mbrwrwin.exe ve rtmbr.bin dosyaları yok!

Konu, 'Acer Notebook' kısmında quija tarafından paylaşıldı.

1. quija

quija Yeni Üye

Acer 8730g dizüstüne xp yükledim. fakat görüntü kartı problem olunca tekrar vistaya dönmek zorunda kaldım. Normal olarak Alt+f10 çalışmadı tabii. Daha önce sistemimin norton ghost imajını aldığımdan ordan yükledim. IDE'den AHCI moda alınca da sorunsuz açıldı. Fakat ben yine de Alt+f10 fonsiyonunu çalışır hale getirmek istedim. Gizli partition'u görünür hale getirdim. Ama ne yazık ki içinde mbrwrwin.exe ve rtmbr.bin dosyaları yok. Acer'ın vistadaki empowering erecovery programı halen çalıştığından "Restore system to factory default" yapayım dedim. Sisteminiz yeniden başlayıp fabrika ayarlarına dönecek ve tüm dökümanlarınız silinecek uyarısını verdikten sonra tamam diyorum bilgisayarı yeniden başlatıyor ama hiçbir şey yapmadan tekrar vista açılıyor. Büyük ihtimalle bu iki dosya bulunmadığından geri yükleme aynı manuel olarak alt+f10 'un çalışmadığı nedenden dolayı başlamıyor. Bu iki dosyayı nereden bulabilirim? kaldı ki bir yerden bulsak bile rtmbr.bin dosyası her bilgisayarda farklı içeriğe mi sahiptir? Teşekkürler.

2. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

Eğer cihazınız garanti kapsamındaysa Acer teknik servisine götürüp harddiskinizi fabrika ayarlarına sıfırlatabilirsiniz. Yaptıkları işlem ile recovery bölümünü de geri getiriyorlar. sizin söylediğiniz 2 dosyayı recovery partitionuna atmanızın bir faydası olacağını zannetmiyorum.

3. quija

quija Yeni Üye

Az önce farklı bir yöntemle fabrika ayarlarına döndürdüm makinayı. Fabrika yedek dosyalarının bulunduğu gizli partitiona 07 numarasını atayarak görünür hale getirdim. Sonra Hiren boot cd ile dos açıp bir partition programıyla bu partition'ı aktif hale getirdim. Tabi bilgisayar doğrudan burayı okuyarak açtı. Acer otomatik yükleme sihirbazı da direk olarak karşıma çıktı. Ordan fabrika ayarlarına dön seçeneğini seçtim ve bilgisayar ilk aldığım haline döndü.Bahsettiğim dosyalar mevcut değil ama yedek dosyalarının silinmediğini aynen durduğunu söylemiştim. Bilgisayarı teknik servise götürmek gibi bir niyetim yoktu zaten. Bilgisayarı yeniden yüklemek de dert değil. Hiç anlamıyor değilim. Ben bu iki dosyayı bulabilmenin yolu var mı onu öğrenmek istiyorum sadece. Çünkü f+10 seçeneği yine de tekrar aktif olmadı ve bu iki dosya yine gizli partitionda yok. Yedek partitiona daha önce dokunmadığıma, herhangi bir dosya silmediğime göre demek ki acer bu dosyaları zaten koymamış olabilir diye düşünüyorum. Forumda ve diğer başka sayfalarda bir çok arkadaş recovery partitionun kurtarılmasıyla ve alt+f10 seçeneğinin geri getirilmesiyle ilgili bu dosyalardan geçen yöntemden bahsediyor ama ne yazık ki dosyalar yokken işe yaramıyor.

4. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

paylaşımınız için teşekkür ederim öncelikle. bu dosyaları kopyala yapıştırla aktif edemezsiniz.

5. 3333

3333 Yeni Üye

http://www.gezginler.net/modules/mydown ... t&lid=4739 buradaki programla gizli partionun içine gir Rile başlıyan bir klasörün içinde olucak bu 2 dosya 12 gblık bi bölüm.

hardiske girdiğinde yukarıdaki arama simgesini kullanarak dosyaları arattır. .bin.exe uzantılarına dikkat et. Recovery bölümünü silmediysen yerndedir hepsi

6. tods

tods Yeni Üye

selam arkadaşlar
    cihazım acer 5230

pqservice duruyor fakat içinde bahsettiğiniz iki dosya yok. rytools dahil bütün klasörleri inceledim. fakat bu pqservice içinde boot.ini isimli bir dosya var. notepad ile açtığımda pek anlamamama rağmen windows xp professional falan yazıyo. sanırım boot yerini xp olarak algılıyo. ve xp kurulu olan partition 4 ten boot etmeye çalışıyor. bunu pqservice olan bölüm yani partition 1 yapabilirsem sorunu çözmüş olurum sanırım.bu boot in dosyasını nasıl doğru bir şekilde editlerim?

şunuda belirteyim

pqservice bölümü yani yaklaşık 8 gb olan partitionun image ını aLDIM. ve buradan boot etmeyi denedim yine hüsran...

yokmu derdime bir çare :)

7. vesvese

vesvese Yeni Üye

Ayni sorunla karsilasan birisi olarak sorunu cözdüm az önce ama nasil yaptigim konusunda cok bir fikrim yok. Bir sürü deneme yanilma yaptim hangisi tuttu acikcasi emin degilim ama suanda acilista ALT+F10 tusu aktif olarak calismaya basladi

Sayfayı Paylaş