lenovo b560 çınlama sesi

Konu, 'Lenovo ( IBM )' kısmında muratca06 tarafından paylaşıldı.

1. muratca06

muratca06 Yeni Üye

lenovo b560 notebook aldım.2gün kullandıktan sonra fanın olduğu yerden bir çınlama sesi gelmeye başladı.gittikçedce artıyor.forumlarda epey araştırdım.
    rightmark cpu clock utulity diye bi programdan bahsediliyordu yükledim ayarlarını biraz karıştırdım çınlama sesi azaldı.fakat gün geçtikce ses artıyor.
    lenovo ankara servisi destek bilgisayarı aradım bu modellere garantiden bakmıyorlarmış.
    istanbul merkezde 0850ile başlayan biş numara veriyo ulaşabilmek imkansız.saatlerce bekliyorum sonuç aynı.tüm müşteri temsilcilerimiz meşgul diyor.
    rigtmark programı ile sesi azalttım ama sonuçda sıfır laptop alıyoruz neden sorunlu olarak kullanalım.ayrıca ses artıyor.ileride daha büyük sorun açacak diye korkuyorum.
    bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Fatura tarihinden itibaren 30 gün geçmedi ise aldığınız yere değişim ya da iade için başvurabilirsiniz.

3. muratca06

muratca06 Yeni Üye

ürünü netsen aldım.aldığım firma ilk 7 gün iade diyor.7 gün geçtiyse yetkili servisden iade formu istiyor.anladığım kadarıyla lenovonun servisine ulaşmakdan başka çarem kalmadı.sorunun sebebini bulabilsem belki düzelecek bişeydir ama sebebini bulamıyorum.servisede ulaşamıyorum.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Lenovo yetkili servisine fatura fotokopiniz ve arıza tanımı ile beraber değişim isteğinizi belirtin.

5. 3u01a8a

3u01a8a Yeni Üye

Şunu bi deneyin bende işe yaradı (Asus n53jf-sx210v notebook'umdaki çınlama sesi tamamen geçti. Belki başka modellerde de işe yarayabilir):

- Denetim Masası'na git.
    - Ses'e gir.
    - Kayıt sekmesini tıkla.
    - Mikrofonu çift tıkla.
    - "Dinle" sekmesini tıkla. "Bu aygıtı dinle" kutucuğunu seçili yap.
    - "Düzeyler" sekmesini tıkla. Mikrofon sesini "0" yap.
    - Tamam'ı tıkla.

6. muratca06

muratca06 Yeni Üye

sorun anakarttaymış.ürünü servise yolladım anakart tamir olup geldi.değişim formuda eklenmiş.aldığım firmaya yolladım.yeni ürün yollayacaklar.bu tür sorunu olan arkadaşların bilgisine...

Sayfayı Paylaş