lenova neden ucuz

Konu, 'Lenovo ( IBM )' kısmında botett tarafından paylaşıldı.

1. botett

botett Yeni Üye

arkadaşlar hep merak ettim ama doyurucu bir cevap alamadım... Aynı özellikteki başka bilgisayarlara göre lenovalar daha ucuz oluyor neden acaba...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Türkiye'de satmıyor da onun için.

3. mmucit

mmucit Yeni Üye

Sorun sadece türkiyede satmaması ise bence problem yok.

Eskiden acera burun kıvırırdık, o bile marka oldu. Bu ara söyleyeyim benim laptop acer.

Bence lenovo iyi bilgisayardır, tavsiye ederim.

Ben sadece işyerinde masaüstünü kullandım ama yazılım desteğini beğendim. Yani marka bilgisayar olduğunu hissettiriyor insana. Donanım olaraksa zaten iyiydi.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

zaten kötü olduğunu düşünmüyorum. Ama ülkemize genelde ucuz ürünlerini getiriyorlar bu da marka duruşunu zedeliyor bence

5. sanko86

sanko86 Yeni Üye

Kalite olarak bence mükemmel önceden kullanmadım ama şuanki laptopum gayet kaliteli malzemeden yapılmış.Bence yeterince reklam yapılmıyor sebeb o.

6. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Ülkemizde insanımız malesef daha adını bile doğru dürüst bilmiyor. Örneğin bu mesajın başlığında olduğu gibi. Hadi bu başlığı bıraktım meşhur bir donanım sitesinde reklamında bile lenova yazıyor.

Lenovo'nun Lenova olmadığını anladığımız zaman veya öğrendiğimiz zaman ülkemizde de yeterince tanınacaktır. N500 serisi hariç olmak üzere örneğin bir Y530 serisi çokda ucuz değil. Hele bir U110 serisi varki 4500 tl. T9400 işlemcili olan y530 modeli örneğin 2350 tl. ThinkPad serisine hiç girmiyorum onlar zaten 2000 tl nin altında bulmak zor.

Bende Lenovo /530 T9400 makina var. Harika bir makina.

7. sanko86

sanko86 Yeni Üye

Lenovoyla yeni tanıştım ama bence sade şık ve performanslı.

8. dont touch

dont touch Yeni Üye

Toshiba A300-15A (XP Pro) kullanıyorum, çok da memnunum.

Eğer ki bunu almasaydım alacağım dizüstü Lenovo (emekli IBM) olurdu. IBM Türkiye'de çalışan bir dolu tanıdığım insan var. Her birinde birer ThinkPad zaten var. Ancak acayip isteklerine karşın markanın inanılmaz bir aksesuar desteği var ki neredeyse her parçasını gördüm ve denedim sayelerinde. DVD-RAM bir düğmeyle yerinden çıkıyor, yerine ya yedek pil, ya ikinci bir HDD ya da başka abuk sabuk parçalar takabiliyorsunuz.

Ama en sevdiğim ve aynı zamanda en nefret ettiğim özelliği; ekranın üstündeki klavye ışığı :)
    Neden sevmiyorum; çünkü tescil hakkını almışlar. Bu yüzden de hiç bir marka bunu yapamıyor :)
    Bence en uyanık hareket budur...

Net olarak bilsem ki XP'ye rahatça geçiyorlar bir dahakine büyük ihtimal LenoVA :):) alırdımmm...

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

:)

10. lisansli3

lisansli3 Yeni Üye

Lenovo IBM'nin yan ürünü. şöyle düşün; adamlar(büyük firmalar) piyasa 2 şekilde giriyorlar bi ana ürünle bi yan ürünle. Ana ürün isim yapıp daha ucuza satılan yan üründen elde edilen karı artırıyor. Tamamen şirket politikası. Lenovo; IBM'in yan ürünüdür. Bu ucuz olmasında bi etken ayrıca üretim yeri uluslar arası ticaret alanı olduğu için vergidende muaf oluyor. Onun parasındanda indirim yapıyorlar. Kısacası böyle..
    Arkadaşımın sahip olduğu ACER marka bilgisayarla, özellikleri tamamen aynı olan benim bilgisayar Lenovo(İdeapad Y530) arasında 700 TL fark oynadı. ben 1.500'e aldım o 2.200'e .. işlemci markasından, ram'ine kadar. sadece harddisk alanı fazla.

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Lenovo ile ibm ayrı marka ve firmalar. Lenovo çin merkezli bir üretici. Geçtiğimiz yıllarda ibm'in pc işini satın aldılar.

Sayfayı Paylaş