Max 1850 TL Oyun laptop tavsiyesi

Konu, 'Notebook Genel' kısmında xfactory9025 tarafından paylaşıldı.

1. xfactory9025

xfactory9025 Yeni Üye

merhaba arkadaşlar bi önceki konumu yanlış yere acmışım özür dilerim yenisini buraya acmış bulunmaktayım.Öncelikle laptopu oyun film müzik internet amaclı kullanıcam.Aradıgım özellikler tasarımı hoş olması.ısınınca kapanma sorunu olmıycak.Son çıkan oyunları kaldırabilecek.İşlemci intel olacak.ekran kartı 1 gb olacak.Bi de T işlemci mi iyi P mi?. oynayacagım oyunlar şunlar
    GTA4
    NFS SHİFT(Bunu kesin kaldırması lazım :)
    Pes 2009-10
    fifa 2010
    Hp pavilion serisini begeniyorum ancak hp de tereddütlerim var çabuk bozuluyo diye şuan pavilion dv5 1130 um serviste para iadesi bekliyorum ve hp den çok şikayet var ama tasarımı çok güzel diye vazgeçemiyorum.Hp veya başka marka farktmez önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

T serisinde birden çok çeşit işlemci var. T9xxx olanlar kuvvetlidir. Diğerleri ise P serisinden daha düşük özelliklerdedir genel olarak.
    Oyun için alınacak notebookta yeni calpella platformu olmazsa t9 serisi işlemci alınmalıdır bence.

3. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Maksimum 1850 tl ye t9xx işlemcili bir makina Packard Bell harici bir makina bumak çok zor. Aşağıdaki config 1750 tl 5 taksit ve özellkler Over the TOP diyebilirim.

İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ 2 Duo
    İşlemci Ailesi Intel® Centrino®2 Islemci
    İşlemci Numarası T9600
    İşlemci Hızı 2.8 GHz
    İşlemci Bus Hızı 1066 MHz
    İşlemci Ön Bellek 6 MB
    Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB

Hafıza (RAM) Tipi DDR2
    Sabit Disk Kapasitesi 320 GB
    İşlemci Markası INTEL
    Ekran Kartı Hafızası 1024 Mb
    VGA Chipset Markası NVIDIA
    VGA Chipset Modeli GT240

Ekran Boyu(inch) 15.6" DIAMOND VIEW
    Monitör Tipi WXGA
    Maksimum Çözünürlük 1366 x 768
    Optik Sürücü DVD SUPER MULTI
    Mobil Özellikler Wireless, BlueTooth, Kamera, Kart Okuyucu
    İşletim Sistemi Win 7 Home Premium Tr
    Ağırlık 3,2 kg
    Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza

http://www.vatanbilgisayar.com/packard- ... I_ID=40861

4. xfactory9025

xfactory9025 Yeni Üye

o modeli incelemiştim tasarımı hoşuma gitmedi diye vazgectim.Tasarımı hoş olsa daha iyi oLur benim için işlemci hızı 2.8 olmasa da Olur 2.53 den düşük olmasın sorun değil hp dv6 serisi güzel ama 12 serisi stoklarda yok bir de p işlemciler daha az ısınıyormuş siz bana t9xxx öneriyorsunuz.T nin P den iyi tarafı nedir?

5. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

T serisinde ön bellekleme 6 mb, P serisinde ise 3 mb bu hızla alakalı bir durum. P serisinde ise daha uzun pil ömrü ve wireless bağlantısı var deniyor ancak ön bellek 3 mb. P serisi alacaksan P8600 ve P8700 olanlardan al derim.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

7. xfactory9025

xfactory9025 Yeni Üye

biliyorum 12 sersinin üretilmedigini ama elbet bulunur magazalarda filan dv5 serisinden bile bi sürü laptop var piyasada 13 serisi 7200 hdd hızı ddr3 rami ve windows 7 olması nedeniyle çok pahalı el sürülecek gibi değil yani.Şimdi P işlemcili mi alıyım T mi bi anlayamadım :shock:

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

t9xx serisi alınır. t6xx serisi alınmaz.
    t9xx iyidir p8xx iyidir t6xx diye gider sıralama.

9. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

İyi bir ekran kartı altında t6600 işlemcili bir makina alınır bence, çünkü vista puanı 5 in üzerinde t6600 işlemcinin.

10. xfactory9025

xfactory9025 Yeni Üye

aslında dv6 12xx serisinden o fiyata süper cihazlar var bi 9-10 tane işaretledim sectim ama hiç biri stokta yok [ofof] Hp den para iadesi alıyorum bu aralar para gelene kadar da alacagım cihaza karar vermem lazım.Yoksa beklesem mi windows7 yaygınlaşsın belki ucuzlar fiyatlar samsunglarda da çok iyi cihazlar var packard bell e yakın özellikte

11. Error!

Error! Yeni Üye

Sayfayı Paylaş