lütfen yardim

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında seckin1781 tarafından paylaşıldı.

1. seckin1781

seckin1781 Yeni Üye

ben toshiba satellite A100-590 PSAA9E-03Z00QGR laptopum var driver cdlerini kaybettim format attılar simdide ne internete baglanmiyor nede sesi var ben hangi yazilimoldugunu bilmiyorum nette aradim bulamadim lütfen yardimcı olurmusunuz
    teşekkürler

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

arkadaşım yardımcı oln bulunur mutlaka da işletim sistemi nedir,internete kablosuz mu kablolu mu bağlanıyorsunuz?bunları biz nasıl bilp de cevap yazabiliriz?Konu başlığını da lütfen anlaşılır birşeyle değiştirin.

3. seckin1781

seckin1781 Yeni Üye

internete su an internet cafeden bagliyorum ayri bir pc den işletim sstemi xp aygıt yöneticisinde eternet denetleyicisi ve büyük depolama birimi soru işareti var bunlari nasıl hal edebilirm

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

5. seckin1781

seckin1781 Yeni Üye

eternette halen sorun devam ediyor digeri tamam

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

7. seckin1781

seckin1781 Yeni Üye

kardes buda olmadi ağ bağdaştırıcısında 1394 ağ bağdaştırıcısı ve intel(R)pro /wirelless 3945ABG network connection gözüküyor bunlarda bi sorun olurmu 2 sefer formatladim yine olmadi

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

9. seckin1781

seckin1781 Yeni Üye

gezdigim bi internet sidesinde şu makaleyi buldum ve sorunumu cözdüm sizlerde bu yöntemi foruma sabitlerseniz iyi olur yardimlariniz icin cok cok teşekkür ederim [alkis]

Üreticisini bilmediğiniz ve sürücüsünü (driver) kaybettiğiniz aygıtın sürücüsünü,marka ve modelini bulmak için aşağıdaki yönergeleri izlemeniz yeterli ;

1-) Bilgisayarım>Sağ Tıkla>Özellikler>Donanım>Aygıt Yöneticisi>

2-) (Unknown Device) Bilinmeyen aygıt’a (Sürücünü olmayan ismi-cismi belirsiz aygıt genelde sarı renkli olur.) Sağ tıkla>Özellikler>Ayrıntılar

3-) Şu şekilde bir yazı yazar kırmızı renkli kod üretici kodu,mavi renkli kod ile aygıt kodudur.

PCI\VEN_8086&DEV_27DC&SUBSYS_30868086&REV_01\4&1E46F438&0&40F0

Vendor ID = 8086 (Üreticinin Kodu)
    Device ID = 27DC (Cihazın Kodu)

4-) PCI Database
    http://www.pcidatabase.com/index.php

sitesine girip aygıt kodunu ya da üretici kodunu girince cihazımınız modelini öğrenerek en zor görevi başarmış bulunuyoruz.Modelin sürücüsünü bulmak için Google‘a girmeniz yeterli.

10. Foivord

Foivord Yeni Üye

bunlar yerine everest home programını yuklemek daha kolay olur sanırım :)

Sayfayı Paylaş