LG R410 Kullanıcıları

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında DjShadow tarafından paylaşıldı.

1. DjShadow

DjShadow Yeni Üye

Arkadaşalar selam,forumunuza yeni üye oldum.
    Bir hafta önce LG R410 laptop aldım ve bu cihazla ilgili sorularım var içinizde R410 sahibi arkadaşlar umarım vardır.
    Arzu ederseniz ana başlık olarak bu konuyu devam ettirebiliriz.
    Saygılar..

2. Error!

Error! Yeni Üye

Sorularım Var Demişsiniz Sorularınızıda Sorsaydınız Keşke :)

3. DjShadow

DjShadow Yeni Üye

Peki soruları aktarıyorum :)
    1.Klavyenin sol üst kısmı içe doğru fazla esnek olması doğal mı??özellikle (e-w-2-3- ve f3 üç olduğu yerler)
    2.İşlemci oyun oynarken neredeyse 70c yi buluyor.Normal kullanıma ise 40-44 derece arası bu ısılar doğal mı??(masa üzerinde çalışıyor hava alması için etrafı açık)
    3.Touch Pad çok hassas değil acer ların daha stabil buna oranla..

Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar deneyimlerinizi paylaşırsanı sevinirim. [bravo]

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

birkaç resim ekler misiniz?

5. DjShadow

DjShadow Yeni Üye

Resim derken screeshot mı?Yoksa cihazın resimlerini mi? Anlıyamadım [alala]

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

cihazın resimlerini eklerseniz güzel olur.

7. DjShadow

DjShadow Yeni Üye

Cihazın resimlerini eklerim tabi ama şuanda elimde digi.camera yok malesef ama yakında olur.
    Bu arada forumda tek R410 sahibi benim herhalde... [director]

8. Error!

Error! Yeni Üye

LG R410

Laptop'un temelini Intel Core 2 Duo P8400 (2,26 GHz, 8 MB L2 önbellek) CPU oluşturuyor. Diğer bileşenler arasında 256 MB GDDR2 bellekli Nvidia Geforce 9300M GS, 3 GB DDR2 RAM var. Sabit disk 250 GB veri saklayabiliyor; geri kalanları ise DL-DVD yazıcı ile saklıyorsunuz. LG internet ile olan iletişimi Gigabit-LAN portu ve n-Draft destekli WLAN ile gerçekleştiriyor. Bluetooth adaptörü unutulmamış. Kasaya entegre edilmiş webcam fotoğrafları 1,3 Megapiksel çözünürlükte çekiyor. LG işletim sistemi olarak seçimini Windows Vista Home Premium'dan yana yapıyor.

Üretici verilerine göre R410-laptop 357 x 252 x 31 mm ebatlarında ve ağırlığı yaklaşık 2,5 Kg.

9. DjShadow

DjShadow Yeni Üye

Bilgilendirmen için teşekkürler Bilemir Tr.
    Benim pc de işlemci olarak t5800 ü seçmişler yukardakinlerden farklı olarak.

10. Error!

Error! Yeni Üye

Önemli Değil
    Sonraki Bir Seri Ola bilir Bu veya Seninkisi
    Mesela Bende Bugün Notebook Değiştirdim Aynı Seri Samsung R510 ama ekran kartı ve işlemci farklı. :)
    ;)

11. kiese

kiese Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Merak ettiğim bir şey var. Ben 10 Ocak 2009'da LG R410 model bilgisayar aldım. Bilgisayarımdan çok memnundum. Ancak malesef daha 6. günde hiçbir sebeb yokken nette gezinirken bilgisayar birden mavi ekrana düştü. Bir daha da açılmadı. Ne denediysem fayda etmedi. Baştan vista, xp kurmayı recovery yapmayı denedim olmadı. İşlemler sırasında sürekli mavi ekran geldi. Ben de servise götürdüm. Bana makinenin İstanbul'a gönderilip üretim hatası olduğuna dair rapor alınacağını ve daha sonra değişim yapılabileceği söylendi. Umarım bu konuda mağdur olmam. Merak ettiğim ise R410'da bu tarz bir sorun yaşayan oldu mu?

12. DjShadow

DjShadow Yeni Üye

Yukarıda belirttiğim sorunları başka yaşayanlar varmı acaba içimizde??Özellikle klavye ile ilgili olan içe doğru esneme problemi... [ofof]

@kiese Sizin yaşadığınız problemin benzerlerini şikayetvar sitesinde'de yaşamış kimseler var..LG almak ile hata mı ettik bilemiyorum..

13. kiese

kiese Yeni Üye

Bilemiyorum ki ya. Aslında o ana kadar en ufak bir sorunla dahi karşılaşmadım ama malesef böyle bir şey yaşadım. Teknik servisi hiç rahat bırakmıyorum. Sürekli arıyorum. Bugünlerde ürünün hatalı olduğuna dair rapor (doa raporu deniyor) gelmesi lazım İstanbul'dan. Raporu aldıktan sonra bilgisayarı aldığım Mavi Bilgisayar'a gideceğim. Umarım sorun çıkarmazlar. Çünkü hem Tüketiciyi Koruma Kanunu'nun (4077 sayılı) 4 maddesi hem de bilgisayarın faturasının arkasında açıkça belirtilen ibarelere göre malın alındıktan sonraki ilk 15 gün içinde bir arızasının çıkması halinde yetkili servisten bu durumu onaylayan belge ile malın değişiminin yapılması gerekiyor.

14. DjShadow

DjShadow Yeni Üye

Umarım sorununa kalıcı bir çözüm blulrsun.Bende cihazı Mavi B. den aldım fakat ben izmirdeyim cihaz ankaradan geldi sanırım benim touchpad arızalı fakat bunu kanıtlamam çok zor..Hiç hassas değil bazen algılamıyor daha önce acer kullandım hiç böyle bir problem yoktu.Umarım senin karşılaştığına benzer bir sorunla karşılarşmam zaten R410 serisinden başka satan bir yer bulamadım mavi de şuan sitesinden kaldırmış artık onlarda satmıyor.
    Bu arada senin klavyende'de yazarken içe doğru esneme meydana geliyormuydu özellikle sol üsst bölgelerde...

15. kiese

kiese Yeni Üye

Öncelikle teşekkür ederim DjShadow.

Açıkçası ben hiç fark etmedim. Daha doğrusu dikkat etmedim.

16. Error!

Error! Yeni Üye

kiese yuarkda bir madde yazmışsınız o halde derhal aldığınız mağzaya götürün derim ben ?

17. kiese

kiese Yeni Üye

R410'un değişim isteği 28 Ocak'ta onaylandı ve rapor Ankara'ya gönderildi. Ben aynı makineden almak istedim ancak bu bilgisayar yeni bir model olduğu için bir iki ay bekleyebileceğim söylendi ve bunu LG yetkilileri ile görüşüp teyit ettim. Mavi Bilgisayar'da Acer Aspire 5720g 302g16mn modeli önerildi ve ben de biraz düşündükten sonra bu makineyi aldım. İlginize teşekkür ederim sayın BilemirTr ve diğer arkadaşlar :)

Bu da yeni bilgisayarım:
    [url=http://www.notebook.gen.tr/ac...-aspire-5720g-302g16mn-nv-notebook-t2700.html[/url]

18. DjShadow

DjShadow Yeni Üye

*kiese* Öncelikle yeni bilgisayarın hayırlı olsun.Çok yeni bir model değil ancak donanım olarak gerçekten kuvvetli ve çok tercih edilen bir cihaz.Sorunu çözdüğüne sevindim.Peki Lg nin tam olarak ne sebepten arıza yaptığını açıkladılar mı?
    Lg servisi'nin yaklaşımını paylaşırsanız sevinirim..Muhtemel yaşanacak problemlerde kılavuz olur..

19. kiese

kiese Yeni Üye

DjShadow teşekkür ederim. LG R410'un sorununun hard diskten kaynaklandığını söylediler. Ama ayrıntısını bilmiyorum. LG servisinden önce Mavi Bilgisayar'ın yaklaşımına değinmek istiyorum. Malum bilgisyarı önce oraya götürdüm. Müşteri hizmetlerindeki kişi biraz ukalaydı açıkıçası. Neyse LG'nin Ankara servisine yani Tecpro'ya götürdüm. Oradakilerin yaklaşımı gayet olumlu ve anlayışlıydı. Tabi ben de nazik bir dil kullandım. Değişim istediğimi belirttim ve acil diye not düşürdüm. Böylece süreç başlamış oldu. Bu süreçte Tecpro'nun hem Ankara hem de İstanbul şubelerini defalarca aradım. Ayrıca bilgisayar LG Türkiye merkezine gittiğinde de birçok kez aradım. Çünkü süreç hızlansın istiyordum. O kadar ki artık adamlar beni tanıdı. Ve bu çabanın sonucunu aldığımı düşünüyorum. Çünkü servise verdiğimin 13. gününde yeni bilgisyarımı almıştım. Bence bu tür sorunlarla karşılaşan arkadaşlar da bu şekilde takipçi ve ısrarcı olsunlar. Ayrıca haklarının bilincinde olsunlar. Linkteki Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'un 4. maddesini (Ayıplı mal) okusunlar.

http://www.sanayi.gov.tr/webedit/gozlem.aspx?sayfano=952

Sayfayı Paylaş