MacBook Pro mu Hp 9700t mi

Konu, 'Notebook Genel' kısmında zeko tarafından paylaşıldı.

1. zeko

zeko Yeni Üye

Aşağıda özellik ve fiyatlarını verdiğim iki dizüstü arasında kaldım. Her ikisi de ABD'den getirilen ve 1 yıl garantili olan ürünlerdendir.
    Kutu içeriği
    MacBook Pro
    • 85W MagSafe Güç adaptörü, AC duvar fişi ve güç kablosu
    • Lityum polimer pil
    • Apple Remote
    • DVI/VGA adaptör
    • Yükleme/geri yükleme DVD'leri
    • Basılı ve elektronik dokümantasyon
    İşletim Sistemi
    Uygulamalar
    Mac OS X v10.4 Tiger
    Aşağıdaki sistem uygulamalarının son sürümlerini içeren dünyanın en gelişmiş işletim sistemi:
    • Address Book
    • DVD Player
    • iCal
    • iChat AV
    • Mail
    • Preview
    • Safari
    • Xcode
    GENEL ÖZELLİKLERİ
    2,5 ghz core 2 duo processor 6 MB Shared level coche
    2 GB of 667 MHZ DDR2 SDRAM (PC2-5300)
    250 GB 5400 rpm hard drive
    diagonal TFT Widesreen 15,4 inch. 1440*900
    NVIDIA GeForce 8600M GT with 512 mb of DDR3 memory
    multi touch trockpad

Fiyat: 2200 ytl

HP Dizustu 17 1680x1050 T9300 penryn islemci 3GB Ram 512M
    Muhtemelen Turkiye'de bulabilecegini en ustun donanima sahip 17" HP marka dizustu bilgisayar. ABD'den gelmistir.

Herseyiyle son teknoloji bir cihaz. Islemcisi, ekran karti, ekran cozunurlugu, wireless baglantisi, ve HDMI cikisi, ve de son derece sik tasarim.

HP Pavilion DV9700t modeli, PCWorldun en iyi 10 dizustu siralamasinda yer alan DV 9500t modelinin bir ust modelidir.

17" Wide SXGA 1680x1050, yuksek cozunurlukde parlak mukemmel ekrana sahiptir. Piyasada bulabileceginiz 17" modellerin tamamina yakini xga yani 1440x900 cozunurluge sahiptir.

Intel Core 2 Duo 45nm teknolojisine sahip penryn islemcilerinden T9300 yani 2.5GHz ve de 6MB on bellekli, 800MHz FSB'li en son en hizli islemcilerden birisine sahiptir.

3GB ddr2 667MHz bellege sahiptir.

512MB tamamen paylasimsiz, gerektiginde ramden kullanarak daha da artan NVidia GeForce 8600M GS ekran kartina sahiptir.

240GB 7200 RPM harddisci ile performansa daha da katki yapacaktir. Harddisc hizinin performansa katkisi tartisilmazdir.

En son nesil AGN-Wireless'a sahiptir. En hizli ve en genis kapsama alanina sahip Wireless modelidir.

Parmak izi okuyucusu

Bluetooth

Kamera ve mikrofon

8-hucreli batarya

Uzaktan kumanda

HDMI cikisi

Windows Vista Home Premium

Fiyat: 2100 dolar idi 1750 dolara bıraktı. Elden teslim
    LÜTFEN BU KONUDA UZMAN VE TECRÜBESİ OLAN ARKADAŞLAR CEVAP VERİRSE MEMNUN OLURUM.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sanırım hp ikinci el değil mi?
    macbook ta ise windows yerine Mac OS X v10.4 Tiger var.

Eğer mac os kullanabilirseniz macbook çok güzel.

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Hpde bana göre 2 dezavantaj var,1.si 17' ekranın ağırlığı yani mobilite sorunu.(notebook sabit kullanılacaksa sorun değil tabii)
    2.si macbookdaki 8600 gt ekran kartı gs ye göre daha iyi ve ddr3 ramli.
    Bunun yanında hpnin 2 de avantajı var.
    1.si 1680*1050 çözünürlüklü ekranı(17' olmasını ben dezavantaj olarak niteliyorum yine de)
    2.si 7200 rpm dönüş hızlı harddiski. +1gb fazla ram

İşlemcileri aynı gördüğüm kadarıyla.Benim tercihim mac olurdu çünkü ben en öne ekran kartını koyarım,ayrıca taşınması daha kolay ve daha güzel bir tasarıma sahip bence mac.

4. zeko

zeko Yeni Üye

ikisi de sıfır. Açılmamış. Macbook'a yabancıyım. Gitti-gidiyor'da maclar 3900-4000 ytl arasında satılıyor. Bu arkadaş 2200'e veriyor. Bir de güvenlli satış yani GET üzerinden. HP ise, satan kişi ABD de. Hp istanbul'da. Bana elden gönderecek. Bazı yorumcular Mac'ın bir üstünlüğü olmadığını, hatta uzakdoğu'da üretildiğini, işçiliğin sıradan olduğunu yazıyorlar. Hiç mac görüp kullanmadığım için, tam karar veremedim. Mac satan arkadaşta 20 tane var. Bir tanesini de kendisi Dell ile takas edeceğini söylüyor. İlgilenenler için "sahibinden.com" a bakmaları yeterli. Macbook Pro diye aratırlarsa göreceklerdir. Görüşlerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim. Hala Mac tarafındayım, ancak son noktaya gelemedim.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

uzakdoğuda üretilmeyen birşey kalmadı ki :)
    Bu arada ürünlerin klavyeleri ingilizce değil mi?
    macbook u satan kişi berlindeyim yazmış. Türkiye ye gelirken gümrükte falan takılmasın?

6. zeko

zeko Yeni Üye

Şu anda Türkiye'de. Ben Ayvalık'ta teslimat istedim. kargo dahil 2200'e teslim ederim dedi. Ayrıca 12 taksit toplam 2400'e geliyor. Mac konusunda karar vermemi sağlayacak bir macbook pro kullanıcısından tavsiye bekliyorum.
    Klavyenin Türkçe q olduğunu söyledi. Ayrıca XP ve vista ta kurulabiliyormuş.

Sayfayı Paylaş