M50VM Şarj Problemi

Konu, 'Asus Notebook' kısmında _şimşek_ tarafından paylaşıldı.

1. _şimşek_

_şimşek_ Yeni Üye

Asus notebookumu alalı 1,5 sene civarında oluyor. Şimdiye kadar şarjla ilgili yaşadığım tek sorun pil seviyesi %95-96 nın üstü seviyelerdeyken bilgisayarı prize takılı dolmuyor demesi (her zaman değil) idi ve pil seviyesi biraz düşünce tam şarj oluyordu. Ancak dün akşamdan beri şarj ışığı ve adaptörün ışığı yanıyor olmasına rağmen pil yokmuş gibi adaptörü çıkarınca direkt kapanıyor. "%0 kullanılabilir prize talılı doluyor" yazıyor ancak dediğim gibi kesinlikle bilgisayar pili çıkarıp direkt ac gücüyle çalıştırıyor gibi. Sorun adaptörden midir pilden midir? veya yazılımsal bir problem olabilir mi? Servise göndermeli miyim? Bilgisayarı desktop gibi kullanmak zorunda kalıyorum. yardımlarınız için teşekkürler... [imdat] [ofof]

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sanırım servise göndermek zorundasınız.

3. _şimşek_

_şimşek_ Yeni Üye

Peki pilin %95 civarlarındayken prize takılı dolmuyor deyip pil seviyesi biraz düşünce tam şarj etmesi normal midir? (Ara sıra) Diğer markalarda benzer bir durum var sanırım da.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tabi normal bir durum. Pilin ömrünü uzatmak için yapılan bir işlem.

5. _şimşek_

_şimşek_ Yeni Üye

Bugün notebooku kapalı vaziyette 2 saat kadar prize takılı tuttum ve sonra baktığımda adaptörün normaldeki gibi ısınmış ve pil seviyesini %90 larda buldum. Şu anda eskisi gibi şarj oluyor. Sanırım önceki akşam pili son dakikalarına kadar kullanmış olmamdan kaynaklanmış olabilir. (Bilgisayarı kapatmasına anca yetecek kadar kalmıştı :) ) Asus servisine de cumartesi uğradım belki sadece pazar kapalıdır diye ancak sadece hafta içi hizmet veriyorlarmış. Servise kendisi götürecek arkadaşlar unutmasın. Notebook garanti kartında da yazıyor zaten. İlgilendiğiniz için teşekkürler saka bey :)

Sayfayı Paylaş