LG E500 Ekran Kartı Problemi

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında RockandRage tarafından paylaşıldı.

1. RockandRage

RockandRage Yeni Üye

Merhaba Arkadaslar

Sorunum su E500 Model lg laptop var Ekran kartı 8600Gs bu arkadası xp uzerinde kullanıyorum butun driverlar tmm ama Ornegin COD4 yada Crysis oynarken belli bir sure sonra makine kitleniyor ve mavi ekran verip reset atıyor bazen takılı kalıyor.Bir cok farklı ekran kartı driveri denedim ama sonuca ulasamadım.Sorunun ekran kartı surucusunde oldugunu dusunuyorum cunku oyun oynarken ekran kartı surucusu devre dısı kalmıstır lutfen surucu yeniden kurun ve micrsofta haberin diyor.Lg nin sitesinden driverlara ulasamıyorum galiba guncelleme falan yapıyorlar kendi update programıda ekran kartı surucusu bulmuyor.Nvidia nın sitesinde mobile gpular için surucu bulunmadıgını cnku acpi gibi donanımlarla entegre calıstıklarını ve bunu ancak bilgisayar ureticisinden bulabilirsiniz diyor.Bana birisi official olarak varsa 8600gs surucu onerebilirmi yada yada lg notebook olan ve 8600gs model ekran kartı olan birisi surucusunu gonderirse yada artık farklı model notebookların suruculerini tek tek denicem.Yardımlarınızı bekliyorum

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

notebook genel forumunda bütün notebooklar için nvidia ekran kartları diye bir başlığımız var.

3. RockandRage

RockandRage Yeni Üye

Hemen Deniyip sonucu yazıyorum tskler

4. RockandRage

RockandRage Yeni Üye

Ne yazikki sorun hala devam ediyor bugun tekrar kurulum yapıp bastan kurdum hani cok driver kurdum bi temizlensin diye ama sonuc aynı :(

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

6. ali çakırcalı

ali çakırcalı Yeni Üye

Arkadaşlar bu yazımda lg e500 notebooklar`ın ekran kartı sürücüsünü xp`de çalıştırmayı anlatacağım.Lg e500 kullananlar bilir vistada sorunsuz çalışan ekran kartı driveri, xp`de çalışmıyor, yüklerken hata veriyor.Nerdeyse tüm lg e500 kullanıcıları yüklü gelen vistayı kullanmayıp xp kurmuştur ve hepside ekran kartı drver`ını yüklemede büyük sıkıntı çekmiştir.Bende büyük sıkıntı çektim, ekran kartım ati hd2400 nette o kadar aramama rağmen bulamadım.Bulamadığım için tekrar vista kurmuştum hatta :)

Gelelim xp`de lg e500 ekran kartı driverini yüklemeye.

İlk önce bilgisayarımıza MSXML 4.0 yüklüyoruz, yüklüyse yüklemeye gerek yok.MSXML indirip kurun.

MSXML`i kurduktan sonra .net framework`ü bilgisayarımıza kuruyoruz. .net framework indirip kurun.

işletim sisteminize uygun olan programı indirin,(ATi driver gibi) indirdikten sonra programı çalıştırın, programı tamamen kurmaya gerek yok, sadece program files`de ati isimli klasör açsın yeter.

Mobility Modder programını indirip bilgisayarıza kurun.Kurduktan sonra programı çalıştırıp browse tuşuna basın C:ATI/SUPPORT/7-10-mobile_xp32_dd_ccc_enu_53252 bu dizini seçin ve Modify tuşuna basın ve dolmasını bekleyin.

Sonra aygıt yöneticisinden video sürücüsüne sağ tıklayıp, sürücüyü güncelleştire tıkladıktan sonra C: sürücüsünü gösterip yükleyin veya C:ATI/SUPPORT/7-10-mobile_xp32_dd_ccc_enu_53252 bu dosyayı çalıştırın ve son olarak, bilgisayarı yeniden başlatın.

Bizzat denedim :) Vistada sorunsuz çalıştığı için anlatmaya gerek duymadım, zaten anlatacak bişey yok. :) Bu yöntemi kullanarak burdaki ekran kartlarını sorunsuz yükleyebilirsiniz. Ayrıca yukardaki anlatılanlarda diğer ekran kartlarını yükleyebilirsiniz.Burdaki işlemi yaparakta aynı sorundan kurtulabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş