Microsoft, 11 farklı güncelleme yayınladı

Konu, 'Eski Haberler' kısmında deli82 tarafından paylaşıldı.

 1. deli82

  deli82 Yeni Üye

  Microsoft, Ağustos ayına ait 6'sı kritik 11 farklı güncelleme yayınladı. Detaylar burada...
  Microsoft, Internet Explorer'dan MS Excel'e kadar birçok uygulamasını içeren bir güncelleştirme paketi yayınladı.Microsoft, Ağustos ayı içerisindeki güncelleme paketini dün itibariyle yayına verdi. 6'sı kritik olmak üzere toplam 11 farklı güncelleme yayınlayan Microsoft, özellikle siber suçlulara karşı geliştirilen güncellemelere ağırlık verdi.

  Vista da dahil olmak üzere, bazı Windows sürümlerini de etkileyen bu güncellemeler, başta Windows Image Color Management System olmak üzere ActiveX control, MS Excel, MS PowerPoint, MS Office filtre yazılımları ve Internet Explorer'ı ilgilendiriyor.

  Hacker'lar tarafından hazırlanmış sahte sitelere karşılık güncelleştirilen ActiveX ve Internet Explorer ile Microsoft, kullanıcılarını olası hacker saldırılarına karşı da koruma altına almış oldu.

  ActiveX ve Internet Explorer dışında ofis yazılımları için de güncelleştirme paketi yayınlayan Microsoft, özellikle içerisinde bir virüs ya da trojan taşıması olasılığına karşılık MS PowerPoint ve MS Excel'i de şemsiyesinin altına almayı ihmal etmedi.

  Image Color Management sistemi üzerinde de güncelleştirmenin yayınlanmasıyla zararlı kodlarla uzaktaki bir bilgisayardan saldıran hacker'lara karşı da önlem alınmış oldu.

  Bunların dışında Microsoft, Windows Internet Protocol Security, Event System, Outlook, Windows Mail, Windows Live Messenger ve MS Word için de bir güncelleme paketi yayınladı. MS PowerPoint ve Excel'de olduğu gibi içerisinde zararlı kodların olabileceği ihtimaline karşılık MS Word'de bu güncelleştirmelerden nasibini aldı.
   
 2. kuzi

  kuzi Yeni Üye

  Bu güncelleştirmeler bilgisayarı cok yavaşlatmaz mı?
   
 3. deli82

  deli82 Yeni Üye


  Ben yavaşlatacağını zannetmiyorum. Benim bütün güncelleştirmeler tam ve herhangi bir yavaşlık sözkonusu değil...


  [alkis] [bravo] [bravo] [bravo]
   
 4. Tuncya_Sukan

  Tuncya_Sukan Yeni Üye

  ama netten indirdim veya illagel şekilde yükledim sistemi korsan Key ile yükledim sistemi güncelleme yaparsam sıkıntı yaşatmaz mı acaba
   

Sayfayı Paylaş