LENOVO Ideapad Y530 Performans Canavarı Notebook

Konu, 'Lenovo ( IBM )' kısmında FinansMania tarafından paylaşıldı.

1. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Lenovo Ideapad Y530 serisine yeni katılan bir üye sunduğu özellikler ile adeta can yakıyor.Bugün 500 gb hdd, Centrino2 işlemci, 4gb ddr3 ram ve 64 bit işletim sistemini bir arada sunan bir makina piyasada yok. Olsa dahi fiyatı 3000 tl altında değil. İdeapad bu performansı 2000 TL civarına sunuyor.

İşlemcisi P8700 2.53 ghz. 3 mb ön bellek ve 1066 mhz veriyolu ile başarılı bir işlemci. Aynı zamanda Centrino2 olarak adlandırılmakta. P serisi işlemciler bidiğiniz üzere daha uzun pil ömrü ve daha güçlü wireless bağlantısına imza atmakta.

HDD olarak 500 gb hdd sunmakta. Devir hızı 5400 rpm

Ram 4gb DDR3 ram ile gelmekte.

İşletim sistemi
    Vista Home Premium 64 bit . Bu sayede 4gb DDR3 ramin her byte'ından faydalanabiliyoruz. Makina 64 bit işletim sistemi ve 4GB DDR3 ram sayesinde adeta uçuyor.

Ekran kartı Nvidia geforce 9600GS 512mb. Oyuncular her ne kadar keşke GS değil de GT olsaydı desede bence tüm güncel oyunları rahatlıkla oynatabilecek bir kart bu.

Wireless 5100 AGN . Yeni nesil olup güçlü bir bağlantı sunmakta.

Ekran 1280X800 çözünürlükte çerçevesiz bir ekran. LED panele sahip.

Optik Sürücü DVD wr yerine Blueray wr olabilirdi ancak belki farklı bir versiyonda bu konacaktır.

Tam özellikler ;

CPU Teknolojisi Intel® Core™ 2 Duo
    CPU Ailesi Intel® Centrino®2 Islemci
    CPU Numarası P8700
    CPU Hızı 2,53 GHz
    CPU Bus Hızı 1066 Mhz
    CPU Ön Bellek 3MB
    RAM Kapasitesi 4096MB
    RAM Tipi DDR3
    HD Kapasite 500 Gb
    VGA RAM 512 Mb
    VGA Chipset Markası NVIDIA
    VGA Chipset Modeli Geforce 9600
    Ekran Boyu(inch) 15.4 " BRILLIANT VIEW
    Monitör Tipi WXGA
    Maksimum Çözünürlük 1280*800
    Optik Sürücü DVD±RW Double Layer
    Mobil Özellikler BlueTooth, Kamera, Kart Okuyucu, Wireless
    İşletim Sistemi Win Vista Premium Tr 64 BIT
    Ağırlık (Kg) 3 KG

2. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Resim eklenerek kou güncellendi. Üstadlardan bir yorum alabilirmiyim Notebook ile alakalı? Bu donanıma bu fiyat çok iyi değil mi arkadaşlar?

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

4. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Saka Üstad, fiyat konusunda bence makina çok iyi. 64 bit işletim sistemine sahip, 4gb ddr3 ramli , 500 gb hdd olan 2000 tl civarı bildiğin başka notebook varmı? Asus M50VN makinalar vardı onlarda bildiğin üzere 3500 tl idi.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

64bit işletim sistemini saymazsak 3-4 tane model var. ama tabi bu bilgisayarın en farklı özelliği 64bit işletim sistemi.
    bu sebeple haklısınız.

6. Error!

Error! Yeni Üye

bu modelin herşeyi iyi güzelde tasarımı hiç hoşuma gitmedi.eskideki toshiba kasası gibi geliyor bana yada fotolardan öle duruyor ama eğer böyleyse tasarımını beğenmedim ben.ama önemli olan tabikide tasarım değil ;)

7. atakan_kar

atakan_kar Yeni Üye

arkadaşım ben bu bilgisayarı 2009 nisan ayında özel olarak istanbuldan istetdim şuan bu bilgisayarı kullanıyorum harika ötesi bir bilgfisayar bildiğin canavar yhanii monster dene bilgisayar var tabiri caizse oyun canavarı ben elimdeki bu bilgisayarla monster bilgisyarı kapıştırdık ve nerdeyse grafik bakımından(diretx 10) oyundaki performans olarak ve işlemci hızına bakılarak başabaştı. Bi özelliği olarak da 64 bit işletim sistemi desteklledği için 16 gb ram desteğide sağlıyor. Ben bu bilgisayardan çok memnunnum. Alırsanız hiç ğişman olmazsınız. Aldığım fiyat 1.950 tl... Şuan bu bilgisayar piyasada yok olsada 2.200-2.300 arasında değişim olur okdr....

8. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Bu makina şu an elimde. Çok az kullandım ve adıma faturalı vatandan almıştım. 2045 tl ye almıştım daha uygun bir fiyata düşünen olursa verebilirim.

Sayfayı Paylaş