MSI EX600 Sıcaklık Problemi

Konu, 'Msi Notebook' kısmında sailor83 tarafından paylaşıldı.

1. sailor83

sailor83 Yeni Üye

Arkadaşlar Merhaba Lütfen Yardım edin ;
    Msi ex600 notebookum var cpu fanı çok ses yapıyordu , servise götürdüm temizleyip verdier ama notebookun sıcaklık değerleri aşırı artmaya başladı ve şimdi ilk açlışta ses yapmıyor ama sıcaklık değerleri sürekli dalgalanıyor , gpu 57 den aşağı düşmüyor core 0 ve core 1de de durum aynı sürekli 55-56 da 50 den aşağı nadiren düşüyolar ve oyun falanda oynamıyorum bu ölçümlerde sadece nete giriorum mail falan bakıyorum yani kasıcak bişey yok ama normal internet sayfasındaki sağdaki yukarı aşağı kaydırma çubuğu bile takılıyor anlamadım.Oyunda ve film izlerken felaket ısınıyor :cry: Normal sıcaklık değerleri nedir sizce max ne olmalıdır bu konuda bilgilendirebilirseniz sevinirim birde bu durum normalmi ? Fanda mı bir sorun var acaba ? Aşağıda farklı programlarla yaptığım , farklı durumlardaki ölçümler mevcut.Lütfen yardımlarınızı bekliyorum , bilgisayarı yakıcam diye korkuyorum :cry: Teşekkürler…

Resimleri büyütmek için resmin üzerinde sol üst köşedeki büyüteç'i tıklatın.

Bilgisayar ilk açılışta.

nette gezinirken

nette gezinirken ve fotoğraf işleyici bir program açıkken (.netPaint)

Film İzlerken

Oyunu yüklerken

oyundayken (Kabus 22)

2. Error!

Error! Yeni Üye

sıcaklıklar gayet normal bence forumda bir topic var normalde 70 diyor bence anormal olan o sizin sıcaklıklar hemen hemen normal film izlerken hariç

3. the_grudge

the_grudge Yeni Üye

bendede msi vr601-049 var normalde 30-40 gibi oyunlarda en fazla 70 derece filmlerde ise bir o kadar yada aynısıdır... sistem belli bir değerden sonra restart ile kendisini korur bu değerler normal... ve bunu ortam ısısı ile ilgisi var bunuda dikkate alın...

4. Error!

Error! Yeni Üye

birde bu sıcaklıklar sert yüzeydemi ölçüldü yoksa kucakdamı ölçüldü

5. sailor83

sailor83 Yeni Üye

Masanın üzerinde kullanıyorum masaüstü yani :)

6. Error!

Error! Yeni Üye

gördüğüm kadarıyla işletim sisteminiz birazcık eskimiş gibi belkide arka planda bilgisayarı kasan bir program ola bilir format atmayı deneyiniz oda olmassa size servis yolu gözükür

7. the_grudge

the_grudge Yeni Üye

yok bir sorun onun ısıları normaldir... xp denen tarihi eser işletim sistemi tam desteklemiyor ancak çalışıyor bende vr601 ile kullandım ama vistayı kaldırmadım... bence ısı değerleri iyi sorunsuz çalışıyor... Bimtese gideceğinden xp çöpe vista bilgisayara arkadaş vista istemez heralde...

8. Segoist

Segoist Yeni Üye

Aynı Sorunu Bende VR601 model'ınde yasıyorum ılk 3 ay hıc bır sorun yokken bırden ıslemcı fan'ından epeyı ses gelmeye basladı acıp temızledım ıcını cok hafıf derecede yağladım.. ses felan kalmadı aynı model'de arkadasımda aldı aynı sorun onda'da basladı ardından 1 saat kadar calısınca makıne kasılmaya basladı don'uyo bazen bazende hıc bır ıslem yapamıycak duzeye gelıyo ag baglantıları kesılıyo tahmınım ıslemcı fan'ından VR601'lerın Islemcı fan'larını bulabılecegımız bı yer varmı bıldıgınız.. bu konuda bılgı verırsenız sevınırım .. tesekkurler..

9. deliblade

deliblade Yeni Üye

Bende Msi vr601 modelini kullanıyorum aynı problem bendede belli bir süre laptopa yüklendiğinde sanırım ısınma gerçekleşiyo ve kasılmalar başlıyor.Hiç bi işlem yapmadığımız halde cpu kullanımı %50-60 arası gidip geliyor.Laptopu kapatıp açtığımızda düzeliyor fakat belli bir süre sonra tekrar başlıyor.İlk geldiğinde bende de problem yoktu 1 senesini doldur ve problemler başladı.Bi kaç yerde okuduğuma göre cpu ya macun attırmam gerektiğini ve bios update etmem gerektiğini söylediler umarım yazdıklarım işinize yarar.

10. appleapple

appleapple Yeni Üye

ARKADAŞLAR FAN PROBLEMLERİNİ ÇOK BASİT GİBİ GÖRMEYİN. ÖNCELİKLE ISI PC DE ÇOK ÖENMLİ BİR FAKTÖRDÜR. NE GİBİ ?? BÜTÜN DEVRELER ISIYA DUYARLI ÇALILMAKTADIR. İŞLEMCİ YANI SIRA GÜNEY VE KUZEY YONGA SETLERİDE ISIDAN NASİBİNİ ALABİLİR. ÖRN: BÜTÜN TESTLERİNİZİ İŞLEMCİDE YAPTINIZ. İŞLEMCİ ISNIR DEDİK PEKİ KUZEY VE GÜNEYLERİ KONYTROL ETTİNİZ Mİ ON LARIN AŞIRI ISINMADA PC YE VERECEĞİ ZARARLAR HAKKINDA NE KADAR BİLGİYE SAHİBİZ ? TOZLARINDA STATİK ELEKTRİK VERDİĞİNİ UNUTMAYALIM. BENCE TEKNİK BAZDA BİLEN ARKADAŞLAR VEYA SERVİS ÖNERİRİM. SAYGILAR.

Sayfayı Paylaş