Lg e500 u.ap22t 1394 baglantı sorunu..

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında nouma21 tarafından paylaşıldı.

1. nouma21

nouma21 Yeni Üye

arkadaşlar 2 adet kablo aldım işletim sistemi olarak vista ve xp de denedim sony camera ile daha once masa ustune goruntu aktardım ama aynı cihazla laptop a baglanamıyorum kabloyu takıyorum tık yok ne donanım bulundu ne bişey hic sanki kablo takılmamış gibi cihazın kronik sorunumu yoksa ben mi bişeyi atladım lutfen yardım edin... :S

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

kablo usb mi yoksa firewire dediklerinden mi acaba?
    Pc de çalışan bir şeyin notebookta çalışmaması pek münkün değildir bence.
    eğer öyle bir sorun varsa da yazılımsal yani işletim sisteminden kaynaklanabileceğini tahmin ediyorum.

3. nouma21

nouma21 Yeni Üye

daha acıklayıcı olayım firewire kablonun 2 ceşidi war 4p-6p 4p-4p laptoplarda baglantı yaparken 4p-4p olanını kullanıyorum baglanmıyor ama masa ustunde 4p-6p olanıyla baglantı kurup kasetlerimi aktarabiliyorum. diyeceksin ki ozaman ne ugraşıyorsun masa ustunde aktarsana ama o masa ustu bilgisayar artık yok :S laptopda aktarmam lasım bulundugum yerde notebook u garantiye vermem zor gozukuyor. Teknik servis sıkıntımda var anlıyacagınız bu sorunu kendim cozmem 1. tercihim bunun için yardımlarınızı bekliyoru. bu arada 4p-4p kablonun saglam olduguna eminmisin diye soracak olursanız emin değil dim 1 adet daha aynı kablodan aldım onda da aynı sorun oluştu piyasadaki butun arızalı kablolar beni bulamayacagına gore kablo saglamdır. driver problemide yok cok duz gun bir şekilde calışıyor gozukuyor acaba bi ince ayar problemi var da ben mi bilmiyor acil destek bekliyorum cok fazla kaset birikti tamamı kendime ait kasetler ticari bi amaç soz konusu değildir. Değerli bilgilerinizi paylaştıgınız için şimdiden teşekur ediyorum.

işletim sistemi olayına gelecek olursak da xp de de vistada da denedim masa ustunde xp vardı laptop da da suan xp kurulu olmadı linux kuracam mac os a kadar yolu var tek calışsın . :)

4. nouma21

nouma21 Yeni Üye

arkadaşlar yokmu elinde aynı model notebook u olan firewire i test edebilecek bi arkadaş :S

Sayfayı Paylaş