Mavi Ekran Hatası

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında The Wind tarafından paylaşıldı.

1. The Wind

The Wind Yeni Üye

Arkadaşlar notebookumu aldım alalı 2 sene geçti nerdeyse ve ilk kez mavi ekran hatası aldım,işletim sistemim vista.
    Acaba bu mavi ekranın sebebi nedir,tamam ingilizce yazılanları anlıyorum da durup dururken bu neden olmuş olabilir?Dün gece normal bir şekilde kapatıp yattım bilgisayarı,sabah açtığımda sürekli mavi ekran geliop resetleniyordu...güvenli modda açılınca sorun yoktu,sonra sistem geri yükleme ile dün öğleedden sonraya döndüm ve sorun ortadan kalktı :) Hiçbir belge kaybına da uğramadım...Halbuki akşam bir srü şey indirmiştim. Tekrarlar mı bilmiyorum,tekrarlarsa format atıcam...

2. kuzi

kuzi Yeni Üye

3. realemo

realemo Yeni Üye

Daha önce bu sorunun ram,hard disk yada fazla ısınmadan kaynaklı olduğunu gördüm.ancak genelde yazılımsal nedenlerden kaynaklı oluyor.

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Sorunu çoktan çözdüm,y7azmayı unutmuşum arkadaşlar.Sorun dosya kilitleme programı olan folderlock yüzünden olmuş...Sistem geri yüklemeyle bir gün öncesine gidince program kalkmış oldu,böylece mavi ekran sorunundan kurtulmuş oldum otomatikman.Bana sorunu çözmemde yardımcı olan Toshibatech servis sorumlusu Kerem Beye buradan tekrar teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş