Lenovo (IBM) 3000 N500 Notebooklar

Konu, 'Lenovo ( IBM )' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. gokhanayvaz

gokhanayvaz Yeni Üye

Bu bilgisayara Win7 kurdum ve driver konusunda hiç bi sorun olmadı. bütün driverları kendi buluyo zaten rahatlıkla kurabilirsiniz. Bu arada internette kopma yaşayan arkadaş içinde Lenovonun kendi sitesinden indirmiş olduğu wireless driverını kullanıyodur muhtemelen. Sayfanın başında verilmiş olan linkten kurarsanız sorun çözülür.

2. tales44

tales44 Yeni Üye

Harddisc uçtu mu?

Slm, pcdepo üzerinden lenovo n500 t6400 işlemcili aldığım freedos laptopa bugün sata destekli win xp sp3 kurdum. Kurulum sorunsuz geçti ve sürücüleri de ilk sayfadaki bilgiler ışığında kolayca ykledim. İşim bitince pc yi kapattım ve yarım saat sonra tekrar açtım. Açılışta lenovo yazısı çıkınca harddisci okumaya çalışıyordu ve öylece kalıyordu. Bios a girince birden şok oldum çünkü xp yüklediğim harddisc şimdi görünmüyordu. Araştırmalarım sonucunda sata yı ide 'ye çevirip tekrar denedim olmadı, win xp cdsini takıp tekrar format atayım dedim kur dosyaları kopyalıyor yazısından sonra yüklenecek sürücü bulunamadı deyip f3 ile çıkmamaı istiyordu. Hatta vista cd si ile onar mayı bile denedim ama harddisci göremediği için doğal olarak onaramadı.
    Şimdi benim harddisc uçtumu? Uçmadı ise nasıl geri getirebilirim? Çok acil yardımlarınızı bekliyorum........

3. sanko86

sanko86 Yeni Üye

biostan ide yaptıktan sonra satalı xp ile değilde normal düz xp cdsi ile hdd yi biçimlendirmeyi dene birde.Umarım hdd ye birşey olmamıştır.

4. mirzabekir

mirzabekir Yeni Üye

Arkadaşlar Toshiba 3000 N500 Model laptobumu yeni aldım;ama bir sıkıntım var bilgisayarı kullanırken şarj olması 4,5 saati buluyor.Bilgisayar kapalıykende 2,5 saatte şarj oluyor sizce bu normal mi eski bilgisayarım toshibaydı ve hiç böyle sorun olmuyordu

5. sanko86

sanko86 Yeni Üye

Bende böyle bir durum söz konusu değil.Çalışırkende gayet hızlı bir şekilde şarj oluyor.

6. mirzabekir

mirzabekir Yeni Üye

Arkadaşlar internete sadece wireless ile bağlanabiliyorum,kabloyla bağlanamıyorum.Kabloyla bağlanmak için driver varsa yardımcı olabilir misiniz

7. sanko86

sanko86 Yeni Üye

Birinci sayfada driver mevcut.

8. mirzabekir

mirzabekir Yeni Üye

kablosuz bağlantı için gereken driver hangisi acaba :(

9. sanko86

sanko86 Yeni Üye

Birinci sayfada yer alan;
    Ethernet kartı sürücüsü =Kablolu bağlantı için,
    Kablosuz ethernet sürücüsü=Kablosuz bağlantı için kolay gelsin.

10. mirzabekir

mirzabekir Yeni Üye

driveri kurduğum halde ağ bağlantılarına girdiğimde sadece wireless internet ağı gözüküyor.Neden olabileceği konusunda fikri olan var mı? :|

11. sanko86

sanko86 Yeni Üye

Büyük ihtimal driveri kuramadın yoksa öyle gözükmez.Bilgisayarım-sağ tuş-özellikler-donanım-aygıt yöneticis kısmında Ağ Bağdaştırıcıları kısmı vardır orda sarı ünlem olan varsa driver kurulmamıştır.

12. m.sonmez

m.sonmez Yeni Üye

Bu sitedeki bilgisini bizlerle paylaşan değerli arkadaşların yönlendirmeleriyle
    Bu bilgisayara (3000 N500 4233-6NG) dos tan xp kurmaya çalışıyorum , bir sorunla karşılaştım .
    Normalde aygıt yöneticisinde sarı ünlem yok.
    Usb lerde mouse çalışıyor ancak modemden gelen usb kablosunu takınca
    Aygıt yöneticisi içinde
    > diğer aygıtlar > usb device yazısı oluşuyor ve sarı ünlem işareti oluşuyor.
    Bunun anlamı nedir?
    Nasıl çözülür?

13. sanko86

sanko86 Yeni Üye

Modeminiz ile size verilen cd ile modeminizi tanıtmanız gereklidir.

14. sanko86

sanko86 Yeni Üye

Ayrıca extra bir bilgi vereyim eğer modeminizi bilgisayarınıza ethernet yolu ile bağlarsanız tanıtmak gibi bir derdinizde kalmayacak.

15. m.sonmez

m.sonmez Yeni Üye

sanko86 ethernet ten zaten bağlanabiliyordum usb den bağlanamıyordum ama modemin cd sini takıp usb sürücülerini yükleyince sorun çözüldü .
    Çok teşekkür ediyorum.Saygılarımla.

16. sanko86

sanko86 Yeni Üye

Geçmiş olsun başarılar.

17. mannis

mannis Yeni Üye

merhaba arkadaşlar bende bu notebook u yeni almış bulunmaktayım. Ama şöyle bir sorunum var. Bilgisayarımda ölü piksel çıktı ve pcyi alalı daha 1 hafta olmadı. Yetkili kişilerle konuştuğumda herhangi bir değişim yapamıyacaklarını söylediler. Geri vermekte istemiyorum çok iyi bir fiyata aldım. Sizce ne yapmalıyım? Bu arada ölü piksel kırmızı renk ve tam ortada. [ofof]
    Birde notebook kapalı iken şarjının dolduğunu nasıl anlıyorsunuz? Renkde bir değişim olmuyor.

18. sanko86

sanko86 Yeni Üye

Ölü piksel olayında çokta birşey söylemek isyemiyorum ama bence geri iade edin.
    Diğer olaya gelince dolduğu zaman ışık direk mavi yanıyor.Dolarken arada yanıp sönüyor.Pil az kaldığı zaman turuncu bir renk alıyor ışık.

19. mannis

mannis Yeni Üye

Hala kararsızım aldığım fiyat en düşük yerden bile 100tl daha ucuz. 100tl e ye değer mi?
    Şarj işlemi içinde mavi ışık yanıyor demişsiniz dolunca. Ama o mavi ışık şarja taktıktan 10dk geçmedende yanabiliyor. Tam dolu olmasa bile gene mavi ışık yanıyor şarj işlemi devam ederken.

20. m.sonmez

m.sonmez Yeni Üye

Başlat > Bilgisayarı Kapat > sonra gelen görüntü nasıl değiştirilir.
    Kendiliğinden (!) değişti düzeltemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar.

Sayfayı Paylaş