MSI DDR3 destekli yeni AM3 anakartlarını kullanıma sunuyor

Konu, 'Eski Haberler' kısmında Error! tarafından paylaşıldı.

 1. Error!

  Error! Yeni Üye

  Önde gelen üreticilerden MSI, DDR3 destekli AM3 soket yapısındaki yeni anakartlarının anonsunu yaptı. AM3 destekli Phenom II ve Athlon işlemcilere evsahipliği yapacak olan bu yeni modeller AMD'nin halihazırdaki AM2+ işlemcilerinde ise kullanılamayacak. Bunun sebebi bu işlemcilerin DDR3 desteği sunmaması; özetle anonsu yapılan yeni AM3 soketli anakartlar sadece AM3 soketli işlemciler ile kullanılabilecek.

  [​IMG]

  MSI'ın yüksek performans segmentinde konumlandıracağı yeni serisinin bayrak taşıyıcısı, AMD'nin 790FX ve SB750 yonga setlerinden oluşacak "790FX-GD70" modeli olacak. Yeni anakartın özelliklerine göz attığımızda karşımıza çıkanlar şunlar:

  * 4 adet PCIe x16 yuvası (4.8x hızlarında dörtlü CrossFire yapılabilir)
  * 4 adet DDR3-1333MHz bellek desteği (max. 16GB)
  * 1'i eSATA olmak üzere toplam 9 adet SATA yuvası (300MB/s)
  * Dual Gigabit Ethernet ve FireWire
  * 7+1 kanal HD ses desteği
  * APS (aktif faz değiştirme) teknolojisi
  * 12x USB 2.0
  [​IMG]

  Bunların haricinde katı kapasitörlere ve özel soğutucuya sahip olacak model, siyah renkli PCB ile gelecek ve 5 fazlı güç tasarımına sahip olacak. 140Watt'a kadar TDP'si olan işlemcileri destekleyecek olan modelde kullanıcılara kolaylık sağlamak yolunda kartın üzerinde güç, reset ve CMOS temizleme gibi işlere yarayan düğmeler de konuşlanmış durumda.

  Bu modelin dışında, gene MSI tarafından duyurusu yapılan bir diğer model ise 790GX-G65 olarak belirtildi. Ağabeyine oranla daha mütevazi özelliklere sahip olacak bu model de 790GX yongaseti üzerine temellenecek, çift PCIe x16 yuvasına sahip olacak çözüm, 6 adet SATA potru, Gigabit LAN ve opsiyonel FireWire ile satışa çıkarılacak.

  [​IMG]

  Gelecek ay içerisinde tanıtımı yapılması beklenen çözümlerin fiyatları ise henüz belli değil.

  Det. Bilgi:http://global.msi.com.tw/index.php?func=newsdesc&news_no=724

  Kaynak:www.pclabs.com.tr
   

Sayfayı Paylaş