Microsoft Sürücü Uyumsuzluğunu Bitiriyor.

Konu, 'Notebook Genel' kısmında edebice tarafından paylaşıldı.

1. edebice

edebice Yeni Üye

PCPeripherıe adlı cihaz ile Windows’taki sürücü sorunları artık tarih oluyor. Donanım üreticileri işletim sistemi ile yazılım arasındaki bağlantıyı sağladıkları için, her donanım kolaylıkla işletim sistemi tarafından algılanacak. Her bilgisayar kullanıcısının ortak sorunu, kurulum sırasında kaybolduğunun farkına varılan kurulum CD’leridir. internet olmaksızın eksik bir sürücü sonradan kolay kolay elde edilemez. Microsoft’un verdiği bir patent sayesinde bu durum sona eriyor. Yeni konseptin adı "kendi kendini kuran bilgisayar Peripherie’si". Üzerinde aygıt için sürücünün yerleştirilmiş olduğu bir onba-ard bellek ile gelen cihaz PC’ye bağlandığında, sürücü, Peripherie’den bilgisayara aktarılıp kurulacak. Ancak fikir tümüyle yeni değil. Aslına bakarsanız çoktan hayata geçirilmiş durumda: Neredeyse bir yıl önce pinnacle tarafından tanıtılan PCTV DVB-T Flash bellek ile DVB-T ve USB bellekler kombine ediliyordu. Tüner yazılımı ise flash bellekte yer alıyordu. Ama bu cihaz türünün tek örneği olarak kaldı. Ancak Microsoft’un yeni standardı bunu aşıyor. Yeni teknik yalnızca USB aygıtları için kullanılmayacak, Microsoft Bluetooth ve kablosuz USB ürünlerin de kendini kurmasını istiyor. Ayrıca birden fazla kullanıcının ayarlarını aygıtta depolamak olanaklı olacak. Böylelikle internet yoluyla daha güncel sürücü ve yazılımları indirebilecek, belleğinizde depolayabilecek ve ihtiyaç halinde hemen bilgisayarınızın üzerinde kurabileceksiniz. Sürücü güncelleme ise öncelikle yeni ürünler için hayati önem taşıyor.

Kaynak : Chip 06/2008

Arkadaşlar bugün dergide okuduğum haberi paylaştım. Umarım kurtuluruz artık beladan...

Sayfayı Paylaş