MaviEkran Registry_Error Hatası (0X00000051) Yardım

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında siberarsiv tarafından paylaşıldı.

1. siberarsiv

siberarsiv Yeni Üye

Merhabalar arkadaslar !
    Windows Xp Pro yüklü bilgisayarmda bilgisayar açılırken Registry_Error Hatası (0X00000051) Hatasını alıyorum .. güvenli mod dahil olmak üzre windows acılmıyor tam "hoşgeldiniz" ekranı acılacakken pc yeniden başlıyor ve bu durum sürekli dewam ediyor windows acılmıyor..
    microsoftun sitesinde söyle bi konu buldum : http://support.microsoft.com/kb/815265/tr ancak oda windwos acıldktn sonra kurun prgramı diyor.. ama bende windows acılmıyor ? format atmayıda denedim ancak tam format atacakken F8 basıp KURULUMU KABUL ET diyorum ama yine Registry_Error Hatası (0X00000051) mavi ekran hatası ile karşılaşıyorum.. bu durumu nasıl çözebilirm yardımcı olurmusunuz ?
    yardımlarıınız için şimdiden teşekkürler.

2. justice

justice Yeni Üye

Ramleri değiştirme imkanınız varsa bide değiştirerek deneyin....

3. siberarsiv

siberarsiv Yeni Üye

denedim tek ram var cıkardm tekrar taktm ama düzelmedi..başka bir yolu varmı acaba ?

4. justice

justice Yeni Üye

Elinizin altında yada bulabileceğiniz başka bir ram ile deneyin derim. Bi ihtimal ramden olabilir. Bi de xp den başka bi işletim sistemi kurmayı deneyin. örneğin bi linux çalışan cd ile açıp hardiski komple formatlamayı deneyin.

5. siberarsiv

siberarsiv Yeni Üye

ram ile ilgili bi durum olsa ekrana görüntü gelmemesi lazm ama bendeki sorun windowsun tam hoşgeldiniz ekranına geçeckken pc reset atıyor sürekli ve REGISTRY_ERROR hatası veriyor..ama çalşn bi cd den linux kurmayı denemedm onu deneyim bi de..

acaba harddiski cıkarıp başka bi pc ye taksm ordan formatlayamazmym hardiski ?

6. justice

justice Yeni Üye

öyle bi imkanınız varsa elbette formatlayabilirsiniz.

7. aliyuksel

aliyuksel Yeni Üye

Harddiskte Olabilir Arkadaşlar Çünkü Sistem yüklenirken Mavi Konsola Düşüyor F8(Sözleşmeyi Yaparkende) hdd Bölümüne Geldiği İçinde Mavi Ekran Konsoluna Düşüyor Olabilir... Denemenizi tavsiye Ederim

8. gamepark54

gamepark54 Yeni Üye

[alkis] arkadaşlar çözüm aynen su şekildedir.
    Hdd yi harici olarak başka cihaza bağlayarak d sürücüsündeki bilgileri yedekleyip diski birleştirdim ardında yeni bölüm olusturarak biçimlendirdim.
    -hdd yi tekrar cihaza bağlayarak format işlemine başladım.Şuan sorunsuz olarak format devam ediyor.
    Umarım sizde bu şekilde sorununuzu çözersiniz.
    yardımcı olabildiysem ne mutlu bana Saygılar Kolay gelsin. [alkis]

Sayfayı Paylaş