MSI EX 610 KULLANICILAR BURAYA

Konu, 'Msi Notebook' kısmında yav. tarafından paylaşıldı.

1. yav.

yav. Yeni Üye

Model MSI EX 610
    İşlemci AMD Turion™ 64 X2 TL60 İşlemci (2.0Ghz)
    Chipset Ati® RX690 + SB600 chipset
    Wireless Wireless AW-GE780 802.11b/g
    İşletimSistemi Free Dos
    Ekran
    Çözünürlük 15.4" WXGA TFT Parlak LCD
    1280x800 Çözünürlük
    Bellek 2048MB DDR2
    Sabit Disk 160GB 5400rpm SATA
    Ekran Kartı ATI MOBILITY™ Radeon™ HD2400 256MB
    Optik DVD-RW Sürücü (Super Multi)
    Bluetooth Bluetooth
    Webcam 1,3 Megapiksel
    Ses MS-Sound uyumlu ses kartı, stereo hoparlör
    Modem-Ethernet 56K faks-modem, 10/100/1000 ethernet
    Portlar S-Video, IEEE1394, 4-1 Card Reader, 4xUSB 2.0 port, Express Card, HDMI
    Klavye-Mouse Türkçe Q Klavye, Touchpad Mouse
    Batarya 6 Hücreli Li-Ion
    Ağırlık 2.6kg
    Garanti 2 yıl garantili

kullananlar kıllananlar herkesin katkılarını bekliyoruz :)

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

İlk mesaja cihazın özellikleri ve resmi ni de ekleseydiniz keşke.

3. yav.

yav. Yeni Üye

arkadaşlar bu ürünü kullanan hiç mi yok allah aşkına.görüşlerinizi belirtmek için bu kadar üşenmeyin.bu siteden ne kadar faydalanıyorsak o kadar da yardımcı olmamız gerekir.duyarlılığınızı bekliyoruz.

4. yav.

yav. Yeni Üye

5. The Wind

The Wind Yeni Üye

Elinize geçmeden xp driverlarını bulmuşsunuz :)

6. denemesonsuz

denemesonsuz Yeni Üye

valla bende f3sv var arkadsıma bu modelın sıparısını verdık ozellıkler bana ıyı geldı yabıı kagıt uzerınde bende sıparıs etmeden cok aradım yardım ama kullanan bulmadım pc gelınce goruslerımı yazarım bıldıgım kadarıyla ancak ustatlar bu konuda daha tecrubelı onlar daha cok anlar :D bır gelsın gorelım beklıyorum bende sonra tekrar yazacagım.

7. emre571

emre571 Yeni Üye

güzel ir leptop malzeme kalitesi tatminkar geçen hafta elime geçti driverları biraz sorun yaratıyor ama ben hallettim şimdi bilgisayar gül gibi

8. yav.

yav. Yeni Üye

arkadaşlar ben en son ses diriverini yükledim ama olmadı bi türlü.ses driverini sona bırakmamdan olabilir mi.anlamadım gitti.bu arada kurduğum işletim sistemi xp pro service pack2 .herşeyi denedim ama olmuyor olmuyor.yardımlarınızı bekliyorum :(

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şuradaki gibi kurulum yapar mısınız. Ses sürücüsü olarak da oradakileri kullanabilirsiniz.
    hp-f5/hp-compaq-hp-6720s-gr646ea-notebook-hakkinda-hersey-burada-t1126.html

10. yav.

yav. Yeni Üye

teşekkür ederim saka ama olmadı gene."realtek high definition audio driver" bunu kurdum programlarda da görünüyo ama aygıt yöneticisinin ses bölümünde "Audio Device on High Definition Audio Bus" kısmında sarı ünlem işareti var yani yüklenmiyo bir türlü.bu yüzden pc de hiç ses yok ses işaretçileri de yok.üstüne gelip sürücüyü güncelle dediğimde de hiç bişey olmuyo.şunu da belirteyim bu sarı işaret "diğer aygıtlar" da değil ses ikonunda.yani sadece o yüklenmemiş : (

11. yakamoz37

yakamoz37 Yeni Üye

cihaz gerçekten iyi ben msı 670 modelini almıştım ama iş yerindeki arkadaşlara ex 610 modelini aldırdım tam 3 kişiye.Ama bir sorun gelen driver cd si sadece vista driverleri ile geldi.şimdi ekran kartının sürücüsünü indirdim kurdum ama ekran tutukluk yapıyor o biraz hoşuma gitmedi sanki driver yüklenmemiş gibi yani.sonra bloutoth u bir türlü yükleyemedi onlar sadece pürüz olarak.

ben cihazımdan memnunum ama ex610 gerçekten fiyat performans açısından gerçekten rakipsiz.

12. denemesonsuz

denemesonsuz Yeni Üye

evet xp de ekran kartı drıverlarında sorun var sanırım ben çift ısletım sıstemı kurulmus olarak aldım ama xp de ekran yenıle dedıgım zaman cok yavas yapıo yenıleme yı ama vıstada hıc bır sorun yok vısta puanı 4 hatta sanıye bası bellek ıslem sayısı 5.9 yazıyor sok oldum bende asus f3sv220dr var ıslemde benden ıyı valla ama su xp canımı sıktı adamlar halledemedı bır turlu olmazsa sadece vısta yukletecegız artık en ıyısı oyle olacak sanrım.

13. porter

porter Yeni Üye

arkadaslar ben bu urunu 1 haftadir kullaniyorum gayet memnunum ancak aygit yoneticisinde Microsoft ACPI-Uyumlu Gömülü Denetleyici üstünde diye bir bilinmeyen aygit var tahminim bios ile ilgili bios guncellestirmesi nasil yapilir bilen arkadaslardan yardim bekliyorum

14. porter

porter Yeni Üye

bende seninle ayni sorunla karsilastim nasil hallettigimi anlatiyim ben bilgisayara xp yi bastan kurdum once sitesinden indirdigim ekran karti driverini ykledim ve hallaldu bende cok sasirdim :)

15. yav.

yav. Yeni Üye

arkadaşlar bu canavarın hakkı kuşkusuz VİSTA. işlemci 2.0, ram 2 GB, 160 GB harddisk daha ne olsun :D
    bunda da vista kullanamayacaksak neyde kullanacaz. XP kurdum ilk önce,sürücülerle 1 hafta boğuştum hepsini yükledim ama bi de bana sorun.sonra bi vista ya bakayım dedim bi de ne göreyim boşuna uğraşmışım XP ile :D
    VİSTA tüm driverları sorunsuz tanıyor ve performans inanın süper.bende vista ultimate,norton,correlldraw ve photoshop yüklü ve her an açık olmak zorunda.hiçbirinde kasılma yok.

bu arada cd de verilen norton antivirüs sadece internet için.(internet security paketi) ve 90 günlük.benim için önemli olan dosya ve cd güvenliği diyosanız kurmayın derim.hemen bi NOD32 ( bence en iyi antivirüs) bulun ve norton la boşuna uğraşmayın :D saygılarımla

16. cingibi

cingibi Yeni Üye

17. lackluster

lackluster Yeni Üye

Makinayı yaklaşık olarak 2 ay önce hepsiburadadan aldım makinada bir problem olmamasına karışık sadece youtube ta fullscreen özelliği açıldığında ekran ortadan 2 ye gri ve siyah çizgilere bölünüyor henüz bi anlam veremedim 2. olarak ares kulanırken 50 dakikada 1 olmak üzere ekran sapıtıyordu oturumu kapat deyince normale dönüyordu.. bunuda aresi sildikten sonra düzeldiğini farkettim.. cameraya gelince vista ultimate kullanıyorum .. camera kafasına göre canı isterse çalışıyor istemesse çalışmıyor.. ama bu sorun acer 5520-G msi ex610 la aynı özelliklere sahip biraz daha sağlam dış kasaya sahip makinanada mevcut bi sorun bison web cam driverı bu sorunu devamlı yaşatıyor..makinamdan genel anlamda memnunum zaten bu fiyata bu özelliklerde bi makina almak neredeyse imkansız ... xp yüklemek skıntı değil kolay fakat çift çekirdeği xpnin tanımadığı ve yavaş çalıştırdığı açık bu ayki pc-magazine dergisin işletim sistemleri ( en iyi ) sıralamasında mac os leopard en iyi işletim sistemleri içinde..3.5 puanla 2. sırayı aldı..işletim sistemini değiştirme Ubuntu (linux) yada mac os leopard ( apple) kullanmak bi değişikliğe yol açarmı sata driverları bi kenara normal driverları mac os a göre yapıldımı soru işareti .. fakat tek bi gerçek var vistanın daha çok yol katetmesi lazım.. herşeye rağmen halledilecek sorunları olan bi makina değil freedos gelmesi bu konuda fazla tecrübesi olmayan arkadaşları zorlayabilir..kurulum dışardan 8 yaşında çocuğun yapacağı kadar kolay görünsede o kadar kolay değil.. BU arada bios la ilgili update vs yapmak isteyen arkadaşlar sakın böyle bişeyi 2 parça yazı okuyup yapmayın bios update i tecrübe isteyen bir iştir..makinanız elinizde kalabilir..ve servis asla kendini sorumlu tutmaz hata sizindir..gerek görmedikçe ve yanınızda bilen biri olmadıkça bios update etmeyin..

18. gokem24

gokem24 Yeni Üye

arkadaşlar msı ex 610 laptopum var vista kurulu web camın driverlerini kurdum.msı den ayarlarını yaptım.kamera normal çalışıyor.Fakat msn de görüntülü arama yaptığımda veya görüntülü aramayı cevapladığımda msn sorunla karşılaştı deyip msn i kapatıyor .acaba sorun neyden kaynaklı olabilir.yardımlarınızı bekliyorum.

19. qurkan

qurkan Yeni Üye

Arkadaşlar ex-610 almayı düşünüyorum..
    ısınma ve sesli çalışma durumu nedir bilgi verirseniz sevinirim..ayrıca hoparlöründen verdiği ses tatmin edici mi,? [alala]

Sayfayı Paylaş