Lenovo IdeaPad S10-2

Konu, 'Lenovo ( IBM )' kısmında cahillgazep tarafından paylaşıldı.

 1. cahillgazep

  cahillgazep Yeni Üye

  Lenovo IdeaPad S10-2
  Notebook Özellikleri
  Notebook: Lenovo IdeaPad S10-2 (Ideapad S Seri)
  İşlemci: Intel Atom N270
  Grafik kartı: Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 950
  Görüntü: 10.1 inç, 10:6, 1024x600 piksel, parlak: evet
  Ağırlık: 0.9kg
  Ortalama Puan: 83.50% - orta
  Ortalama 18 puan 24 (incelemeden)
  fiyat: 87%, performans: 64%, özellikler: 59%, görüntü: 82% mobilite: 69%, işcilik: 75%, ergonomi: 77%, emilim: 80%
  İnceleme Yapılan Cihaz: Lenovo IdeaPad S10-2
  Yorum
  Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 950: Intel Graphics Media Accelerator 950 ( aynı zamanda GMA 950 olarakta bilinir) Intelin 915 GM chipset’i için ürettiği onboard entegre grafik kartı modeli. GMA 900’ün saat hızı arttırılmış versiyonu ve donanımsal hesaplamaları (Transform ve Lightning) desteklememekte ( bazı oyunlar için gerekli özellik).
  Sadece eski oyunlar bu grafik kartları ile akıcı bir şekilde (eğer yüksek bir sistem gereksinimi duymuyorlarsa) oynanabilir. Bu kategorideki paylaşımlı grafik çekirdekleri az ısınma ve daha uzun batarya ömrü gibi avantajlara sahip. Ofis, internet, şekil düzenleme ve video editleme gibi işlemler herhangi bir kısıtlama olmadan bu grafik kartları ile yapılabilir.


  Intel Atom:
  Intel Atom serisi 64-Bit bir işlemci olup UMPC ve MID türü gibi küçük notebooklar için ucuz bir işlemci alternatifidir. Yeni mimarinin özelliği “in order” uygulamasını kullanması. Böylece transistor sayısı azaltılıp, daha ucuz bir üretim mümkün.
  10.1": Notebook, subnotebooklar için oldukça küçük ve nadir karşılaşılan ekran formatına sahip. Bu format oldukça nadiren kullanılmakta.
  Avantajı ise subnotebookun küçük tutulup kolayca taşınabilmesi. Dahası küçük boyutlar daha az enerjiye ihtiyaç duydukları için batarya ömrü uzamakta ve dolayısıyla mobilitede artmakta. Dezavantajı ise yazıları okumak gözler için yorucu olabilmekte. Yüksek çözünürlükler ise pek kullanılamamakta.
  >> Görüntünün ne kadar iyi olduğunu görmek için DPI Listemize bakın.
  0.9 kg: Sınıfınınfen hafif subnotebooklarından biri ve taşınması gerçekten çok kolay. Bu hafiflikte bir laptop bulmaktan gerçekten çok zor. 7 – 9 inç ekran boyutu bu sınıf için ideal.
  Lenovo: Lenovo grubu Çinin en büyük ve dünyanın 4. en büyük kişisel bilgisayar üreticisi. Lenovo, masaüstü, laptop, server, mobil telefon ürünleri ve çeşitli görselleştirme ekipmanları üretmekte. Lenovo aynı zamanda teknoloji entegrasyonları konusunda danışmanlık hizmetleri vermekte. Yönetim kurulları Çin ve ABD’de bulunmakta. Hong Kong da anonim şirketi olarak faaliyet göstermekte. 1984 yılında şirket Çinin Yeni Bilimler akademisi tarafından kuruldu. Firma aslında yabancı markalar için dağıtıcı olarak işe başladı. 1990 yılında ise Lenovo kendi PC’leri üretmeye başladı ve 1997 yılında Çinde lider konuma yükseldi. 2004 yılında Lenovo IBM’in PC business kısmını 1.25 milyar dolara satın aldı. 2007 yılında (IDC tarafından yapılan araştırmaya göre) ki
  Pazar payları: HP 18.9 %, Dell 16.4 %, Acer 9.9 %, Lenovo 7.5 %, Apple 5.7 %
   
 2. timomass

  timomass Yeni Üye

  Bende bu ürün var, bataryanın altında sim kart girişi var. Turkcell sim kartım ile internete nasıl bağlanabilirim. VINN yazılımını mı kurmam lazım acaba yoksa baska bir program mı var?
   
 3. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  simkart girişi olması içinde 3g modem olduğu anlamına gelmiyor malesef.
  Ürettikleri kasalara standart olarak bu girişlerş koyuyorlar ama sadece bazı modellere 3g modem koyuyorlar.
   
 4. timomass

  timomass Yeni Üye

  Bu cihazda 3G mevcut..
   
 5. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  Tam model numarasını verebilir misiniz?
  Şurada da görebileceğiniz gibi sitemize eklediğimiz 4 modelde de 3g bulunmuyor. Sizin model numaranız bunlardan farklı sanırım.
  seriler/333/Lenovo-IBM-IdeaPad-S10.html
   

Sayfayı Paylaş