Lenovo (IBM) 3000 N500 Notebooklar

Konu, 'Lenovo ( IBM )' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. m.sonmez

m.sonmez Yeni Üye

Kimse cevap vermedi ama ben başka kaynaktan araştırıp öğrendim.
    başlat>denetim masası>kullanıcı hesapları>açma kapama şeklini değiştir>2.kutucuk işaretini kaldır/işaretle,
    belki birine yardımcı olur :)
    Saygılarımla.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Paylaştığınız için teşekkür ederim.

3. sanko86

sanko86 Yeni Üye

yanıp sönüyor dolarken tam dolu dolunca yanıp sönmez.

4. leocardone

leocardone Yeni Üye

Mrb arkadaşlar öncelikle bilgisayarınızda sadece 1 tane ölü piksel varsa büyük ihtimalle geri almayacaklardır. Eğer geri verecekseniz bir an önce değiştirin yada çok hesaplı aldım diyorsunuz bu şekilde idare etmeye çalışın gerçi ekranın tam ortasında diyorsunuz oda çok sinir bozucu olur ama tercih tabiki sizin. Benim sizlere sormak istediğim 2 şey var izninizle.
    1. Ben makineme 64 bit xp kuramadım, 64 bit ubuntu, vista, ve Windows 7 kurmama rağmen 64 bit xp kuramıyorum( Not: Cd sağlam.)
    2. Çok ilginç bir olaya rastladım. Makinemim vista kurulu iken kulaklık çıkışı çalışmıyor. windows7 ve ubuntuda sorun yok acaba vista kullanan arkadaşlar bakabilirlermi aynı sorun onlardada varmı???

Ben makinemde windows 7 kullanıyorum, vista kuracağınıza beta falan demeyin kesinlikle windows 7 kurun çok çok daha iyi arakadaşlar. Vista sadece 'DERT' demek.

5. KajmeranJX

KajmeranJX Yeni Üye

ALLAH razı olsun sizden çok teşekkür ederim öyle işime yaradı ki

6. KajmeranJX

KajmeranJX Yeni Üye

Ben ekran kartı driverını lenovo dan indirerek yükledim ama olmadı.Sonra sizden indirdiğim ekran kartı driver setupunu çalıştırdım ama hata verdi.Hata olarak sizde mevcut aygıt bulunmamaktadır diyor ? Yardım edermisiniz lütfen.Teşekkür ederim.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ekran kartınız intel mi nvidia m?

8. KajmeranJX

KajmeranJX Yeni Üye

teşekkür ederim ben hallettim.Ekran kartım intelmiş intel chipseti kurdum çalıştı tekrar teşekkür ederim.

9. KajmeranJX

KajmeranJX Yeni Üye

Benim bilgisayarımdada Audio Device On High Definition Audio Bus aygıtında sarı ünlem çıkıyor.Önceden verdiğiniz linkler çalışmıyor.Lütfen linki yenilermisiniz ? Ayrıca bnde Ethernet Denetleyicisindede sarı ünlem var.Onu nasıl düzeltebilirim yardım lütfen şimdiden teşekkürler.

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

conexant ses kartı sürücüsünün bağlantısını yeniledim. ilk sayfadan indirebilirsiniz. ethernet aygıtına sağ tıklayıp sürücüyü güncelle diyerek sürücünün yerini göstermeyi denediniz mi?

11. KajmeranJX

KajmeranJX Yeni Üye

hayır denemedim deneyeyim.

12. KajmeranJX

KajmeranJX Yeni Üye

Ethernet Denetleyicisini nasıl göstericez anlatırmısınız lütfen.Dediğiniz gibi ilk sayfadaki Conexant ile başlayan driveri indirdim yazdığı gibi çıkarttım fakat çıkartma sırasında hata veriyor.Hata ise Driver İnstallation Failed:Could not find MEDIA device for this driver die.Ne yapamalıyım ?

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ses kartının nasıl kurulacağı zaten indirme sayfasında yazıyor. ethernet kartıda aynı mantıkla kuruluyor.
    sürücüyü güncelle deyip sürücüyü siz seçiyorsunuz, ethernet sürücüsünü açtığınız klasörü gösteriyorsunuz.

14. KajmeranJX

KajmeranJX Yeni Üye

Dediğiniz gibi indirme sayfasından conexantı indirdim ve sayfasındakilerin hepsini uyguladım.Fakat bnden WiSVHe5.inf adlı dosyayı seçmemi istio ama bn bu dosyayı bulamıorum.Bir de Ethernet Denetleyicisinde Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim dedikten snra gelen listeden hangi donanımı seçeceğiz ?

15. KajmeranJX

KajmeranJX Yeni Üye

nyse tmm boşverin yinede teşekkürler iyi günler.

16. ersgun

ersgun Yeni Üye

Merhaba,

Bilgisayarıma xp kurmak istiyorum ancak nasıl format atabileceğimi bilmiyorum.
    Bir forumda format atamadığını yazan bir arkadaşa yardımcı olmaya çalışan başka bir arkadaşın yazdığı "Açılışta F1 ile bios'a girip sata modu değiştirirseniz kurulum yapabilirsiniz." yazısından da bir şey anlamadım.

En son format attığım bilgisayarda ms-dos' a format c: yazardım, kurardım win98' i. Şimdi bana nasıl format atabilceğimi anlatabilir misiniz rica etsem? Sonrasında driver' ları yüklerken de uzun ve yorucu bir yol beni bekliyor burada çıkan problemleri okuduğum kadarıyla.

Teşekkürler...

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

işletim sistemleri bölümünde xp kurulumu resimli ve detaylı olarak anlatılıyor.

18. mardin_47

mardin_47 Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar
    Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd'sini yaptım ve sorunsuzca kendi laptopuma format attim ve sizlerde paylaşmak istedim.
    Linkler rapid değildir. Daha kolay indirebilmeniz için hotfileye yükleme yaptım.Toplam 3 partan oluşmaktadır.Her part 200 Mb'tan oluşmaktadır.Tüm partları indirdikten sonra rar dosyasından çıkarın ve temiz bir cd'ye yazdırın. İso dosyasını nasıl neroyla cd yazdıracağınızı anlatmama gerek yoktur.
    http://hotfile.com/dl/14869221/c4a3fc5/ ... 1.rar.html
    http://hotfile.com/dl/14871823/7fe5d7d/ ... 2.rar.html
    http://hotfile.com/dl/14875928/d00f962/ ... 3.rar.html

Drıver yüklemekte sorunlar yaşayan arkadaşlarımız vardır.Olar içinde otomatik kurulum yapan drıver hazırladım iki tıklamayla bütün drıverleriniz otomatik kurulmuş olacaktır.Otomatik kurulum bittikten sonra aşağıdaki resim gibi bütün drıverlarınız yüklenmiş olacaktır.Herkese Kolay Gelsin.
    http://hotfile.com/dl/14882850/5cd706a/ ... 6.exe.html

Amaç Siteye Katkıda Bulunmak.

19. sanko86

sanko86 Yeni Üye

Lenovo'nun kendi sitesinden indiriles wireless driver kopma yapıyor.İlk sayfadan indirdiğiniz driver ile kullanınız.

20. grafi-tex

grafi-tex Yeni Üye

Sayfayı Paylaş