Merhaba , Alacağım laptop hakkında yardım lazım.

Konu, 'Notebook Genel' kısmında majere77 tarafından paylaşıldı.

1. majere77

majere77 Yeni Üye

Merhaba. Ben normalde masaüstü kullanıcısıyım ve laptop pek tercih etmem.Lakin şu anki durumum bunu zorunlu kılıyor. 11. sınıfım(yani 11.sınıf bitmiş oluyor ) ve seneye YGS / LYS sınavlarım var. Çoğu kişi alma diyecek fakat almadığım takdirde internete bile ulaşabileceğim bir bilgisayarım olmayacak. Ve bu yaz da tadını çıkara çıkara oynamak istediğim bolca oyun var. Bu yüzden almaya karar verdim. Seneye de ders çalışmaktan usandığım zamanlarda girip kafa dağıtacağım.

Sorun şu ki ne kadar seneye gireceğim desem de ben de biliyorum fazla giremeyeceğimi , yani laptop 1 sene bir nevi boştaymış gibi duracak. Üniversite kazandıktan sonra da kullanacağım bir laptop olsun istiyorum. O zaman bile çıkan oyunları rahatça oynayabileceğim , işlerimi görebileceğim bir laptop. Maddi durumum pek iyi olmadığı için muhtemelen bir kere alacağım ve iş sahibi olana kadar muhtemelen aynı laptop'ı kullanacağım.

Çevreme sordum , diyorlar sınavın var. Alacaksan ucuz bir şey al sonradan tekrar alırsın diyorlar. Ucuz bir şey benim işime yaramaz ; bu pc de diablo oynamak istiyorum , battlefield oynamak istiyorum ben yazın. Boşu boşuna para kaybı olacağını düşünüyorum böyle bir şeyin. Aklımdaki laptoplar ise şöyle : ( Daha çok oyun oynamak için kullanacağım için MSI Gaming Series bir tercihim oldu )

MSI GE620DX-822XTR Core i5-2450M 6GB 500GB GT635M 2GB 15.6" Full HD FreeDos
    Fiyatı 1800 kadar bana göre daha uygun lakin üniversiteye kadar dayanmayacağına dair şüphelerim var.

MSI GE620DX-800XTR Core i7-2670QM 8GB 750GB GT635M 2GB 15.6" Full HD Win 7 Prem.
    Fiyatı 2300. Bunu almayı düşünüyorum fakat bütçemi sarsacak gibi geliyor ve ailem de daha ucuz bir şey al diyor. ( kendi burs paramdan alacağım lakin alırsam mutlaka çevremden yardım edenler olur )
    2 ' sinin de 3 hediyesi var.MSI Gaming Sırt Çantası, Logitech Kablosuz Nano Kablosuz Mouse, ProGaming Mousepad.

Ve de 800XTR ' ın aynısı var 801XTR adıyla fakat mouse mousepadi yok ve işletim sistemi freedos. 100 lira kadar azalıyor fiyatı.

Dediğim gibi daha çok oyun oynayabileceğim , ısınma sorunu yaşamayacağım bir laptop istiyorum. Bu laptoplardan herhangi birine sahip olan varsa yorumunu belirtirse sevinebilirim. Ayrıca başka laptop önerilerinizi de bekliyorum anlattığım şekilde.

Şimdiden Teşekkürler. Bütçem en fazla 2500.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus G Serisine baktınız mı?
    Oyun notebooklarında Asus markası da oldukça güzeldir.

Bu arada benim şahsi görüşüm sınava kadar böyle bir pc almayın.
    Nete girmek için ucuz birşey alın, sınavdan sonra onu 100-200 tl zararla satarsınız.

O zaman çıkan son oyun bilgisayarını tahminen şimdikinden 500 lira daha ucuza alırsınız.

Sayfayı Paylaş