Laptopunuza Windows 7 kurdunuz mu?

Konu, 'Hp Notebook' kısmında hebelup tarafından paylaşıldı.

1. hebelup

hebelup Yeni Üye

Arkadaşlar herkese merhaba,
    Yakın zamanda rc sürümü duyurlan oem versiyonları ile yakın zamanda evlerimize girecek olan Windows 7 kurulumları Microsoft sitesinden indirilebiliyordu. bu bayramdan yararlanıp rc sürümü indirip kuranlardanım. Mevcut durumda denemek amaçlı olarak kurayım istedim. Kurulumdan sonra deneyimleimi paylaşmak isterim eğer birilerinin işine yararsa ne mutlu;

1-Genel itibarı ile tasarım XP den güzel
    2-Performans kaybı yaşanmıyor.
    3-2 donanım dışında tüm donanımları otomatik olarak tanıdı. Ekran kartını da driver güncellemesi ile hallettim. Ancak zaten kendi sitesinde ilgili sürücüye ulaşabilyorsunuz. En azından ekran kartının geçerli sürücüsünü ararken sıkıntı yaşamıyorsunuz.(ini updateler yaptığımız zamanları unutmayın:D)
    ------Tanınmayan donanımlar; Card reader ve Finger Print Sensor.
    4-Bu donanımlardan benim için hayati olanı card reader dı ki bunu kullanmasam olmuyor. Driver uyumlu çıktı sitedeki driver bölümünden ilgili driver ı indirirseniz çalışacaktır. Parmak izi olayına gelince aldım alalı zaten kullanmıyorum arada elim çarpınca zırt pırt uyarı verip üzerinde çalıştığım prgramı askıya aldığı için sinir oluyordum bu nedenle çok da önemsemedim.
    5-Firefox başlangıç itibarı ile kurulumda hata verdi Windows XP SP2 uyumluluk modunda çalıştırabilirisiniz.
    6-Genel araçlar sorunsuz çalıştı. (Winrar, Winamp vs.)
    7-IE 8 kurulu geliyor ilk kurulumda çok fazla güncelleme bulmuyor.

Ben bu sürüme vistaya nazaran şöyle bir ad verdim; Vista görünümlü XP olmuş. (Doğan görünümlü Şahin hesaabı...)Güzelde olmuş. ellerine sağlık.

2. Kooray

Kooray Yeni Üye

ben notebooku alırken vista olarak aldım win 7 guncelledım ancak xp dönmek istiyorum şuan ama mavi ekran hatası alıyorum bios kısmında hdd nin id kısmı yok nasıl yapıcam bilmiyorum

Sayfayı Paylaş