Lenovo İdeaPad Serisi Notebook'lar MUAZZAM OLMUŞ !

Konu, 'Lenovo ( IBM )' kısmında FinansMania tarafından paylaşıldı.

1. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Lenovo'nun yeni ideapad serisi çok güzel olmuş. Gerek özellik gerekse dizayn mükemmel. İşte Y730 (17'' modeli)

Genuine Windows, gerekli lisansa sahip ve yasalara uygun olarak yüklenmiş orijinal Windows yazılımıdır. Genuine Windows müşterilerine özel ayrıcalıklar hakkında daha fazla bilgi almak için www.microsoft.com/genuine adresini ziyaret edin.
    Lenovo Pencereyi kapat [X]

İşlemci* (hız, L2 ön bellek, FSB]
    Intel® Core™2 Duo P 8400 (Maks. 2.26 GHz, 3 MB, 1066 MHz)

İşletim sistemi
    Genuine Windows Vista Home Premium 32 + Office Ready

Ekran/çözünürlük
    17" WXGA (220 nit)

Ekran kartı
    ATI Mobility Radeon™ HD 3650 (512MB DDR3 VRAM)

Sabit disk*
    Maks. 320 GB 5400rpm Serial ATA

Bellek
    Maks. 4GB 1066MHz DDR3 DRAM

Optik sürücü*
    Çift Katmanlı CD/DVD+R (belirli modelde Blue-Ray)

Kamera
    1.3 megapiksel dahili kamera

Ses Sistemi
    4 hoparlör. 1 subwoofer Dolby® Home Theater™

Tümleşik ağ
    Modem, 10/100 Ethernet, Intel 5100 a/g/h WLAN

Ağırlık
    Pil dahil 3.6Kg

Ebatlar
    395mm x 285mm x 31mm ~ 39mm

Garanti
    1 yıl sistem/1 yıl pil garantisi

Pil ömrü (6 hücre Li-Ion pil)
    4 saate kadar

Genişleme Yuvaları
    4 USB 2.0, IEEE 1394, VGA giriş/çıkış & HDMI, 6-1 kart okuyucu (SD/SD Pro, MS/MS Pro, MMC, XD), Ekspres Kart yuvası, mikrofon, kulaklık girişi, mini PCIe yuvası

Birlikte verilen yazılım
    VeriFace 3.0; EasyCapture 3.0; OneKey Recovery 6.0; Lenovo Enerji Yönetim Sistemi 3.1; Adobe Reader 8.1; Power2GO 5.5; Shuttle centre 2.0; Norton Antivirus 2008 (90 günlük virüs tespiti); Microsoft Windows Live™ portalı; Microsoft Office® (deneme sürümü)

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

özelliklerine baktığımda rami dikkatimi çekti.
    2 x 2GB DDR3 1066MHz (2 slots in total)

3. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Şimdide karşınızda U serisi Notebook'lar... 11 inc notebook bunlar ve sanat eseri gibi olmuş...

İşlemci* (hız, L2 ön bellek, FSB]
    Intel® Core™2 Duo T 7500 (Maks. 2.2 GHz, 4 MB, 800 MHz)

İşletim sistemi
    Genuine Windows Vista Home Premium 32

Ekran/çözünürlük
    11.1 “ WXGA LED (370 nit) VibrantView (1366 x 768)

Ekran kartı
    Intel® Grafik Ortam Hızlandırıcısı X3100

Sabit disk*
    Maks. 120 GB 4200rpm Serial ATA

Bellek
    2GB

Optik sürücü*
    USB Çift Katmanlı DVD+R

Kamera
    1.3 megapiksel entegre kamera

Ses Sistemi
    2 X 1.5W Stereo Hoparlör. Dolby Home Theater™

Tümleşik ağ
    Modem, 10/100 Ethernet, Intel® PRO/Kablosuz 4965AGN, BT

Ağırlık
    1.09Kg

Ebatlar
    275 x 196 mm x 18.4~22.4 mm

Garanti
    1 yıl sistem/1 yıl pil garantisi

Pil ömrü (6-hücre Li-Ion pil)
    4+7 hücre Li-Ion pil. 8 saate kadar Windows Vista® pil ömrü

Genişleme Yuvaları
    3 X USB 2.0 port, 5-1 Çoklu kart Okuyucu (SD/XD/MMC/MS,MS Pro),RJ45,VGA, Mikrofon, Kulaklık girişi,1394, Ekspres Kart yuvası, Mini-PCIe yuvası (WLAN)

Birlikte Verilen yazılım
    OnKey Recovery 4.65; Lenovo Enerji Yönetim Yazılımı 3.1; Adobe Reader 8.1; Power2Go 5.5.2904; NAV2007; APS; EasyCapture2.5; Veriface 2.5; Shuttle Center II; Windows Live™;Microsoft Office® (deneme sürümü)

4. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Bugün Bimeks'te çektiğim fotoğraflar...

Ekli Dosyalar:

5. mahir06

mahir06 Yeni Üye

Merhaba site yöneticilerinden veya bu y530 serisinden notebook u alanl veyahut inceleyenlerden ürün haklkında yorumlarını alabilirmiyiz acaba?

6. alcenu

alcenu Yeni Üye

Ben toshıba A300-15B yi inceliyerek almaya karar verdim.Bukarar ile bimex,e gittim.Orada Y530 lenovo ideapad ile karşılaştırdım.Fiatları hemen hemen aynı sayılır ama özelliklerde ve tasarımda bariz fark ile Y530 dedim ve tereddütsüz satın aldım.Çok doğru karar vermişim.Gerçekten bu notebook çok iyi.Ben memnunum.

7. mrtevo

mrtevo Yeni Üye

Y730 (17'' modeli)

Maks. 4GB 1066MHz DDR3 DRAM
    ATI Mobility Radeon™ HD 3650 (512MB DDR3 VRAM)
    Özellikle bu; 4 hoparlör. 1 subwoofer Dolby® Home Theater™

ve 17'' lik ekrana 4 saat pil ömrü gerçekten çok iyi. :)

Ama
    3.6 kg'lık ağırlığı taşınması sırasında zorluklar yaşatabiliyor.

Ve bence
    1 yıllık garanti süresi çok az.

8. isparya

isparya Yeni Üye

ben vatanbilgisayardan y530 modelini aldım (işlemcisi p8600), alet gayet sağlam duruyor, ekranın olduğu kısımda dış kaplama çok hoşuma gitti, benim tek sevmediğim özelliği sürücü cdsi verilmeyişi ve ekranın 180 derece açılmaması(çok gerekli bir özellik olmasa da), şu an için sorunum XP ile birlikte bluetooth agıtını algılayamadı ve internettten indirlien sürücüler çalışşmıyor(ne yazık ki internet sayfası çok yavaş ve dosylardan biri bozuk yüklenmiş)

9. blackforever

blackforever Yeni Üye

Sonuçta çin malı Lenova ... İsterse nasa teknolojisi uygulansın , çin malına kalkıpta bi dünya para ödemem yani , alanlara ise hayırlı olsun diyorum ... [icon_santa]

10. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Haklısınız (?!?!?!?) Sonuçta Türk Malı dünya kadar kaliteli laptop var. Ortalık kendi markalarımızdan, kendi üretimimiz olan işlemcilerden, ramlarden, harddisklerden geçilmiyor. Çin Malı kullanılırmı hiç???

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

çin malı kullanmam diyorsanız kullanacak bilgisayar bulamazsınız.
    hp, toshiba, sony, apple, asus, acer vb hepsi çin ya da tayvan da üretiliyor.

12. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Benim Asus X52SA Çin üretimi. 102 '' Samsung LCD panelim yine Çin üretimi. Gelmiş geçmiş en iyi bellek üreticisi kabul edilen Kingston 16 GB Flash belleğim Çin üretimi. MSI PR200 notebook'um yine Çin üretimi. Masaüstü bilgisayarıma bağlı 20 '' Asus LCD monitörüm Çin üretimi. Cep telefonum Samsung D900i yine Çin üretimi. Bunlar hatırlayabildiklerim ve emin olduklarım. Hepsini sorunsuz sıkıntısız kullanıyorum.

Çin'den mal ithal eden bir arkadaşım var. Türkler Çin'de şöyle tanınıyormuş.

"Kalitesine bakmadan sadece satmak için en ucuz malı sipariş eden millet."

Yani biz mal ürettirmek için Çin'e gittiğimizde en ucuz fiyatı verene iş yaptırıyormuşuz. Kalite ile ilgilenmiyormuşuz.

Yine çok ilginç bir şey dedi. Kendisi gidip bizzat yaşadığı olayı anlattı. Bunlar cep telefonu yaptırmak istemişler, yani kendi markalarını basacakları bir telefon. Çinli fabrika yöneticisi özelliklerinin ne olması gerektiğini sormuş. Bunlarda söylemiş. Çift sim kartlı, Bluetooth'lu, 3.2 mp kameralı, radyolu, TV'li vs vs vs...

Adam 100 USD ile 500 USD arası yaparız demiş. Yani tek fiyat vermemiş. Bizimkilerde demişler ki neden sabit değil fiyatınız? Adam demiş ki yanlış anlamayın ben bu özelliklerde bir telefonu 100 USD'ye de yaparım, 500 USD 'ye de yaparım. Fiyatı artıran veya azaltan malın kalitesi ve kullanılacak materyalden kaynaklanmaktadır. Siz kaç USD'lik istersiniz?

Bizimkilerde 100 USD'lik olsun demişler. Adam gülmüş ve demiş ki;

- Şu ana kadar edindiğim tecrübeye istinaden sormamam gerekirdi, zaten 100 USD'lik isteyeceğinizi biliyordum, Türkler'den başka ucuz isteyen görmedim demiş. Malın kalitesi sizi ilgilendirmiyor demiş.

Yani anlayacağınız, Çin'de aynı mal 100 USD'yede üretilebiliyor, 500 USD'ye de. Olay sadece kalite anlayışında ve kullanılan materyalde bitiyor. Biz hep en ucuzu istediğimizden hali ile iç piyasaya sürülen Çin malları en düşük kalitede olanlar. Bilmem anlatabildim mi?

Lenovo'nun ThinkPad W700 notebook'u var. Bu notebook'un 10'da 1' ini yapabilsek çağ atlarız. Yok böyle bir notebook.

13. blackforever

blackforever Yeni Üye

Arkadaşlar bu kadar abartmayın toshiba acer v.s. tayvanda üretiliyormuş ne alakası var ???
    Bir defa lenovo tamamı çin yapımı ...
    Toshiba da tayvanda üretilmiyor arkadaş bilip bilmeden yazmayın milletinde aklını bulandırmayın !
    Toshiba tokyoda üretiliyor dışarıyada fason veriliyor yılın belirli dönemlerinde olay bu yani ...
    Kaldıki tayvan kim toshiba yı üretmek kim ?????

Türk yapımı laptop yok deniyor ama en azından türk insanı milletin emeğini çalıp piyasaya kendi malı gibide sürmüyor yani alnımız ak arkadaş ...

Çin dünyanın 1 numaralı emek hırsızı , o sıfatsızların ekmeğine ne yağ sürerim nede bir kuruş katkıda bulunurum ...

Resmen hırsızlar kendi ürettikleri hiçbir şey yok !!! Hep çalıntı , kopya ...

Çin dünyanın kanserli hücresidir bence ...Başka hiçbirşey değil ...

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

çin ve Tayvanda üretimi olmayan kaç tane marka var sizce?

15. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

"Çağımızda en küçük bir ön yargıyı yıkmak, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur."

A.Einstein

16. blackforever

blackforever Yeni Üye

Keşke önyargı olsa ama malesef tamamen hakikatlar bunlar . Çin e yolum düşse adamlar beni bile kopyalayıp karşıma rakip diye çıkarırlar :mrgreen: ( Hayır kopyası aynı birebir yapıyorlar ama bari kaliteli yapsalar gam yemicem ) [icon_santa]

17. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Ben sizin hassasiyetinizi inanın anlıyorum. Çin'i emek hırsızlığı, taklitçilik ve korsancılık ile suçluyorsunuz ve haksızsınız demiyorum. Ancak Çin'de üretilen malların kalitesi direkt olarak maliyeti ile alakalı. Adamların iş bilmezliği ile alakalı değil. Yiğidi öldür ama hakkını ver demişler. Keşke taklitte olsa Çin'in yarısı kadar olabilsek. Bugün taklit ediyorlar ve bu sayede altyapılarını kurdular, yarın belki de dünyanın en kaliteli ve orjinal mallarını üretecekler. Bu işler aşama aşama. Biz daha taklit bile edemiyoruz. Hani bir söz varya;

Ampulden faydalanmak için ampulu icat etmeye gerek yok, alır kullanırsın.

O misal Çinlilerde araba yapacağız diye işin başına oturduklarında almışlar farklı markaların farklı modellerini, dağıtmışlar parçalara, çıkarmışlar kalıpları biraz değiştirerek , yapmışlar arabayı...

Keşke bizde yapabilsek. :cry:

18. blackforever

blackforever Yeni Üye

Kimse kusura bakmasın bu kadar emek hırsızlığından sonra aa bak adamlar yapmış biz daha onu bile beceremiyoruz adamlara helal olsun demem yani !! Kaldıki metrekare başına 16 insan düşüyor çin de . Saygısızlık etmek istemiyorum arkadaşlar ama hırsızlık hırsızlıktır bunun iyisi yada kötüsü olmaz . Adam alt yapı kurucam diye bütün dünyanın kabul ettiği bir çok firmanın ürününü kopyalıyor ... NE HAKLAAA??? Keşke herkes benim gibi duyarlı olsada şu çin e hakettiği dersi verebilsek ...Biz yapamıyoruz diyede hırsızın kasasına alnımın teriyle kazandığım parayıda sokmam yani...Gebersin açlıktan kim emek hırsızlığı yapıyorsa !!

Bir kusurum olduysa bağışlayın dostlar ama bu çin konusunda çok ama çok sinirim !!

Saygılar ...

19. The Wind

The Wind Yeni Üye

Toshiba çinde üretim yapıyor arkadaşım,bende a200-1ah var,made in china. :)

Sayfayı Paylaş