Mavi ekran hatası alıyorum ?

Konu, 'Hp Notebook' kısmında Kooray tarafından paylaşıldı.

1. Kooray

Kooray New Member

Merhaba hp dv6 1235et kullanıyorum xp kurulumu yapıcaktım ancak mavi ekran hatası alıyorum elimdeki xp cd si sata destekli sp3,
    bios kısmından id alıcaktım öncekı bılgısayarımda o sekılde yapıyordum ancak bunun biosunda id alabılecegım bır kısım yok nasıl yapabılırım nasıl xp cevırebılırım bilgilerinizi paylaşırsanız sevınırım

2. pandorac

pandorac New Member

aynı sorunu bende yaşadım daha önce 6755 et vardı onda sorunsuz xp kurdum, ama 1236 et büyük ihtimal bıos tan kaynaklanan bir kısıtlama yüzünden xp yükleyemiyorum çünkü hp türkiye ye girdim ve 1236 et xp driverlerini araştırdım sadece 2 tane driver var. büyük ihtimal laptop xp yi desteklemiyor gibiii. herhal ilk önce şu bıos ayarlarına bir care bulup akabinde de başka yerlerden xp driverlerini indirmek

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

vista kurulan bütün notebooklara xp kurulur.
    1. Sata sürücünüz yeni mi?
    2. Xp cdniz temiz ellenmemiş bir cd mi?

4. pandorac

pandorac New Member

saka , evde iki adet hp var 6755 et var ona aynı xp cd si ile yükleme sorunsuz yapıyorum akabinde 1236 et yüklemeye çalışıyorum fakat yükleme islemi yapmaya başladıktan sonra 1-2 dakika içinde sistem ciddi bir hata gördü ......gibi bir mavi ekran çıkıyor ve yüklemeyi durduruyor.. bıosa baktımm orada oj.. vista yazıyor onu bir türlü kaldıramadım acaba ondan mı kaynaklanıyor

5. pandorac

pandorac New Member

sata driverle bir xp service pack 3 cd si 6755et kuruyor fakat 1236 et mavi ekran veriyor

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

dv6755 ile dv6 serilerinin çipsetleri farklı. dv6 lar daha yeni. dolayısı ile daha yeni olan sata sürücülerini eklemeniz lazım.
    Ondan sordum yeni sata sürücülerini mi eklediniz diye.

7. pandorac

pandorac New Member

hayır . o zaman forumdan araştırıp indireyimmm bir de öyle deneyelim şimdiden teşekkürler

8. ulukale

ulukale New Member

Sayfayı Paylaş