Laptop-Pc Donanım Konusunda Bir kaç soru??

Konu, 'Notebook Genel' kısmında mustafayilmaz28 tarafından paylaşıldı.

1. mustafayilmaz28

mustafayilmaz28 Yeni Üye

Herkese merhabalar..
    bilgisayar donanımı hakkında birkaç tane kafamda dolaşan soru var ve bunları en son buraya yazmaya karar verdim.(daha doğrusu mağazalar dahil aradığım cevabı bulamadım :cry: )
    Bunlar;mesela hdd lerde 5400rpm ile 7200rpm arasındaki farkı az çok biliyorum.Ramlarin 400 Mhz ile 800 Mhz olanları arasındaki farkı az çok biliyorum.Lakin en önemlisi (belkide benim için)bazı makinelerde gördüğüm işlemcilerin P8700 ile T4300 işlemci numaraları arasındaki farklar nelerdir?? ekranlardaki BRIGHT VIEW ile DIAMOND VIEW arasındaki farklar belleklerdeki ddr2 ile ddr3 ün artıları yine işlemcilerde Intel® Core™ Solo ile arasındaki temel farklar artılar eksiler..??
    bu sorular böyle çoğalır..
    fakat benim esas sormak istediğim..bunları öğrenebileceğim Türkçe bir kaynak
    internetten (google)den aramaya kalksam ki buradan da yeterli cevabı alamazsam galiba öyle olacak çok uzun ve parça parça olacak tahminim.ingilizce olmadığı için mesela intelin sitesini kullanamadım.. :cry:
    Şİmdiden Teşekkürler.
    Bu Arada Herkese Hayırlı Bayramlar.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

işlemciler için retailedge.intel.com işinize yarayabilir.

3. mustafayilmaz28

mustafayilmaz28 Yeni Üye

Üyelik istiyor..oda sorun değil de firma felan diyor. ben herhangi bir mağazada çalışmıyorum ki?? :( :oops:

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

öenmli değil ki bir firma ismi yazabilirsiniz. vatan bilgisayar avcılar şubesi vb gibi.

Sayfayı Paylaş