Lenovo Ideapad U330 13.3 inch

Konu, 'Lenovo ( IBM )' kısmında FinansMania tarafından paylaşıldı.

1. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Forumda olmaması çok büyük kayıp. [bravo] O yüzden ekliyorum, alet mükemmel ötesi...

2. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Arkadaşlar biraz bu makinadan bahsedeyim.

Bu makinada olan bir çok özellik 13.3 inch ve hatta diğer modellerde dahi yoktur. Örneğin değiştirilebilir ekran kartına sahiptir. Yüksek performans istenen durumlarda harici ATI 256 mb ekran kartına diğer durumlarda intel 4500 ekran kartına dönebilirsiniz. Bunu masaüstüne sağ tıklayıp tek tıkla makina aç kapa yapmadan yapabilirsiniz.
    Bu makinada ekran LED ekrandır. Çok daha parlak ve canlı renkleri vardır. Mükemmel ötesi bir görüntü sunar.
    RAM ler ddr3 tür ama Türkiyedekilerin DDR' olduğu söyleniyor. Teknosada 2 gb rame vista 5.9 puan verdiğine göre ramlerin ddr3 olması doğru olabilir.
    Bilhassa ekran paneli çok incedir. Makina genel anlamda incedir.
    Makina 3600 TL'ye kadar muhtelif fiyatlarda satıştadır.

3. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

resimler

4. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Notebook.gen.tr sitesi çok ama çok güzel bir site. Ancak talihsizliği ise insanların problemle gelmeleri, akabinde problemlerine bir çözüm bulmaları, daha sonra ise Adios Muços tadında selam dahi vermeden siteden ayrılmaları. Şöyle gönlünce dost muhabbeti malesef yok. O kadar emek veriyoruz, zaman harcıyoruz, dilimiz döndüğünce bilgimiz yettiğince buradayız ama dediğim gibi gelen sorun ile geliyor çözüm ile ayrılıyor ama malesef bir sorun daha yaşayana kadar kimse uğramıyor. Muhabbet nerede ise sıfır... En azından benim açımdan...

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

:( malesef böyle bir durum var. Bunda suçu bazen kendim de buluyorum.
    Konu dışı yani notebook ile ilgili olmayan bölümler açıp açmamak konusunda fikirlerinizi almak isterim.

6. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Bence sitemiz konu başlıkları açısından gayet yeterli. Burada asıl vurgulamak istediğim aktüel konularda, özellikle yeni piyasaya çıkmış/çıkacak ürünlerde fazlaca görüşte bulunulmaması, tecrübe paylaşımı yapılmaması. Örneğin bu başlık. İnsan iki kelam yazar, güzel olmuş der, teknosa da görmüştüm der, bunun ekranı gerçekten LED mi der, ramler ddr3 mü der vs vs vs. Yani bu tarz şeyler ifade etmek istediğim. Lenovo U330 ile ilgili bir şeyler yazmak istendiğinde bu hep sorun olmamalı. Tasarım eleştirilebilmeli, vs vs vs...

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tamamen katılıyorum.

8. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Süper HD resimler buldum ;

9. karaf

karaf Yeni Üye

Bayağı güzel bir aletmiş, zaten Lenovo bu ideapad serisiyle görsel açıdanda cazip hale geldi.
    @FinanMania, resimler ve bilgilendirme için teşekkürler.

Bu LED teknolojisinde parlaklığın zamanla azaldığı veya zayıfladığı yönünde birşeyler okumuş/duymuştum.
    Ne kadar doğrudur acaba?

10. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

LED teknolojisinin bu yönde bir olumsuzluğu olduğunu duymadım şu ana kadar. Ancak yanyana konulduğu diğer makinalar arasında U330 mükemmel canlı ve parlak görüntü sunuyor. Samsung'un 13.3 inc bir modeli var, onda da LED var ancak DVD WR yok. LED ekranlar süper görüntü veriyor. U330 dada 2 usb var malesef ancak hdmi unutulmamış.

11. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Biraz teknik açıdan bilgi sunalım resimli olarak;

12. serdean

serdean Yeni Üye

teknosadan aldım bu laptop'u çok ince, kullanışlı, çok kibar, gören bayan erkek herkesin dikkatini çekiyor, hızlı, memnun etmeyen özelliklerini yazıcam çünkü diğer konularda mükemmel, 1. sesi hiç yok neredeyse bu modeli daha öncede sırf bu nedenden geri iade edenler var ben masaüstünde kullanıp 2+1 creative kullandığım için sorun etmedim, 2. tuşları çok kibar dikkat edin, 3. yine aynı şekilde mouse pad altındaki tıklama tuşları da çok kibar onlara da dikkat edin, 3. sadece 2 usb çıkışı var daha fazla isteyenler usb çoklayıcı alacaklar, 4. bu laptop ikiye bölünmüş hdd ile geliyo ve d sürücüsünü 30, 320 olan hdd belleğinin geri kalanını c sürücüsü olarak tanımlıyorlar bunu düzelttim sonra bi sorun için servisine gönderdim ve bunu da not ettim yinede beni kaale almayıp aynı boot'u çakmışlar sinir olmuştum.

Sayfayı Paylaş