Microsoft Windows Vista serilerini en çok çökerten nVIDIA!

Konu, 'Oyun Genel' kısmında MooNLiFe tarafından paylaşıldı.

 1. MooNLiFe

  MooNLiFe Yeni Üye

  Vista Uyumluluk davasının son dokümanlarında ilginç veriler yer alıyor. Buna göre, 2007'de kayıtlı Vista çökmelerinin %30'u Nvidia sürücülerinden kaynaklanıyor.

  Microsoft'a tüketiciyi yanlış yönlendirdiği için açılan Vista Uyumluluğu (Vista Capable) davasında gün geçtikçe ilginç bilgiler su yüzüne çıkıyor. Son gelen bilgiler, geçtiğimiz yıl boyunca Windows Vista'nın kayıtlı sistem çökmelerinin oranını veriyor.

  Buna göre Nvidia sürücüleri, 2007 yılında %28,8 oranla Vista'yı çöktürmekte birinci görünüyor. Arkasından gelen Microsoft kaynaklı çökmeler %17,9 oranla ikinci, ATI %9,3 ile üçüncü sırada yer alıyor. Toplam 1.663.748 Vista kayıtlı sistem çökmesi düşünüldüğünde ise, Nvidia 479.326 çökertme ile gözümüzü korkutmayı başarıyor. Elbette Vista'nın ve Nvidia sürücülerinin hangi sürümde olduğu gibi detaylı bilgilerin verilmemesi, üzerinde çok tartışılabilecek ve her yöne çekilebilecek sonuçları ortaya çıkarıyor olsa da, Vista çıktığından bu yana yıldızlarının bir türlü barışmadığı söylenen Nvidia sürücüleriyle aralarındaki uyumsuzluk, bu şekilde belgelenmiş oluyor.

  NOT: ALINTIDIR!
   
 2. oguzkara

  oguzkara Yeni Üye

  Valla benim de görüşüm şu yönde. Her ne kadar nVIDIA üstün özellikler sıralasada, fiyat performans açışından ati nin yanına bile yaklaşamaz. Bu konuda ATI bir numara... :D
   
 3. imhotep

  imhotep Yeni Üye

  Bu kadar büyük bir firmanın böle bir olayı engelleyememesi şaşırtıcı...
   

Sayfayı Paylaş