Lenovo N500 Ses Sorunu

Konu, 'Lenovo ( IBM )' kısmında temtek tarafından paylaşıldı.

1. temtek

temtek Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar ;

Lenovo N500 e Windows 7 kurdum bu makinada SAM programı ile radyo yayını yapılıyor. Şu an sorun SAM üzerinden microfonu açınca mikrofonda konuşulan ses kulaklıktanda geliyor. Sorunun ses kartı driverından olduğuna eminim. Lenovonun kendi sitesinde Windows 7 driverı yok bende Vista driverını kurdum ses çıktı ama bu seferde böyle bir sorun yarattı.

Konu dahilinde bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

windows update kısmında varsa ses sürücüleri güncelleme yönetmi ile kurmayı deneyebilirsiniz.
    Bu arada ses kartı üreticisi kim?

3. temtek

temtek Yeni Üye

Dediğinizi de denedim ama sonuç aynı. Mesela xp iken ses kaydı yaparken hiç zırıltı olmazdı ama windows 7 den sonra bu olayda başladı. Ses kartı üreticisi Conexant

4. 2Lem

2Lem Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar ben n500 kullanıyorum.ilk başlarda Wista yüklü idi ve bunu Xp sp3 e çevirttim yanlız burada şöyle bir sorunum var Görüntülü sesli sobbet oralarında ve radyo yayınlarında mic sesi karşı tarafa gitmesine rağmen Müzik çalındığında dinleyicilere gitmiyor.Bu konuyu Lenovo teknik destek ile görüşmeme rağmen bir çözüm bulunamadı.Ses ayar denetimine girdiğimizde Conexant HD Audio çıkıyor ve içeriği Realtek Ac97 deki gibi deil oysa Realtek AC97 deki gibi seçenekler ( Mono mix,Audio mix,Giden dalga ) vs. gibi seçenekler olmadığından sorun yaşamaktayım.Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş