok büyük bir dertte.

Oyunlarda düşük FPS'ile oynamak zorundaydım uzun zamandır ama yeni sürücüleri yüklediğmide sorun bazen çözülüyordu ama şimdi yine ortaya çıktı.

- Warcraft 3 (20-30 FPS)
    - GTA San Andreas (Oyunda çok kısa süreli donmalar oluyor ama çabuk geçiyor.)
    - Counter Strike (Oyuna girdiğimde serveri tam yapıyorum 2 dakika sonra oyun donuyor Windows tuşuna bastımda düzeliyor.)

Bunlar biryere kadar ama şu ısı problemine bir türlü çağre bulamadım, ısı problemi yanına birde çok gürültülü ses çıkartıyor (işlemci).

Lütfen bana en azından ne yapacam tarafından yardım edin, en küçük bir övüt kabuldur.
    Şimdiden herkeze çok teşekkürler. [melek]

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

dizüstü bilgisayarınız çok ısındığı için fan daha da çok çalışır. Sesi çıkaranda fandır büyük ihtimalle. Amd işlemcili bilgisayarlarda ısınma sorunu eskiden olurdu. Bu yeni modelde olması ilginç. Bence vakit kaybetmeden servis ile görüşünüz. Bir arıza olabilir.

3. Slithereen Guard

Peki kendim açıp biraz karıştırsam, mesela fanı temizletip yerine koysam?
    Bide şu performans hakkında ne düşünüyorsunuz?

- Format atsam çözülebilirmi? [alala]

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

msi'ın servis politikası nedir bilmiyorum. Bazı markalar laptopun içini açarsanız garantiyi bozabiliyorlar. Bu sebeple iyice öğrenmeden birşey yapmayın bence.

Format ya da varsa bios güncellemesi deneyebilirsiniz ancak ne kadar etkisi olur bilmiyorum.

5. Slithereen Guard

Yeterince bilgim olduğunu düşünüp açmıştım daha önce, sanırım garanti gitti! :D

Formatı denedim (*XP - Vista), bide firmware güncellemelerini nasıl yapacam?
    Bide sistemim Vista için yeterli olduğunu sanıyorum sizce?

6. plazmax

plazmax Yeni Üye

etiket board kapaginin ustundeki vidalarda yada kasa ile board kapagi na yapisiksa garantin gider. isinma icin zalman notebook sogutu almani tavsiye ederim wow da 20-30 normal fps

Sayfayı Paylaş