Lenovo ThinkPad W700ds İnceleme

Konu, 'Lenovo ( IBM )' kısmında Error! tarafından paylaşıldı.

1. Error!

Error! Yeni Üye

Bir noebook, bir büyük, yüksek çözünürlüklü ekran Eğer, iki, sağ daha iyi olması gerekir iyidir? Bu tam olarak Lenovo'nun tasarım ekibi hakkında yeni Lenovo ThinkPad W700ds ne bankacılık yoktur.

Bu W700ds isn'ta değiştirme veya Lenovo'nun uzun rumored söz çift gösterir bir defter başlatmak için iyi yapar aynı temel platformu için değil, asıl bağlı bir yükseltme bir yenileyin. Olarak NBR editörü Jerry Jackson kaydetti zaman önceden bir göz üretim W700ds geçen ay, bir önemli alan masaüstü yerine iyi bir masaüstü iş istasyonu için yedek olduğunu ispat var sürdü yeteneği çok görüntüler kadar paketi için ve onları almak olduğunu .

Bu orijinal W700's 17 inç masası arkasındaki boşluk dışarı açılan bir sürgülü 10,6 inç ekranı ile, W700ds hala iki tam boyutlu masaüstü ekranların ekran gayrimenkul yok. Ama aynı zamanda W700 platformu ile rakip henüz bir bacak kadar ve veriyor özellikle Yoldayken grafik profesyoneller için bir başka cazibe.

Orijinal W700 bizim orijinal review, ben şaka yollu tek ekran türevi "Dizüstü bilgisayarın normal insanlar küçük hissettirmek için çağrıda bulundu." Ama yeterli Lenovo bu millet için çok büyük olarak Jerry ilk defa olarak W700ds kontrol belirtildiği gibi, açıkça büyük. Bu temel şasi 12 inç ile 16 temel bir ayak izi (ile), ikinci slayt ve ek değişmemiş görünüyor aşımı ana paneli arkasında ekran doğrultusunda daha bazı ince dizüstü tüm kendisi kalın's hissedilir.

Tüm kadar kapalı bilgisayarın kauçuk ayaklar bu ölçüm zaman makine bir masa üzerinde oturuyor bir inç veya başka bir çeyrek ekleyerek iki inç kalınlığında bazı üzerinden tüm dizüstü önlemleri.

Orijinal W700 olduğu gibi, bizim W700ds inceleme birimi ve 400 NIT parlaklık (WUXGA) çözünürlük 1920x1200 ile Lenovo'nun üst uç 17 inç ana ekran ambalaj geldi. Ve hatta boyutunu parlaklık, berraklık için iyi bir masaüstü ekran Rivaling, bu W700ds's prim LCD paneli bir güç grafik kullanıcılar için bu modeli temel satış noktası olmaya devam etmektedir.

Gibi biz ilk kez gördüm, ekranda düzgün ve berrak daha fazla parlaklık ve appreciably daha iyi kontrast daha bizim için bir dizüstü bilgisayar ekranında kullanılan duyuyoruz. Bir ışık yansıtıcı kaplama, ancak ekran korur göze batmak iyi kontrol edilir (ekran doğal parlaklık kesinlikle bu konuda) yardım eder. Arka ise nispeten bile olsa dikkatli bir denetim bazı hafif parlaklık sonbaharda ortaya çıkarır-off panelin üst yönünde; bir sirke-kesin seçici göz, ancak görünen bir seçenek bu kadar, hiç bir nedenle özel olarak değil maliyet var.

Görüntüleme açıları tarafında mükemmel-to-side, ancak dikey eksen üzerinde kabul edilebilir. Biz baktım başka bir dizüstü bilgisayar ekranları gibi, W700ds ekran, kontrast ile hızlı bir şekilde eğer çok yüksek kadar görüntülerken, yanlış ve aşırı kontrast çok düşük tanıttı gelen erozyon dikey görüntüleme için önemli bir tatlı nokta vardır. Hassas renk için izleme penceresi kesinlikle 10 derece geniş dikey eksen, ancak daha az olan bu oldukça zaman you're "in kilitli söylemek çok kolay" olumlu

Bu W700ds en geniş gam ekran LCD Adobe RGB renk alanı yüzde 72, sizin tipik dizüstü bilgisayar üzerinde önemli bir gelişme iddia kapsar. Bununla birlikte, bir çok W700 platformu üzerinden Lenovo'nun karar bükülmüş nematic (TN kullanımı) paneli düzlemli değişik geçiş profesyonel masaüstü uygulamalarında standart olduğu ilk on endişe için bir neden bu ThinkPads ile tur oldu. Ilgilenen kullanıcılar, ama benim özgün W700 rapor daha fazla detay için kontrol edebilirsiniz temelde TN ekran burada kullanılan gerçekleştirir admirably zaman kalibre / profilli ve oyun ve hızlı bir yenileme sevecekler. Kesinlikle bu renk bir üst uç masaüstü ekran ayak uydurmak değil alanlar bulabilirsiniz, ancak sahip W700ds güzel Bunu yapmak için çok yaklaşmak için. Daha önce de, saturasyonu aşırıya at bazı fark renk ve gam konular; fotoğraf ve baskı için hazırlık yanı sıra internet kullanımı notu kim almalıdır grafik tasarımcıları out-of düzleşme karşı çalışır.

Bir soru ile ilgili olarak herhangi bir W700ds's yükseltilmiş ekran da ekler yine de orijinal W700 ve yeni modeli cevabını bir kez evet ve at ile çok daha fazla zaman sonra hissettikleri maliyet, değer. Ne için bize büyük bir oldukça talep düzeyini dahi, komisyonun gam yeterlidir daha var - mükemmel kontrast ve parlaklık sadece hakkında başka bir şey var üstün da değil. Gerçekte, W700ds's 72 yüzde gam, sRGB uygulamalar ve çok geniş olmayan bir güzel doymuş bakmak gibi çeşitli için iyi renk veren renk dışında başa-yönetilen uygulamaları zor genel kullanım için güzel bir denge grevler. Güç grafik kullanıcı için, ancak, sorun bu makineleri ekran ön pazara HP ve Dell gelen high-end grafik iş alanı geliyor bazı güçlü rekabet var.

Ortaöğretim göster

Bu orijinal W700 gelen W700ds ayıran Bir özelliği de ikinci ekran. Daha önce, ikinci bir 10,6 inç açıklanan, 1280x768 ekran portre yönelim olarak ana paneli arkasında bir tatil olarak şekilde monte edilmiştir ve daha da W700ds's masaüstü alanı genişletmek için istediğiniz gibi dışarı uzattı olabilir. Gördüğümüz gibi, W700ds at öncellikle belirtildiği isterseniz ekran da ileri, ikinci ekran için daha ideal bir görüş açısı sağlayan yaklaşık 30 derece tilted olabilir.

Ekran güç ve tanıma, test cihaz 64 bit Vista otomatik olarak hemen bir ekran, uzanan ve hiçbir sorun tekrar kullanımı sırasında retracted sergileyerek ek alan aldığınız yüklemek ile sorunsuz oldu. Ana ekranda neredeyse aynı dikey çözünürlük (1200, karşı 1280 ikinci ekranda) ile, iki görüntüler üzerinde sürükleyerek pencere değil olarak zor veya garip olarak hafif eşleşmiyor için kabul olabilir.

Aslında, iki görüntüler arasındaki büyük farklılıklar, renk, parlaklık ile ilgili, ve açıklık. Ikinci ekran ve high-end eşlik gibi daha yüksek yansıtıcı kaplama sahip ana ekranında 280 NIT parlaklık 400 (karşı) ve dar bir tekrarlanabilir gam, renkler kesinlikle kadar popüler değildir. Asla ekranın her iki taraf, kötü tarafı için gelen kan tarafı görüş açıları ve siyah derinliği konusunda ciddi bir uyuşmazlık (gerçek siyah rahatsız edici arka düşünce çok hafif ve bluer varsayılan olarak ikincil ekranda) tekrar bir. Farklı kalibrasyon ve profilleme renk farklılıkları nezaket ile birlikte (yani bir sonraki bölümde), güç grafik kullanıcı iyi isteyebilir, "ne nokta daha fazla?"

Bu hataları burada aslında grafik kullanımı için ikinci ekran mükemmel, masaüstü ve diğer araçlar için bir Docking istasyonu olarak bir uzantısı olarak daha az olduğu göz önüne alındığında, ilgili iş pencere ve benzeri. Ben ek alan özellikle de Photoshop ve Illustrator araçları tutmak / paletleri gibi yerlerde ve kapalı ana çalışma için yararlı buldum.

Renk Kalibratör / Profiler

Orijinal W700 inceleme birimi gibi, ile W700ds gemiler, isteğe bağlı bir X-Rite/Pantone Huey renk kalibrasyonu-in ve hızlı renk gibi gerekli ölçümleri ayırdığınız için bir spectrocolorimeter eşleme için basitleştirilmiş bir yazılım paketi dahildir profilleme sistemi entegre olduğu defteri ve yüzey yerleştirilmiş. Ile bu küçük elektronik göz, bu W700ds otomatik profilleme ve kalibrasyon için gerekli renk yamaları zaman kapağı kapalı okumayı sağlar.

Biz (çok basit) sürecinin bu sistem içinde orijinal W700 incelemesi yapılmış tarafından satın almaya gücü yetmek ayrıntılı ve Katılmayacağım aynen bu ayrıntıları burada. Ne olsa da, bu W700ds ikinci ekran çalışmaktadır ters biraz atıyor: açıkça, bu Teknede Spectro "" ikinci ekran göremezsiniz, dolayısıyla profilleme için kullanılamaz olması gerekmektedir -- Bazı sezilebilir renge önde gelen birincil ve ikincil görüntüler arasında daha da bir dosya yönetimi alanında sadece ikinci ekran kullanmaya teşvik mismatches. Sistem, built-in son derece basitleştirilmiş yazılım arayüzü dış spectros tanımak için, eğer gerçekten de görüntüler profili istiyorum anlamı, size verilen Huey sistemini kaldırmak ve bir üçüncü taraf çözümü ile başlamak gerekir görünmüyor

Klavye, Touchpad ve Digitizer

Giriş seçenekleri W700ds ile çok şey söyleniyor. Birçok diehard Lenovo, hayranları için olsa da, giriş cihazları, dünyanın başlar ve Lenovo'nun efsanevi klavyeler ile biter. Ve bu alandaki W700ds's donanımları gibi biz beklemek, düzgün anahtar eylem ve bu hoş bir deneyim zaman harcadıysanız her W700 yazarken yapan hızlı, kısa vuruş ile geldim olduğunu. İşte kordonu bir ipucu inceleme birimi's' kurulu sağ üst köşesinde - up to the Backspace tuşu civarında kalmaktadır - ve biz de bu sefer bazı NUM yastığı olarak kordonu fark ettim. Ama aksi halde tam boyutlu klavye güvenli bir W700ds's subframe için demirlemiş hissediyorum.

Temel adanmış hoparlör kontrol düğmeleri (ses kadar, sessiz ses aşağı), Lenovo'nun marka "ThinkVantage" düğmesi - yanında olan temel bilgisayar bakım ve yapılandırma seçenekleri için ev temizleme bir tür kadar aramalar klavye üstündeki boşluk süslüyor.

Bir laptop için bu alanda büyük bir Touchpad biraz küçük: Bu alanı gibi değil tam olarak W700ds üst güvertede premium 'dir. Küçük hap alanında olduğu gibi, tabii ki onu alışması, ama neden Lenovo şey biraz daha büyük yapmak didn't harikası bir izin yapar. Bu yastığı dikey ve yatay eksen kaydırma alanları özel özellikleri.

Sol Dedicated / kaydırma / sağa düğmelerini, standart sol ve sağ tıklama ile sadece altında ikamet ve Touchpad alan üst kanadını. Her iki düğme dizilerin yumuşak bir tıklama tüm günlük kullanım için (çok çalışmak, Clicky düğmeleri ile bilgisayar kullanarak fazla on dakika süreyle o idealdir hissediyorum ve ne konuşuyor anlamak edeceksiniz).

Birçok alanı güneyinde bu büyük defterler üzerinde çalışmak için kullanılmayan genelde gider klavyenin, Lenovo'nun tasarımcıları W700ds bir de küçük, isteğe bağlı Wacom digitizer entegre tercih. Bu 3x5 inç tableti alan güzel bir çalışma alanı boyutlu sağlar: Kullanıcılar büyük hap alanlar da sıkışık, ancak çözünürlük ve dahası iyi olduğunu bulacaksınız, size boyunca sizin iş olacaktır ayrı paketi gerekmez bir digitizer kalmadan gelen bir memnuniyetle karşıladı Birçok kullanıcı için ek.

360

* İşlemci: Intel Core 2 Extreme Q9300 (2,53 GHz, 1066 MHz FSB, 12 MB L2 önbellek)
    * Bellek: 4 GB DDR3 SDRAM
    * Ekran: 17 "1920x1200 WUXGA TFT LCD ve 10,6" 1280x760 TFT LCD
    * Depolama: 259 GB HDD (7200 RPM) x 2, 0 yapılandırma RAID
    * Optik Sürücü: DVD
    * Kablosuz: Intel Wi-Fi Link 5300 (802.11a/g/n), Bluetooth 2.0
    * Grafikler: NVIDIA Quadro FX 3700M 1 GB
    * Pil: 9 hücreli Lityum-ion (84 Wh)
    * Boyutlar: 16,1 x 12,3 "x 2.1"
    * Ağırlık: £ 10, 15 OZ (Pil ile
    * Fiyat Sınana olarak: $ 5,309.00
    * Başlangıç Fiyatı: $ 3,663.00

alıntıdır:www.notebookreview.com

2. karaf

karaf Yeni Üye

Usta paylaşım için teşekkürler, ancak sanırım yazılım ile çevirmişsiniz zira pek anlaşılır değil!

3. Error!

Error! Yeni Üye

evet biraz öle oldu direk yapıştırdım ama düzenlicem bu gece ;)

Sayfayı Paylaş