LAPTOP sıcaklık

Konu, 'Notebook Genel' kısmında binaryy tarafından paylaşıldı.

1. binaryy

binaryy Yeni Üye

acer 5710 laptopum cok ısınıyor ne yapabilirim acaba donanımsal bir sorun mı var
    bir kere içini acıp temizledim fazla da toz yoktu
    bi tane soğutucu aldım ama ondan da tam verim alamıyorum
    niye bu kadar cok ısınıyor

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

çok aşırı bir sıcaklık yok bence.

3. binaryy

binaryy Yeni Üye

72 dereceler normal mi
    bilgisayar kendiliğinden kapandıktan sonra actım ve bu sıcaklık derecesini gördüm

4. Error!

Error! Yeni Üye

Gördüğüm Kadaryıla Xp Kullanıyorsunuz .vistada bile bu sıcaklıklar olmıyor.Soğutucunuzda Sorun Ola Bilir Diğer Soğutucuyla Deneyin Birde.Eskiyi Takın Bukadar Sıcaklıklar Olcakmı ?

Vista Kullandığım Halde Oyunda Çekilen Bir Foto

5. binaryy

binaryy Yeni Üye

aslında bilgisayarı vistada kullansam bu kadar yüksek sıcaklıklara cıkabilr mi pc
    gerçi bilgisayar yaklasık 7 saattir acıktı ondan sonra kapandı soğutucuyu da açmamıstım sadece kendi işlemci fanı calısıyodu
    zaten işlemci de o kadar yüksek derecede sayılmaz

6. Error!

Error! Yeni Üye

şimdi eğer busıcaklıklar sizin sabahki ilk açılıştaki sıcaklığınızsa gerçekten çok sıcak.7saatirki açık olan bir pc sıcaklığıysa yine fazla bilgisayar sıcaklığını kormuası lazım.

vistaya geçsem demeşsiniz ben aynı pc de şuanki notebook umda xp den vistaya geçtim ısınma oyunlar haricinde artmadı normal internet,msn,programlar, da sıcaklık xp le orantılı ama oyunlarda 65 68 lere kadar dayanıyor xp de 58 65 oluyordu ama vistada vede oyunlarda bu sıcaklıklar normal bir zararı varmı ? olursa :D vista direk mahkemeye :D :lol:

7. binaryy

binaryy Yeni Üye

ilk acıtığımda ilk 2-3 sat içerisinde hdd ve diğerleri 35 dolaylarında oluyo
    ama işlemci
    bilgisayarımı actıktan 5 dk sonra bile 55 derecelere gelebliyo msn internet winamp cok rahat işlemciyi bu sıcaklıklara getirebiliyor

8. Error!

Error! Yeni Üye

bu dediklerinizi vistada deseniz biraz biraz haklı oa bilrisiniz
    bence işletim sisteminizi değişitirin bir arka planda bilgisayarı kasan sürekli işlem yapan bir trojen,virüs ola bilir
    sıskı bir virüs taramasıda ola bilir buda olmassa fanda problem ondada problem yoksa ozaman bu programlar yanlış ölçüyor
    bende bir şey merak ettim bu hdd,ram,işlemciler algılayıc varmıda bu saıklıkları algılıyor ? eğer varsa neden driverlarını yükledikmi gelmiyor ? merak :)

9. binaryy

binaryy Yeni Üye

valla algılayıcı olayını bende çözemedim
    yanlısta ölcüyo olabilir ama
    işlemci fanı tertemiz baktım arada elektrik süpürgesiylede çekiyorum
    işlemci modelim düşük oldugundan yapıyo sanırsam

10. Error!

Error! Yeni Üye

bence everest yanlış ölçüyor,
    çünkü ben aynı notebookda da ilk xp kullandım everestle ölçdümmü normalde 45-50 diyor hiç bir şey yapmazsın touch pad felan normal ısınmamış.ama vistaya geçtim dedim yine bir everestle ölçim yine ölçtüm 47 -50 diyor o arsı ama touch pad yanıyor el deymiyor bence yanlış ölçüyor çünkü algılayıcı olduğunusanmıyorum o işlemlere göre derece veriyor

11. binaryy

binaryy Yeni Üye

evet arkadasımın notebookunda evert hiç bir ölçüm yapmazken speedfan ile ölcük yapabiliyorum
    bence en doğrusu speedfan

12. Error!

Error! Yeni Üye

speedfan deneme şansım olmadı ama en yakın zamanda denicem bakalım o nasıl çalışcak

13. binaryy

binaryy Yeni Üye

Arkadaslar bu seferki sorunum resimde de görülen temp1 temp2(ACPI) nin sıcaklığının asırı cıkması nedeniyle bilgisayarım kapanıyor
    genelde oyun oynarken cok ısınıp kapandığını farkettim
    Bİlgisayarın ekran kartı yok fakan onboard
    bu kısmı nasıl soğutabilirim

14. Error!

Error! Yeni Üye

15. binaryy

binaryy Yeni Üye

başka markanın soğutucusu var ama bir işe yaramıyor
    yeniden macun çekicem büyük ihtimal sorn macunda .
    oyunları kaldırmıyo zannediyordum ama meğersem ısınınca donma yapıyor ondanmıs
    soğukken oyunlarda takılmadan oynuyorum

16. Error!

Error! Yeni Üye

bu sağutucu bende işe yaradı doğruyu sölemek gerekirse oyunlarda 68 -70 GPU görürken şimödi 58-60 arasında gidiyo geliyo sizdeki ney di soğutucu?

17. binaryy

binaryy Yeni Üye

Thermaltake
    http://urun.gittigidiyor.com/THERMALTAK ... ZZ16165910

18. Error!

Error! Yeni Üye

sanırım ben 12" ? eğer öyleyse cool master ında vardı bundan ben bendeki büyük15" olanı almadan önce 12" lik almıştım gerçekten o hiç bir işe yaramamıştı aldığım gün ertesi günü geri götürüp büyük olanı aldım. neden işe yaramadı derseniz fanların dönme devirleri zayıf oluyo küçüklerde 600-700rpm[fan speed] di heralde yanlış hatırlamıyorsam bendeki büyük olanın fan speed 1500rmp birde aliminyum olması bence fark ediyo gibi ama işede yaramaya bilir bilemem ama o ufak da ben notebook u dengede tutana kadar 15 dk uğraşmıştım :)

19. binaryy

binaryy Yeni Üye

bendeki de tam durmuyo üzrinde 1 laptop 1 cm dısarıda kalıyo

20. Error!

Error! Yeni Üye

sizin notebook kaç inç ? _ ?

Sayfayı Paylaş