Mavi ekran hatası

Konu, 'Dell Notebook' kısmında aydogdu1071 tarafından paylaşıldı.

1. aydogdu1071

aydogdu1071 Yeni Üye

Merhaba ;
    Dell inspiron 1525 notebook aldım, bilgisayar kediliğinden kapanıyor mavi ekranda yazılar çıkıyor sonra kendiliğinden açılıyor.Açıldıktan sonrada aşağıdaki kutu çıkıyor.Sorun ayrıntılarını göster dediğimde bu yazılar çıkıyor neden olabilir bu sorun.
    Bilgisayara format attım recovery bölümünü format atarken yanlışlıkla silmiştim driverları kendim yükledim.Driverlardan kaynaklanabilir mi ?Isınmadan değil çünkü bilgisayarı yeni açtığım zamanda kapandı.
    [​IMG][​IMG]

2. Siyah855

Siyah855 Yeni Üye

% 70 HDD 'den kaynaklanıyor.

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Hddden kaynaklanabileceğini neden düşündünüz acaba merak ettim.
    Arkadaşım sanırım vista kullanıyorsun ve service pack yüklü değil gibi anladım.SP1i yükle bakalım ne olacak?

4. notebookuzmanı

notebookuzmanı Yeni Üye

recoveryden sonra hemen mavi ekran veriyorsa sorun donanımsal olabilir. hdd olma ihtimali yüksek

5. aydogdu1071

aydogdu1071 Yeni Üye

Dell teknik destek hattını aradım format attırdılar.Format bitene kadar hatta sizinle beraberler,şu anda kapanma olmuyo.
    0-811-288-0001 bu numaradan sonra Türkçe için 8885785446 bu numarayı tuşladım.Ben önceden format attığımda bazı driver leri yüklemişim bana mail gönderdiler hangi driver ı hangi sıra ile yüklenmesi gerektiği hakkında.

GELEN MAİLİN İÇERİĞİ;
    Vista kurulumu ve surucu siralamasi
    Bilgisayariniza Media Direct Cd sini taktiktan sonra kapatip yeniden acin. Acildigi gibi DELL ekrani gorunecektir, bu gorunur gorunmez F12 ye araliklarla basin taki size hangi surucuyu secmeniz gerektigini sorana kadar. Karsiniza
    Internal HDD
    Cd/DVD
    Gibi secenekler ciktiginda cd/dvd den basalt secip entere basin, yeni acilan pencerede 1 e basip Y (yes) ye basin. Direct kendisi icin Sabit diskte 3g buyuklugunde bir bolum(partition) acacaktir. Islem bittiginde cd yi cikarip yerine bu kez Isletim sistemi (Vista ) dvd sini takin,
    Sistemi yeniden baslatin, yine dell ekrani gorunur gorunmez surekli araliklarla F12 ye basin taki size surucu secme sayfasina goturecektir,
    Internal HD
    CD/DVD , burada yine cd/dvd yi secip entere basiyoirsunuz, kurulum basliyor, dil ayarlarindan sonra system size hangi bolume(partition) Vista yi kurmak istediginizi soracaktir. Iki secekten biri (custom, upgrade,) seceneginden custom olani seciyorsunuz, hangi bolume yuklemek istediginizi seciyorsunuz, daha sonra islem devam ediyor taki size windows ortamina kadar goturecektir. Yalniz dikkat etmeniz gereken Vistayi 3G lik Media Direct bolumune sakin yuklemeyi secmeyin.
    Masaustu ortamina ulastiktan sonra cd /dvd roma media direct cd sini bi daha takip calistirin, icindeki butun uygulamalari kopyalayin. Ardindan Drivers ve Utility CD sini takip asagidaki siraya gore butun driver(suruculeri) yukleyin,
    1.Notebook System Software (for portable systems)
    2.Intel Chipset
    3.Video
    4.Audio(sound)
    5.Input Drivers(keyboard/mouse)
    6.Modem(Desktop computers have a separate CD for the modem)
    7.Network Card
    bu arada yani suruculeri yuklediginizde bilgisayariniz kapanip yeniden acmayi onerirse her defasinda Kabul edin ki suruculer aktiflessin. ardindan kamera icin elinizde olan cd yi de yukleyip onu da calistirin icindekileri uygulamalari yukleyin, bilgisayariniz normalde mukemmel calismaya baslayacaktir, eger sorun devam ederse bizimle tekrar iletisime gecin.

AYRICA NETWORK ILE ILGILI OLAN DRIVERLARI YUKLERKEN KABLOSUZ BAGLANTI DUGMESI)SWITCHERIN ACIK OLMASINA DIKKAT EDIN!!!!!!!!!

Simdiden basarilar diliyorum,
    Dell Teknik Servisi

Sayfayı Paylaş