LG E500-K.APTYT notebook, laptop

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında tursay tarafından paylaşıldı.

1. tursay

tursay Yeni Üye

Arkadaşlar LG E500-K.APTYT model notebook aldım. XP yüklemek istiyorum, foruma baktım ancak bulamadım, xp driverlarını nerden bulabilirim? Yardımcı olursanız cok sevinirim..

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. tursay

tursay Yeni Üye

Saka oncelikle cok tesekkur ederim.

Soylemis oldugun linkleri kontrol ettim ve ordaki bilgisayar ile aynı sisteme sahip olmadıgını gordum. O nedenle everest programını calıstırarak sana bilgisayarın ozelliklerini iceren dosyayı ekte yolluyorum.
    İlgin için tekrar teşekkurler...

Kolay Gelsin...

Ekli Dosyalar:

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

LG E500-K.APTYT notebook windows xp kurulumu ve xp driverları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler;
    Sürücüleri mutlaka verdiğimiz sıra ile kurunuz.

1. Ati Ekran Kartı Sürücüsü: Ati vga driver for windows xp sürücüsünü indirip kurun, gerekirse aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleme metodunu kullanın. Hala sorun yaşarsanız şu yazıda anlatılanları yapın.

2. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.
      Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"
    3. Kart okuyucu sürücüsü: O2micro Card Reader driver
    4. Touchpad sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    5. Kablosuz ethernet kartı sürücüsü: Atheros wireless ethernet driver
    6. Modem sürücüsü: Agere modem driver ya da Agere modem driver
    7. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver
    8. Bluetooth sürücüsü: http://rapidshare.com/files/128357467/L ... r.rar.html

Bluetotth sürücüsünden emin değilim. bulursanız siz ekleyiniz.

5. Ironeagle

Ironeagle Yeni Üye

LG E500-K.APTYT bu hafta mavibilgisayar kampanya düzenliyor.
    İşlemci Intel Core2 Duo 8300 2.4GHz 800 Mhz FSB
    Bellek 3072 MB
    Bellek Türü DDR2 667 mhz
    Harddisk 320 GB
    Optik Sürücü DVD+-RW
    Ekran Boyutu 15.4 inç
    Ekran Kartı 256MB ATI Mobility Radeon HD2400
    Modem 56K
    Ethernet Kartı 10/100/1000 Mbps

Taksitle 12x134= 1600 YTL civarı.

Ben aşırı oyun oynamıyorum arada bir yeni çıkan oyun oldu mu kurup biraz kurcalayıp kaldırırım. Onun dışında internetten film indirip seyretmek amacıyla ve daha çok ofis programlarıyla uğraşacağım. Ne dersiniz almaya değer mi?

6. tursay

tursay Yeni Üye

Oncelikle saka cok teşekkur ederim. İş yogunlugundan boyle bir istekte bulunduğumu bile unutmuşum. :D Gerçekten ilgin ve alakan için sonsuz teşekkurler.

Diğer arkadas için de soylediginiz şeyleri yapabileceğiniz bir bilgisayar bende mavibilgisayar kampanyasından aldım. Sanırım mavi bilgisayar biraz akılllılık yapmış, kuru sabit tutup dolar yukseldigi için bilgisayarın fiyatını dusurmus yani yine aynı ucrete gelmeiş. Yaklaşık olarak 1 ay once yine aynı fiyata almıştım :D

Olumsuz yan ise mavi bilgisayar kampanya bilgisayarı diye ne bir laptop çantası veriyor, ne bir mouse veriyor, sadece bilgisayarı veriyor :D kullanıyorum ve memnunum su anda..

Kalay Gelsin...

7. hunzah

hunzah Yeni Üye

arkadaşlar bende bunun ısınması ile ilgili birşey soracam.mousead ın sağındaki kısım ie yön tuşlarının alt kısmı biraz fazla ısınıyor gibi yani ınsan elini koyunca rahatsız oluyor acaba bu normal midir yoksa laptopda bir problem mi var?

8. ohreyn

ohreyn Yeni Üye

arkadaşlar herkese iyi akşamlar bir arkadaşım almış bu cihazdan ses kartı ve büyük depolama birimi denetleyicisi hariç her şeyi tamam gibi cihazın ses kartıda şu an indirdiğim uygun olacak diye düşünüyorum fakat bu büyük depolama birimi denetleyiciside neyin nesi oluor onu anlamadım yani sistemin ses kartı hariç bütün driverları kurulu bilgisi olan varsa rica ediyorum paylaşsın. şimdiden teşekkürler

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

kart okuyucu sürücüsü işinizi görmeli.

10. ohreyn

ohreyn Yeni Üye

ya aslında bi problem yok kart okuyucu sürücüsünü yükledim bios un sata ayarlarından şüphelendim ama o da sorunsuz böyle idare ediyorum şimdilik problem yok yani yinede gelişme olursa yazarım ilgi için teşekkürler

Sayfayı Paylaş