LG x140 F11 çalışmıyor.Recovery Disk silinmediği halde ....

Konu, 'Lg Notebook' kısmında Achoo tarafından paylaşıldı.

 1. Achoo

  Achoo New Member

  iyi günler ben yaklaşık bir hafta önce LG x140 netbook aldım. netbook aldıgımda işletim sistemi Win7 starter idi. daha sonra ben bunu win7 ultimate sürümüne yükselttim.ancak netbook performansında bir düsüs gözlemledim bu yüzden recovery yapmaya karar verdim.netbook aldıgımda power tusuna bastıgımda LG logosu ile birlikte altta Bios için F2 ye, boot ayarı için ise F10 a basmamı gereken bir bildiri görüntülendikten sonra siyah bir ekran geliyor hemen üstünde ise ''Press F11 to run LG recovery'' diye bir yazı yazıyordu. ben burada F11 bastıgımda rahatlıkla recoveryi sorunsuz biçimde bitiriyordum ancak en son win7 ultimate sürümüne yükselttikten sonra LG logo ekranından sonra ''press F11 to run LG recovery '' bildirisi gelmemeye başladı.Yani WinRE de recovery yapamıyorum F11 e bastıgımda recovery işlemi başlamıyor.Buna rağmen LG smart recovery 5.5 programı ile korumalı HDD alanındaki 10gb lık yedeklemeden fabrika ayarlarına geri dönebiliyorum.Benim istediğim daha windows başlamadan eskisi gibi F11 e basıp recoveryi çalıştırabilmek.Fabrikanızın ayırdıgı korumalı HDD alanına dokunmadım orası sabit bir şekilde duruyor.windows açıkken recovery yapıp fabrika ayarlarına geri dönebiliyorum.Sorun Windowsu çalıştırmadan recoveryi yapamamam.Tekrar F11 ile recovery işlemini devreye sokabilmek için ne yapmam lazım.Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
   
 2. stranger_x

  stranger_x New Member

  bu forumda kimse LG hakkında bilgi sahibi değil anlaşılan...sorulara ne bir yetkili ne bir üye cevap veremiyor...enteresan bir forum...

  arkadaşım sorunun cevabı verdiğim eklentiyi indir ...kur..mbr yi orjinal hale getiriyor F11 geri geliyor...böylece açılışta kurabilirsin recovery kısmından..
   

  Ekli Dosyalar:

 3. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  Bildiğimiz sorulara elimizden geldiği kadar karşılıksız olarak cevap veriyoruz.
  Ne güzel birşeyki siz bizden daha çok biliyorsunuz. İnşallah daha çok soruya cevap yazar bizi de geçersiniz.
   
 4. murti61

  murti61 New Member

  Hiren boot usb yapıp bilgisayarı başlatın.boot menüden hdd partition 1 seçin ve direkt karşınıza recovery ekranı gelecek ondan sonra kurtarma menüsünden işlemi yapabilirsiniz.
   

Sayfayı Paylaş