Lenovo IdeaPad Y570 - ASUS N53SN-SZ129 KARŞILAŞTIRMA

Konu, 'Notebook Genel' kısmında rickyroma tarafından paylaşıldı.

1. rickyroma

rickyroma Yeni Üye

Lenovo IdeaPad Y570 - ASUS N53SN-SZ129

iki model arasında kaldım.lenovo da karar kılmıştım ancak forum sitelerinde asusun çok methedildiğini gördüm. benim için hala lenovo ağır basıyor çünkü tasarım olarak çok önde ve benim için önemli. ayrıca lenovonun soğutma sisteminin iyi olduğunu duydum. asus performans olarak lenovodan öndemidir? ne kadar öndedir?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

iki sistemin özelliklerini verir misiniz?

3. rickyroma

rickyroma Yeni Üye

enovo Y570 59-070782 Core i7-2630QM 8GB 750GB GT555M 1GB 15.6" Win 7 Prem.

Ürün Kodu 59070782
    Kasa Rengi Siyah
    Çipset Mobile Intel HM65 Express Chipset
    İşlemci 2. Nesil Intel® Core™ i7-2630QM (2GHz, Turbo Boost ile 2.90GHz, 6MB)
    Sistem Belleği 8GB DDR3 RAM
    Ekran Kartı Nvidia GT 555M 1GB HARİCİ VRAM Grafik Kartı
    Sabit Disk Kapasitesi 750GB 5400Rpm Sata
    Ekran 15.6" (396.2mm) HD (WXGA 1366x768) TFT color, VibrantView (glossy); LED backlight
    Optik Sürücü DVD-RW SM Sürücü
    İşletim Sistemi Windows® 7 Home Premium
    Kablosuz Haberleşme 802.11b/g/n wireless
    Bluetooth Var Bluetooth 2.1
    Kamera Entegre 2.0 Mp
    Geliştirilmiş Portlar USB 3.0, e-SATA Bağlantılar ve HDMI Kart Okuyucu
    Kart Okuyucu 6-in-1 (MultiMedia Card, Memory Stick, Memory Stick PRO™, Secure Digital Card, Secure Digital High Capacity Card, xD-Picture Card™)
    Çıkışlar Solda 1x USB 2.0 port ve 1x eSATA/USB combo port, external monitor (VGA DB-15, HDMI), ethernet (RJ-45) ; Sağda 3x USB 3.0 Portu
    Ses High Defi nition (HD) Audio, RealTek® ALC272 codec / JBL® stereo speakers (1.5 watt x 2), SRS® Premium Sound™ / dual array microphone, microphone input jack (3.5 mm), headphone jack (S/PDIF-out) (stereo, 3.5 mm)
    Batarya 6 Hücreli
    Boyutlar 385 x 255 x 22-35.7 mm
    Ağırlık 2.70 Kg dan başlar

4. rickyroma

rickyroma Yeni Üye

MarkaAsusModelintel i7-2630QM 6GB 640GB 15.6" FHD 2GB GT550M BLU-RAY COMBO W7HPÜrün KoduN53SN-SZ129Vİşlemci MarkasıIntelİşlemci TipiCore™ i7-2630İşlemci Hızı2.00 GHz, Turbo Boost ile max. 2.9 GHzİşlemci CacheIntel® Smart Cache 6 MBİşlemci FSB (Veri Yolu)-Ekran Boyutu15.6 "Ekran TipiFull HDEkran ÇözünürlüğüFull HD LED (1920 x 1080 px)Ekran KartıNVIDIAEkran Kartı Hafızası2 GB Paylaşımsız Grafik BelleğiGrafik İşlemcisiGeForce GT 550MHDMIVarSistem Belleği6 GBBellek TipiDDR3 1333 MhzMax Bellek8 GBDisk Kapasitesi640 GBDisk Hızı5400 RpmDisk ArabirimiSATAOptik SürücüBlu-ray okuyucu + Dvd yazıcı comboModemYokEthernetGigabitWireless802.11b/g/nBluetoothBluetooth 3.0FireWireYokE-Sata-Seri PortYokUsb Portu1 adet USB 3.0 + 3 adet USB 2.0Express KartVarVideo Portu15 pinli VGA video konnektörüKlavyeNumerik Q TRHoparlörVarKart Okuyucu5 in 1 card readerKamera2 Megapiksel Web KamerasıParmak İzi OkuyucuYokYüz TanımaVarTouchpadVarUzaktan KumandaYok3GYokDiğer ÖzelliklerYeni Sandy Bridge, Sorunsuz B3 Versiyon Bang & Olufsen ICEpower® Ses Sistemi SonicFocusİşletim Sistemi (Yazılım)Microsoft Windows 7 Premium 64 bitPaket İçeriğiNotebook,Adaptör,Pil,ÇantaNotebook Çantası+ Notebook Soğutucu Fan+ Mouse HEDİYEBoyut39.1 x 26.6 x 3.05~4.05 cm (W x D x H)Pil Teknolojisi6 HücreliPil Ömrü-Ağırlık2.71 kg

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Lenovonun artıları;

1. Daha iyi çipsete sahip bir ekran kartı, Benim gözümde değeri +20usd.
    2. 2gb daha fazla ram. Değeri +20usd.
    3. Daha büyük disk kapasitesi. Değeri +10 usd.

Asus'un artıları
    1. 2gb ekran kartı. Değeri +20usd
    2. Full hd ekran. Değeri +50usd. Ancak lenovoya bunu taktırmaya kalkarsanız 400usd civarında bir harcama gerekir.
    3. Blu-ray oluyucu. Değeri +70usd.
    4. Çok iyi soğutma ve ses sistemi.

Sonuç olarak sizin hangi özelliklere ihtiyacınız olduğuna ve fiyat farkına göre karar vermeniz lazım.

Lenovodaki disk ve rami asus'a ekleyebilirsiniz. Ancak asustaki blu-ray ve full hd ekran gibi artıları lenovoya eklemek çok pahalı (neredeyse yeni notebook parası) tutacaktır. eğer bunlara ihtiyacınız olacaksa asus'u öneririm.

N53 serisini bende kullanıyorum, şu anda da o notebooktan yazıyorum. Bir yamuğunu görmedim henüz.

6. rickyroma

rickyroma Yeni Üye

full hd ekranın oyunlarda işe yaramadığını söylediler bana. doğru mu?

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Daha iyi çözünürlükte oyun oynamanın nesi işe yaramıyormuş anlamadım?
    Bilgisayarınız full detayda açabildiği sürece en net oyunu oynarsınız.

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

N53SN CORE İ7 işlmecili modeller 1g gb ye kadar ram destekler.

Sayfayı Paylaş