LG E500-UP55T notebookta audio sorunu

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında kanuni_84 tarafından paylaşıldı.

1. kanuni_84

kanuni_84 Yeni Üye

slm Arkadaşlar Bu laptopu yeni aldım ve xp yi kurdum bütün driverlarını kurdum düzgün çalışıyor Sorun ses kısmında .Bu driverlarda düzgün yüklendi aslında fakat kulaklığı taktığım zaman hem laptopdan hem de kulaklıktan ses çıkıyor vista kuruluyken böyle bir durum yoktu. Çözümü bilen arkadaşlardan cevaplarını bekliyorum şimdiden teşekkürler

2. dil_lenci

dil_lenci Yeni Üye

mrb. sanırım senin sorununu bende yaşamıştım. laptop da vista vardı xp ye geçince ses kartı sürücüsü yüklü görünüyordu ama ses gelmiyordu. sorunu çözmem baya zamanımı aldı ve sanırım senin çözebilmen için yeniden format atman gerekecek şöyleki yeni ses kartları xp de çalışabilmesi için high definition audio bus driver programını kurmalısın daha önce bi internet sitesinde görmüştüm tekrar araştırdım ama bulamadım o yüzden link veremiyorum üzgünüm:( diğer adıyla hotfix diye geçer. bu program xpsp1,sp2 ve sp3 için sürümleri var sana uygun olanı yükledikten sonra windowsun ses sürücüsünü istediğini göreceksin ondan sonra ses kartı sürücüsünü yükleyebilirsin. ben bu programı notebook.gen.tr de msi x600-086 tr xp sürücüleri diye aratırken bulmuştum. sende bi dene inşallah işini görür. eğer sürücülerini bulaiblrisen orada zaten ses kartı yüklemeden önce bu programı yükleyin diye link var ilk onu kurarsın sorna ses kartını kurarsın.

eğer bi sorun olursa iletişime geçebilirsin.

bide sana bişey soracam bende lg uapt55 almayı düşünüyorum ama aklımda bazı sorular var .

öncelikle ekran kartının performansı nasıl. normalde 256 mb olarak görünüyor sanırım turbochache ile 1024 e kadar yükseliyor ki 2 gb ram ile eğer rami 3 gb yaparsak turbochache ile ekran kartı 1768 mb ta kadar yükseliyormu. ve veri transfer hızı nasıl acaba aaa son bişery daha :D çalışırken özelikle oyun oynarken fan sesi fazla geliyormu ve çalışan fan kasanın titremesine sebep oluyormu bi yardımcı olabilirmisin önümüdeki hafta bi tane bundan almayı düşünüyoorum..

msn : dusamaya@hotmail.ru bu adresten ulaşabilirsin

kolay gele...

3. kanuni_84

kanuni_84 Yeni Üye

cevabınız için teşekkür ederim. Sorunu çözdüm ama sizin dediğinizden farklı bir yöntemle. Audio driverları realtekin sitesinden bulup indirdim ve yükledim sorun da çözülmüş oldu. Sizin sorunuza gelince ekran kartının perfonmasını genelde çok oyun oynayanlar anlar genelde ben hiç oynamadığımdan bilemeyeceğim. Ekran kartı 256 mb geforce 8600 gs ddr2 .1023 Mb ye kadar yukselebiliyor dediğiniz gibi ve 128 bit.3gb ram ile 1768 mb da yükseleceğini sanmıyorum çünkü max 1023 mb. Fan konusuna gelince Visual studio 2005 te çalıştığım zaman fanda artma oluyor ve normal bir artma .ayrıca sessiz bir ortamdayken daha net anlaşılıyor dışarıda anllayamazsınız birazda ısınması var Umarım yadımcı olmuşumdur.

4. dil_lenci

dil_lenci Yeni Üye

eyvallah dostum çok tşk ettim sağolasın :)

5. aozhan90

aozhan90 Yeni Üye

beyler bu kulaklıkla ses sorunu bende de oldu.arkadaş driverleri indirdim çözdüm demişsin ama hangi driverleri indircez o sitede bir sürü driver var.yardımcı olursan çok sevinirim ya teşekkürler şimdiden

6. ccchhhttt

ccchhhttt Yeni Üye

şu driverlı biri verse iyi olcak bulamıyorum hiçbiyerde bulduklarımda sorunu çözmüyo. kafayı yemek üzereyim:((((((

Sayfayı Paylaş