LG A520 XP Driverler

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında ersin1727 tarafından paylaşıldı.

1. ersin1727

ersin1727 Yeni Üye

LG A520 laptop aldım üzerinde windows 7 basic yüklü ve ben alışmışım XP ye çevirmek istiyorum sürücülerini nasıl bulurum ve xp ye çevirmek doğrumudur.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bence windows 7 de kalın. Xp ile Aynı performansı veriyor.
    İlle geçicem derseniz everest ile alınmış donanım raporunuzu paylaşmanızı isteyeceğim sizden.

3. ersin1727

ersin1727 Yeni Üye

A520-P.AC7BT 64 bit pc ye xp 32 bit kurmak istedim,cd den başlattım dosyaları kurdu ilerleyecek zannederken işlemi durdurdu ve mavi bir ekran çıktı ve işlem durduruldu mesajı verdi bu sorunu nasıl aşarım cd bozuk zannettim ama bozuk değil.

4. brk.trk

brk.trk Yeni Üye

Bilgisayarlar genellikle bir işletim sisteminde çalışabilecek şekilde donanımlara sahip olduğu için bu gibi hatalar alabilmeniz normal. Dikkat ederseniz her bilgisayar üzerinde mutlaka "Designed for Windows 7 / XP / Vista" gibi ibareler bulunur. O bilgisayarın donanımı bu işletim sistemlerinde çalışacaktır demektir. Bir çok bilgisayarda farklı işletim sistemleri kurmanın sakıncası olmuyor ancak bazı donanımlar eski sürüm işletim sistemlerinde uyumsuzluk sorunları doğurduğu için o gibi hatalar almanız çok normal. Mesela şu anda P4 bir bilgisayarda stabil olarak Windows 95 çalıştırılamaz, Windows 98 ise bir çok sorun ile çalışır. Aynı şekilde Windows Me'de benzer sorunlar yaşatıyor.

Bizim önemsemediğimiz her donanım için işletim sistemleri bir driver içeriyor ve bu driverler yüzünden bu hatayı alıyoruz. Mesela Çift çekirdekli bir işlemci'de Windows 2000 Home çalıştırmanız sıkıntı olacaktır, Windows 2000 Professional çalıştırabileceksiniz ancak daha eski bir sürüm yüklemeniz imkansıza yakın...

Sayfayı Paylaş