lg x130 3G modemde GPS aktif edildi..

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında prozem tarafından paylaşıldı.

1. prozem

prozem Yeni Üye

evet arkadaslar daha önce bu forumda da yazmış ve yardım istemiştim, diger bir forumda da bu konu üzerinde yazısmalarda bulunuyordum. çalıştıgını söyleyen bir kaç kişinin yazılarını okumuş ve onların driverlerini yüklemiştim sonuç hüzrandı. fakat gecen hafta bir arkadaş çalıştırdı ve programları sagolsun paylaştı. bende yükledim ve şimdi herhangi harici bir cihaz takmadan araçta veya yaya (yaya biraz zor olur) lg x130 3g modem olan netbooklarda GPS ÇALIŞIYOR. ben şahsen çalıştırdım. gayet stabil ve güzel çalışıyor, orjinal gps aygıtları kadar hassas, 7-8 uydu buluyor, ve anlık yer bildirimi de çok hassas, sadece sistemi çalıştırdıktan sonra 40 ila 60 sn süresinde uydu buluyor. şayet kullanmak isteyen olursa, alıntı olarak direk arkadaşın yazısını paylaşabilirim. saygılarla.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Paylaşırsanız sevinirim.

3. prozem

prozem Yeni Üye

vay canına, bu konuyu en az 5-6 forumda açtım, sırf elinde bu netbooklardan olan arkadaşların faydalanması için, 2-3 hafta oldu konuyu açalı, şu ana kadar bir allahın kulu, bu nedir demedi, merak etmedi, ya kimsede bu lg x130 3Gli netbook yok yada kimsenin işine yaramıyor, ama ben yükledim yükleyeli, şehir içinde 3 defa işimi gördü, doblo aracımada bir netbook koymak için aparat yaptımki şimdi keyfim tam yerinde,

öncelikle bu konuda yardımcı olan dosyaları paylaşan diger forumdaki arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi burdanda sunmak istiyorum, ve tamamen alıntı olarak veriyorum.

Merhaba Arkadaşlar,

Şu gps özelliği ile ilgili driverları ancak yükleyebildim... Şİmdi anlatmaya başlayalım.

1-Linkteki driverı yükleyerek güncelleyin ve driverı tekrar yükleyerek bilgisayardaki tüm drıver girdilerini kaldırın... Burada dikkat etmeniz gereken nokta sabırsız olmayın... yüklerken ve kaldırırken devam et seçeneğini seçin...

http://www.mediafire.com/?u1o9db4dbal6jux

2- Wireless manager programını program ekle kaldırdan kaldırın...

2- Kaldırıldıktan sonra yeniden başlatın ve aygıt yöneticisinden 3607gw modem yazan ünlem işaretli donanımı sağ tıklayarak kaldırın...

3- Aşağıdaki driverı kurun ve devam et diyerek yüklenmesini bekleyin... Acele etmeyin yüklenecek ve aygıt yöneticisinde gps portun çıktığını göreceksiniz...

http://www.mediafire.com/?yr3wjbbr261vn31

4- Sonrasında Aşağıdaki ericsson wireless manager programını yükleyerek gps ikonunu görmüş oluyoruz...

http://www.mediafire.com/?u1o9db4dbal6jux

Dikkat... bu program için uyarı bölümünde framework 3.5client yüklü olmalı diyor...

5- ve mutlu son resimdeki gibi wireless manager programında gps ikonunu tıklayınca resimdeki menüden gps enable düğmesine tıklayın ve aşağıdan listen düğmesine basınca nmea datalar çıkmaya başlıyor... Gpsin çekmesi için açık alanda beklemeniz gerekiyor...

6- Gps i herhangi bir programla kullanmak istiyorsanız "Franson Gps Gate" gibi bir programla gps verisini programa aktarabiliyorsunuz...

7- Bu işlemler basit gibi gözükse de dikkatli yükleyin ve hiç bilgisi olmayanlar lütfen driverı nasıl yükleyeceğiz gibi garip sorular sormasın :)

Kolay gelsin....

yukarıdaki dosyaların iki tanesi aynı dosya ama, indirin zararı olmaz, mevcut wireles menegeri revouninstaller ile kaldırırsanız dahada kolay oluyor yüklemesi 5 dk sürüyor,

navigasyon forumundaki bir arkadasın hazırladıgı bir yazılım ilede şu anda igo8 i tıkladığımda GPS utility direk açılıyor başka bir kaç ayar daha yaptım isterseniz onlarıda yazarım önce bunları yapın kafanız karışmasın,

şayet bana bir yardımda bulunmak isterseniz, tek takıldığım yer GPS utility programını açtıktan sonra aktif hale getişrmek için iki tıklama yapmak zorunda kalıyorum, onuda config dosyasında ayaralama yaparak direk çalışır vaziyette açabiliyormuşuz ama ben yapamadım şayet GPS utility programında config dosyasında böyle bir ayara yapabilirseniz, lg x130 3G linetbooklarda igo8 vb navigasyon programlarını tek tıklama ile aktif hale getirebiliriz.

gps programının hazırlanmasında yardımcı olan M@ni@C ve skiordie79
    programın igo8 de direk açılmasında yardımcı olan donotthrow a teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş