mosnter p96z97v01 yada samsung r560-as03tr

Konu, 'Notebook Genel' kısmında chingy_31 tarafından paylaşıldı.

1. chingy_31

chingy_31 Yeni Üye

http://www.teknosepet.com/pinfo.asp?pid=35399 mosnter p96z97v01
    http://www.hizlial.com/UrunInceleme.asp ... .1271.0014 samsung r560-as03tr
    Amacım şu;oyun oynamak istiyorum ama ben yıllardan beri hiç bir oyunu full özelliklerinde oynayamadım.mesala most wanted ı full özelliklerinde hiç oynamadım bu yüzden bana most wanted ı full özelliklerde oynamışım işte bir kaç özelliğini kapatmışım bu benim için pek fark etmez.
    Tüm bunlara rağmen ben alcaksam en iyisini almak istiyorum...samsungla mosnter arasında kaldım.
    Bana göre samsung ddr3 bellek kullanması çok iyi.ddr2 le arasında ne gibi farklar oluşcaını bilmesemde herhalde ddr2 den daha iyidir?Biraz ekran kalitesi iyi değil 1280x800.ki bu bana göre pek önemli olcağını zannetmiyorum ama tabi daha yüksek olması daha iyi olurdu.Hard disk rpm si 7200 olsa daha iyi olur ama 5400 rpm de makbule geçer herhalde :S :D
    Monster her yönüyle süper....
    Samsung la monster ın arasında kalmamın nedeni fiyat :D.şimdi babam 2.500 tl için fazla dedi ama ikna ederim onu.benim aklım monsterda kaldı ve parası 3.400 işte bu konuda babamı ikna etmek çok zor olcak:D bu yüzden babamın güvendiği birinin bilgisayardan anlayan "Abi bu laptop(monster) alınır ,eğer bu kadar paraya,çok iyi laptop,4-5 sene kullanır bunu" demesi lazım:D
    Sizce ddr3 fark yaratır mı?9600m gt eksik kalır mı?5400 rpm değilde 7200 rpm olması çok fark eder mi?
    Son sorum acaba hangisi 8 gb rami destekler?kısacası beni samsung fazlasıyla tatmin eder mi?
    Oynamak istediğim oyunlar;GTA4,NFS:Undercover,Age of empires 3,Crysis,PES 2009 vs
    Özellikle Pes 2009 ve Age of empires 3 full oynamak istiyorum...yani diğerleri full olmasada olur.yeter ki zevk versin...
    Gözlerinizi yorduğum için özür dilerim umarım okumuş ve yardımcı olabilirisiniz...teşekkürler...

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

bence monster modeli çok az daha iyi samsungdan ama aradaki fiyat farkına değmez arkadaşım,ben olsam samsungu alır geçertim. 4-5 yıl diyorsun ama 1 yıl sonra bi bak neler neler çıkmış piyasaya...9600m gt şu an pyasanın en iyi mobil kartlarında birisi...size fazlasıyla yeter,şu an piyasadaki tüm oyunları rahatlıkla oynarsınız.samsung yeter diyorum.bu arada monstera 3500 tl para verip bi lisanslı işletim sistemi bile alamıyorsunuz :p

3. chingy_31

chingy_31 Yeni Üye

Evet o da dikkatimi çekti free dos la geliyor laptop.üstüne vista işletim sistemi almak gerekiyo :p
    Gerçekten bu yorumunuzla beni samsung a yönelttiniz.Ama allah için monster da iyi laptop.yalnız dediğiniz gibi 3.500 verilmez o laptopa.
    Bir yıl sonra neler çıkmış bi bakın diyorsunuzda.Teknoloji takip etmek zaten imkansız ama şimdi monster ı alıp 6 yıl idare etmek varken samsung u alıp 4 yıl idare etmekte iyi değil.Ya anlıcaınız ben çok kararsızım eylülden beri laptop araştırıyorum artık samsungu almayı düşünüyorum.bu son kararım sizin yorumunuz da beni samsung a yöneltti teşekkürler...inşallah pişman olmam.bence ddr 3 kullanması bir avantaj sizcede öyle değil mi? :D

4. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Kesinlikle Samsung. DDR3 ram hem ekran kartında hemde normal ramde kullanılmış ve fiyat çok iyi.

5. The Wind

The Wind Yeni Üye

ama 5 yıl sonra kullanacağınız laptop tamamen modassı geçmiş artık zamanın gerisinde kalmış bir model olacaktır.Bunu da düşünün.Yani samsungu 4 yıl kullanmak yerine monster alayım 6 yıl kullanırım gibi bir mantık yürütülebilir ama zaten alacağınız laptop 3-4 yıl sonra sizin ihtiyaçlarınızın büyük bir kısmını karşılamaya yetmeyecektir.Bilmem yanlış mı düşünüyorum.

6. chingy_31

chingy_31 Yeni Üye

Evet haklısınız zaten 6 yıl laptop kullanamayız işte insanlar(yani ben) :D hep daha fazlasını istiyolar :D teşşekürler yorumlar için samsung almaya tam olarak karar verdim artık...inşallah 15 şubata kaddar alıcam.
    Yalnız burdanda size bişe yakınmak istiyorum.samsung bölümünde as03tr incelemesi yok :S bence incelemesini yaparsanız çok yardımcı olabilir...

7. The Wind

The Wind Yeni Üye

elimizde makine olsa çok kolay ama makine yok:)

Sayfayı Paylaş