lenovo g530 notebook hakkında yardım

Konu, 'Lenovo ( IBM )' kısmında mahruk tarafından paylaşıldı.

1. mahruk

mahruk Yeni Üye

Merhaba, 2 ay kadar önce g530 laptop aldım başlarda bir sorun yoktu ama sonra sırasıyla şunlar oldu:
    Bir gün yüz tanıma programı her günkü yüzümü tanımadı ve uzun süre bsayar açılmadı, ardından yanlış hatırlamıyosam yönetici olarak değil guest olarak açtım hesabı. bu bir kaç kez daha tekrarlanınca ben de yüz tanıma programmını kaldırdım. şimdi bsayarı asla yönetici olarak açamıyorum kullanıcı değiştir dediğimde tek kullanıcı lenovo olarak görünüyo. bazı programları çalıştıramıyorum bu sebeble. mesela daemon tools lite kurdum ancak yönetici olmadığım için çalıştırmama izin vermedi bsayar!
    ayrıca kişiselleştirme penceresi açma problemimde var, pencere açılır gibi olup, görünüp kayboluyo. denetim masasındaki bazı özellikler de açılmıyo.
    gerçekten ne yapacağımı şaşırdım birileri yardım ederse çok sevinirim. sistem geri yükleme de yapamıyorum aynı sebepten dolayı... xp kurup kurtulsam mı ya da vistayı tekrar mı kursam??
    yardım lütfen!

2. eşref_2307

eşref_2307 Yeni Üye

Denetim masasındaki bazı menüler açılmıyorsa şunu deneyebilirsiniz.
    Denetim masası->program ve özellikler->program kaldır->Sol tarafda Görev bölmesinden
    Yüklü güncelleştirmeleri tıkla ve açılan sayfada windows search 4.0 dosyasını bul ve mouse ile sağ tıkla
    kaldır seç ve bilgisayarı yeniden başlat
    belki işini görür
    Kolay gelsin

3. mahruk

mahruk Yeni Üye

Düzeldi vallahi billahi! :D çoooooooooooookkk teşekkürler o kadar kafama takılmıştı ki omzumdan yük kalktı yemin ederim!! çooook sağol!!! [flowers] :lol:

4. cemcan

cemcan Yeni Üye

merhaba,
    yeni başlık açmayıp sorumu buraya sıkıştırayım dedim,sorum şöyle;
    1-LENOVO3000 G530 59-020011 model laptop aldım uzun bir zaman oldu,ben ilk aldığım sıralar c ve d sürücü yüklü olarak geldi,bende c bölümünün büyük olmasından dolayı küçülttüm e,f sürücülerini oluşturdum,buraya kadar bir sorun yok:)
    şimdi aylar sonra pc'me trojan girdi silemiyorum,vista dvd'si yok,recover dvd'side yok,onekey recover 6.0 prog. açtığımda d klasöründen backup.wsi dosyasını istiyor oda yok:) hdd'ye gizlenmiş hdd var,onu ortaya çıkartım acronis disk süveter ile,burda factory.wsi diyor,sanırım fabrika ayarlarını geri getirmek için gizlenmiş dosyalar,onekey recover 6.0 prog. kurtarma diski oluştur kısmından factory.wsi seçtiğimde dvd'ye yazmıyor,hat mesajı alıyorum,yazma korumalımıdır nedir uyuz oldum,benim aklıma takılan şey bu gizli bölümü dvd'ye nasıl kayıt ederim,kayıt edeceğim bu fabrika dosyaları ile vista'yı kurabilmem ihtimalim varmı? yardımcı olursanız sevinirim.

5. ibrahim_06

ibrahim_06 Yeni Üye

HDAUDIOFUNC_01&VEN_8086&DEV_2802&SUBSYS_80860101&REV_1000
    HDAUDIOFUNC_01&VEN_8086&DEV_2802&SUBSYS_80860101
    g530 bu driver i bulurmusun saka

6. ekkeklik

ekkeklik Yeni Üye

Lenova B560
    Nvidia GT310M
    Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)
    Lütfen Yardım

Sayfayı Paylaş