Lenovo Teknik Servis

Konu, 'Lenovo ( IBM )' kısmında realemo tarafından paylaşıldı.

1. realemo

realemo Yeni Üye

Think markalı olmayan Lenovo ürünleri (IdeaPad, IdeaCentre): 0212 912 0134

Lenovo markalı ürünler için garanti kapsamında veya garanti kapsamı dışında yapılan her türlü servis hizmeti o ülkedeki iş ortağı tarafından gerçekleştirilir. Nakliye şirketi, cihazı dilediğiniz bir noktadan alır, servis merkezine iletir ve size istediğiniz yere geri iade eder. Gerekiyorsa nakliye şirketi ürünü yeni bir kargo ambalajıyla size iade edebilir (ancak cihazı orijinal ambalajıyla teslim etmeniz gerekmez). Bu hizmet, garanti kapsamındaki bir onarım için verilmişse ücretsizdir. Idea markalı bir ürünle ilgili servis talebinde bulunmak için, yukarıda belirtilen telefon numaralarından çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Dilerseniz cihazı doğrudan ürünü satın aldığınız bayiye götürerek bu garanti işlemini sizin yerinize yürütmesini de isteyebilirsiniz.

Bu linki kullanarak Lenovo ile e-posta yoluyla da iletişim kurabilirsiniz:
    https://support.lenovo.com/tr/tr/contactus/

THINK markalı ürünler ve x86 ürünleri (ThinkPad, ThinkPad Tablet, ThinkCentre, ThinkStation, ThinkServer, ThinkVision, x86): 444 0 426

Think markalı ürünler için sunulan yerinde veya serviste onarım garantisi hizmeti, cihazınızı onarım için teslim edebileceğiniz yetkili servis ortakları ağımız aracılığıyla sunulmaktadır. Dilerseniz cihazı doğrudan ürünü satın aldığınız bayiye götürerek garanti işlemini sizin yerinize yürütmesini de isteyebilirsiniz.

ESKİ BİLGİLER
    Merhaba,

Lenovo firmasının servisi hakkında sanırım bir başlık açılmamış yada ben bulamadım.

Firma ürünleri adresden kargo ile aldırma yöntemi ile çalışıyor.Ancak bazı eski modellerde müşteriyi yerel servis noktasınada yönlendirebiliyorlar.
    Firmanın ücretsiz müşteri hizmetleri telefon numarası 0811 267 77 77 dir ve hafta içi 09:00 18:00 saat leri arasında çalışmaktadır.Aramalar sadece sabit hatlardan yapılabiliyor.Şu anda ürünlerinizi adresden Ups kargo ile aldırıyorlar.

Not:2 yada 3 iş gününde ürün hala alınmadıysa müşteri hizmetlerini mutlaka tekrar arayın.Eğer Ups kargo şubesine yakınsanız karşı ödemeli olarakda gönderi yapabiliyorsunuz.Ancak bu durum için yine önceden mutlaka teyit alınız.
    Saygılarımla

Merkez Servis Adres : Çağlayan Mahallesi, Taş Ocağı Cd. No:52. Bodrum, Daire 5 Çağlayan, Şişli / istanbul

Lonovo notebook servis, lenovo notebook tekili servis telefonları, lenova servis, lenovo laptop servis

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 31 Ocak 2017
  2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilgiler için teşekkürler konuyu sabitliyorum.

3. ketherik

ketherik Yeni Üye

Merhaba,

Lenovo Ideapad serisinden laptopımın ekranının menteşesi kırıldığı için bi süre sonra ekranı da gitti. Pil ömrü de 15dk'yı geçmiyordu zaten. Garanti süresi de dolmuş olduğundan teknik servise gönderip göndermeme konusunda kararsızım.

Daha önce 5 ay boyunca HP marka bilgisayarımın HP teknik servisinden dönmesini beklediğim için teknik servise göndermekten çekiniyorum. Hızlı bir şekilde sorun neyse çözülmesi gerekiyor, bilgisayara ihtiyacım var çünkü.

Diyeceğim o ki; bildiğiniz güvendiğiniz bir laptop tamircisi var mı? Yoksa ne olursa olsun teknik servise gönder mi dersiniz?

Tavsiyelerinize çok acil ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkür ederim.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Servis arıza tespit ücreti almayacaksan servise gönderip ücreti öğrenin.
    Eğer ücret çok gelirse en fazla yarısını verip dışarda yaptırırsınız.

5. ketherik

ketherik Yeni Üye

Servis arıza tespit ücreti alıyor 54 lira +kdv şeklinde. Teknik servisten ne kadar sürede geri döneceğini kestiremiyorum bilgisayarın, benim 4-5 gün içinde halletmem gerekiyor bu problemi =(
    Sizin tavsiye edebileceğiniz bir laptop tamircisi varsa, onu da öğrenmek isterim. Buradan yazmak istemezseniz, özel mesaj olarak da iletebilirsiniz.

6. as22

as22 Yeni Üye

Laptopumun ekranın telefon çarptı ve ekran bozuldu.Bu büyük ihtimalle garanti kapsamına girmeyecek.Bunun yapılması için maliyet ne olabilir ?

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sadece ekranda sorun varsa yetkili serviste 600-700 arası, harici servislerde 200-300 arası

8. mannis

mannis Yeni Üye

lenovo z560 led paneli uyumlu olan led panel nedir.ekran arkasındaki etikette ltn156at05 yazıyor piyasadan sipariş edip aldıklarımda parlaklık ayarında hep sorun yaşadım bunun için ne yapacağım servis çok fiyat istedi

9. BY_STARAS

BY_STARAS Yeni Üye

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Servisine göre değişir. Birçok markada bu hasar garanti kapsamında tamir edilir. Bir darbe görünmediği için garanti dışı bırakacaklarını sanmam.

11. myli

myli Yeni Üye

IDEAPAD serisinin servis adresi ve telefon numaraları değişmiş. Yeni adres

BDH Bilişim Destek Hizmetleri

Gülbahar Mahallesi, Avni Dilligil Sk. Çelik İş Merkezi No:2
    Mecidiyeköy/Şişli-İstanbul

0212 - 336 03 66 ve 0800 448 825 165 (Ücretsiz hat, sadece sabit hatlardan aranabilir)

12. onerce

onerce Yeni Üye

Lenovo Çağrı Merkezi yeni telefon numarası : 0-212-705 54 61
    Not:Microsoft Windows Xp ile ilgili destek vermiyorlar.Bilginize.

13. kudretcelen

kudretcelen Yeni Üye

lenova ideaped z580 leptopum var bıos bolumune sıfre koymuslar . bıos a girerken şifre istiyor farmat atıcam bıosa giremiyorum yardımcı olabilirmisiniz ????

Sayfayı Paylaş