laptoptan tv y görüntü aktarma

Konu, 'Asus Notebook' kısmında metin hoca tarafından paylaşıldı.

1. metin hoca

metin hoca Yeni Üye

İyi günler. Asus Z53Fseries marka laptoptan tv ye görüntü aktarmak için;
    Asus marka laptoptan tv ye görüntü aktarmak istedim arada kullanılan ve asus mrka olan kabloyu taktım ancak kalonun renkleri farklıydı (kırmızı, yeşil ve lacivert) tv nin yan tarafındaki girişlere bağladım görüntü elde ettim ama renk ve ses yok. Scart ile de denedim tv nin arkasına taktım orada da aynı yaptı görüntü var ama ses yok. Grafik özelliklerinden denemediğim yer kalmadı ama renk alamadım.
    Sorunumun çözümünde yardımcı olursanız sevinirim

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

s video kablosu kullanıyorsanız sadece görüntü aktarabilirsiniz diye biliyorum,ses için ayrı birşey olması lazım sanırım ama geniş bir bilgim yok ne yazık ki.

3. metin hoca

metin hoca Yeni Üye

Ses konusunu öğrendim. Kulaklıktan farklı bir kablo ile tv nin kulaklık soketine takıyorsunuz. Ama sorun görüntüde RENK olmamasında. Siyah beyaz görüntü var.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu konu birkaç kez daha sorulmuştu. Ben svideo değilde vga çıkışı kullandığım için svideo dan emin değilim.
    Ancak daha önceki konuşmalarda svideo için iki farklı kablo olduğunu ve bu kablolardan bir tanesinde siyah beyaz bir tanesinde renkli iletim yapıldığı yazılmıştı. tv-out diye aratırsanız çıkar sanırım

Sayfayı Paylaş