Mavi Ekran Hata: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL nvlddmkm.sys

Konu, 'Asus Notebook' kısmında prozzak tarafından paylaşıldı.

1. prozzak

prozzak Yeni Üye

Ben yaklaşık 3 yıldır Asus F3sv 240dr marka model notebook kullanıyorum ve bugüne kadar beni yarı yolda bırakmadı fakat ne yazıkki geçenlerde ilk defa mavi ekran hatası aldım bilgisayar normal çalışır vaziyetteyken birden kendini resetledi sonrasında ekran çözünürlüğü kötü bir şekilde tekrar açıldı ekran çözünürlüğünü düzelttim fakat aygıt yöneticisinde ekran kartı driver'ının ünlem işaretli olduğunu fark ettim.

Hdd'deki Recovery kurtarma konsolunu kullanarak format attım "Recovery finish. Press OK to reboot your system" iletisinden sonra OK'e bastım, bilgisayar resetledi fakat bir türlü Windows'a geçemedim.

Format atmadan önce F8 menüsündeki güvenli mode yada komut istemiyle açabiliyodum artık onlarda dahil olmak üzere F8 menüsündeki diğer tüm seçenekleri kullanamıyorum, kullanmak istediğimde "Windows cannot complete installation in Safe Mode. To continue installing Windows, restart the computer" hatası veriyor. Windowsa geçeceğinde ise ekte gönderdiğim mavi ekran hatasını veriyor. Kurtarma konsolunu kullanana kadar böyle bir mavi ekran hatası yoktu pc'de.

Hdd'deki Recovery kurtarma konsolunda bir sorun olabileceğini düşünerek Dvd den boot etmeye çalıştım fakat bir türlü Recovery Dvd'yi okuyamadı Dvd Sürücüsü, bende Dvd'deki imaj dosyalarını Usb belleğe atarak boot etim fakat kurtarma konsolundaki "Recover Windows to first partition only" seçeneğini seçtikten sonra gri ekran üzerine büyük punto ile "ERROR" ve "Cannot open wim file" hata iletisi veriyor.

Bios güncellicem ama vistaya geçemiyorum usb den güncelleme şansım varmı acaba?

Birde bios yada windows bellek tanılama aracına ve hatta kurtarma konsoluna girdiğinde ekranda sorun yok fakat hata mesajına bakarsan siyah noktalar var. Sistem göçmeden önce antivürüs programı yoktu en son windows update kullanarak windows security essentials ve servis pack 2 güncellemesi yapmıştım.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Ekli Dosyalar:

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. prozzak

prozzak Yeni Üye

ekran kartı sürücüsü dediğine göre donanımsal değil yazılımsal bir sorun olmalı...
    peki nasıl düzeltebilirim bu sorunu mesela bios update yapsam yada win 7 kursam sorun giderilirmi, ne yapmamı tavsiye edersin birde xp yüklemeye çalıştığım zaman pci.sys hatası veriyor bu neden olabilir, yardımcı olursan sevinirim birde makine "f3 sv 240 dr" satsam piyasası nedir bilgin varmı şimdiden yardımların için tşkler...

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

500-600Tl civarında edeceğini düşünüyorum.
    Xp kurarken temiz bir xp cdsine sata sürücülerini eklediniz mi?
    Windows 7 kurmanızı kesinlikle öneriyorum.

5. mcsergeant

mcsergeant Yeni Üye

Bende win 7 yüklü olmasına rağmen ekran kartı driver ını güncelledğim halde tam win 7 giriş ekranı gelecekken reset atıyor. ancak nvidia drivernı güncellemeyip win 7 de vga olarak kullanırsam çalışıyor.

Sayfayı Paylaş