Lenovo 3000 V200 notebooklar

Konu, 'Lenovo ( IBM )' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Lenovo 3000 V200 notebook windows xp kurulumu ve xp drivers.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: Intel graphics driver
    3. Ses yaması : Önce bunu kurunuz. Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    4. Ses kartı sürücüsü : Conexant CX20549-12 ve Conexant Cx20561 Ses Kartı Sürücüsü'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.

5. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin.
    6. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    7. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    8. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    9. Ethernet kartı sürücüsü: Broadcom lan - ethernet driver
    10. Broadcom Bluetooth driver: Broadcom bluetooth driver, yedek link
    11. Web cam sürücüsü: Lenovo webcam driver
    12. Parmak izi okuyucusu:
      Gerekli sürücü; AuthenTec Inc. AES2501 Fingerprint Sensor Driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager

Resmi siteden sürücü indirmek için.
    http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... 68014.html

3. kerberostr

kerberostr Yeni Üye

aşşağıda özellikleri olan notebook sistemi vistadan xp pro'ya çevirmiştim yaklaşık 6 aydır kullanıyordum.fakan bugün msn için açık bırakıp dışarı çıktım ve gerekli ayarları yaptığım yani kapak kapanınca uykuya geçmesin vs..gibi ayarlardan sonra notebook'un kapağını kapatıp dışarı çıktım.geldiğimde kapağı açtığımda ekrana görüntü gelmedi.biraz uğraşarak sorunu anlamaya çalıştım.notebook normal olarak çalışıyordu sadece kapak açılınca görüntü gelmemişti.power tuşuna basarak sistemi kapattım.tekrar açtığımda normal olarak açıldı ve sorunsuz çalıştı.analog vga çıkışına monitor takarak test ettiğimdede sorunsuz olarak çalıştı.fakat kapağı kapattığımda ve tekrar açtığımda gene ekrana görüntü gelmedi.tekrar monitor takıp sistemden görüntü alıp sistemi tekrar inceledim.sorunsuz çalıştığını gördüm.sistemi uyku moduna geçirdim ve uyku modundan çıkardım.fn+f7 basıp notebook monitorunu açmayı denedim ve açıldı.tekrar kapağı aç kapa yaptım gene sorun devam etti.sistemin bios ayarlarına girip kapağı tekrar denedim bios da iken görüntü kapağı açıp kapadığımda geri geliyor.ayrıca vga driverini kaldırıp vga driveri yüklü olmadan sistemi test edince yine kapağı açıp kapattıktan sonra lcd ye görüntü geldi aynı anda kapak açılıp kapandığında aradaki görüntüyü kesip veren siviç'i manuel olarak denedim o siviçte normal olarak çalıştı.ama vga driver yüklü iken notebook'un kapağını kapatıp açıyorum görüntü gene gelmiyor manuel olarakta denedim genede görüntü gelmiyor bu durumda.son çare olarak vistayı geri yükleyeceğim orjinal hali ile.ama xp yüklü halde bu sistem 6 ay çalıştı.bu konuyu çözemedim.son çare servise götürmeyi düşünüyorum.benzer sorunları yaşayan arkadaşlardan yardım istiyorum.şimdiden teşekkür ederim.

Ürün : Lenovo 3000 V200 0764-A27
    Model : 0764-72G: T2370(1.73GHz), 1GB RAM, 120GB 5400rpm HD, 12.1in 1280x800 LCD, Intel X3100, CDRW/DVDRW, Intel 802.11agn wireless, Bluetooth, Modem, 10/100 Ethernet, UltraNav, Secure chip, Fingerprint reader, Camera, 3c Li-Ion, WinVista Home Basic 32

4. kerberostr

kerberostr Yeni Üye

kendi soruma kendim cevap yazıyorum.vistayı orjinal imajından geri yükledim ve sorun çözüldü.çok anlam veremediğim bir durum.yorumlarınızı bekliyorum.iyi günler.

5. siriusblack2051

siriusblack2051 Yeni Üye

arkadaşlar bazı driver linkleri ölü hepsini rapidde toplamamız mümkün mü acaba?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

lütfen tamamı kalın ve renkli yazmayın.
    Sürücüleri değiştirdim. tekrar deneyip varsa çalışmayan linkeri yazarsanız tekrar bakarız. Bazıları ölü demek yerine hangisi çalışmıyor ise onu yazınız lütfen.

7. TufaN

TufaN Yeni Üye

webcam driver linki arızalı arkadaşlar

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

düzelttim.

9. TufaN

TufaN Yeni Üye

arkadaşlar tüm driverları indirdim denildiği şekilde kuruldu fakat aygıt yöneticisinde Ehternet Denetleyicisi - High Definetion Audio Veri Yolu Modem Aygıtı - High Definetion Audio Veri Yolundaki Ses Aygıtı halen gözüküyor. Bu arada kamera driveri içinde tşk ederim. o sorunu çözdüm sayenizde bunada çözüm bulunursa sevinirim. şimdiden tşk ederim

10. TufaN

TufaN Yeni Üye

acil yardım arkadaşlar yukarda belirttiğim driverlar kurulumda hata veriyor kısacası hatalılar

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

o aygıtlara sağ tık özellikler ayrıntılara girip ağ kimliğinde yazan kodları bizimle paylaşınız.

Bu arada ses kartı ve modem kurulumunu anlattığımız yöntemle yaptığınızdan emin misiniz? Ne şekilde kurdunuz?

12. aysarg

aysarg Yeni Üye

Aynı sorun bende de var ama bu sorunu aştığımı sandım. sürücüleri kurdum ama aşamamışım. high definition audio bus sürücüsünü kaldırıp tekrardan baştan kurmak istiyorum. nasıl yapmalıyım??

13. aysarg

aysarg Yeni Üye

Merhaba, Ses kartını nasıl kaldırmam gerekli sistemden? Tekrar kurmak istiyorum.

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aygıt yönecitisinden audio ile ilgili aygıtlara sağ tıklayarak deneyebilirsiniz.

15. aysarg

aysarg Yeni Üye

Tekrar format atmak zorunda kaldım. Ses kartının sürücüsünü kaldıramıyorum.

16. fenersel

fenersel Yeni Üye

selam arkadaşlar lenovo 3000 v200 modeli için camera ve parmak okuyucu driiveri verebilirmsnz. tşkler

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ilk sayfadakileri denediniz mi? ne hata aldınız?

18. sedocan

sedocan Yeni Üye

web cam dirver link çalışmıyor tekrar kotntrol ederseniz sevinirim.

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sayfayı Paylaş