laptopu tv ye bağlama

Konu, 'Donanım Ürünleri' kısmında cavusmehmet tarafından paylaşıldı.

1. cavusmehmet

cavusmehmet Yeni Üye

:arrow: selam arkadaşlar,
    Bende "acer aspire 5102" laptop ve "samsung le 32r81b" lcd tv var! Kablo aldım ve bunları birbirine bağladım. Ekran çözünürlüğü ayarlarını yaptıktan sonra notbookumun ekranını olduğu gibi LCD de görüyorum, fakat asıl amacım film izlemek; "BS player" ile filmi açıyorum nptbookumda görünüyor ama LCD de filmin oynadığı alan sadece siyah görünüyor. Sorun nedir sizce? Nasıl çözebilirim? Önerileriniz nelerdir?
    (Not: Elimdeki tüm filmleri hem "BS Player" ile hem de "VLC Player" ile açmayı denedim: BS player ile açtıklarım hiç görünmüyor, sadece karanlık; VLC Player ise bazılarını gösteriyor ama onda da altyazı sorunumuz oluyor. Aynı filmleri "Media Player" sadece ses dosyası olarak gösteriyor ve abzılarını açmıyor bile. Ama "BS Player hepsini açıyor. "K-lite COdec Pack" yüklü.Başka cevap vermeniz bir çözüm üretmeniz için nasıl bilgilere ihtiyacınız var ise yazarım, şimdilik başka bişey gelmedi aklıma!) [imdat]

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

bir de media player classic ile deneyin bence.

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilgisayar ile tv arasında hangi tip bağlantı kablosunu kullanıyorsunuz.

Bence bütün codec paketlerini ve programları kaldırın. Bilgisayarı yeniden başlatın. SADECE gom player isimli programı kurun. Tekrar deneyin.
    Ben yıllardır bu şekilde, vga kablosu ile seyrediyorum.

4. karaf

karaf Yeni Üye

Bağlantı yaptığınız kablo türü nedir acaba?
    Siz muhtemelen DVI bir kablo kullanıyorsunuz sanırım!

Ben VGA kablo ile VLC,GOM,Windows Media Player'dan bu yaz çoook film izledim, sorunsuz. Bende de K-Lite Codec yüklü.
    Ama asıl ilginç olan, görüntünün LCD'ye aktarılıpta sadece film görüntüsünün çıkmaması bana çok garip geldi sizce de öyle değil mi?

Önerilerim:
    1-Farklı kablo ile deneyebilirsiniz.
    2-Codec paketinin güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
    http://www.free-codecs.com/download/K_L ... c_Pack.htm
    3-Saka'nın da dediği gibi, kullandığınız yazılımları kaldırıp GOM deneyebilirsiniz.
    4-Fim izlemek dışında bilgisayarda yaptığınız diğer şeylerin görüntüsünün düzgün olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Kolay gelsin.

5. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

[alkis] [alkis] [alkis]

Sayfayı Paylaş