M762SU CASPER NİRVANA

Konu, 'Casper Notebook' kısmında izmirli1976 tarafından paylaşıldı.

1. izmirli1976

izmirli1976 Yeni Üye

M762SU casper nirvana cihazımda vista kuruluyken hiç bir sorun yok.xp kurduğumda tüm driverlarını yüklüyorum pc normal olarak çalışıyor fakat bir süre sonra mavi ekranda hata kodları çıkarak pc donuyor.pc yi kapatıp tekrar açmaya çalıştığımda bazen açılmamazlık yapıyor.sürekli power düğmesinden kapatıp açarak sistemin gelmesini beklemek zorunda kalıyorum.bios ayarlarından XP yi seçerek açıyorum yine sorun aynı.VİSTA seçeneğinin altında İDE ve ACHI secenekleri var onları teker teker deneyerekte uyguladım sorun devam etti.tüm güncellemeleri windows update den yaptım yine aynı.değişik XP cd leriyle de denedim sonuç hep aynı.bilgisayar teknisyeni arkadaşım hdd(hard disk) sata.bunun SATA driverını ve chipset driverını bulup xp cd sinin içine gömerek xp yi kurarsak bu sorun ortadan kalkar dedi.siz ne düşünüyorsunuz eğer sorun buysa SATA driverını nereden bulabilirim elinde olan varmı.
    ANAKART: M7XOSU
    CHİPSET :SİS 671/FX/DX/MX

muharremetes@hotmail.com

2. izmirli1976

izmirli1976 Yeni Üye

arkadaşlar satayı xp cd sine gömdüm kurdum.şimdi sorun morun kalmadı canavar gibi maşallah.bu şekilde sorunu olan arkadaşlar varsa yardımcı olurum

3. Seyfulllah

Seyfulllah Yeni Üye

benimde aynı sıkıntım var. bana yardımcı olabilir misin mail adresim UguR_08_40@yahoo.com

4. hayta08

hayta08 Yeni Üye

mrb aynı model bilgisyar bendede var şuanda aynı şekilde format atarken reset atıyor kendine acaba sorunu nasıl çözdünüz ??? [imdat] [imdat]

5. MMTCFR

MMTCFR Yeni Üye

izmir yardimci olabilirmisin 5 kez format attim yine ariza verior delirtior llanet şey

Sayfayı Paylaş