laptop lcd si pc ye bağlanırmı?

Konu, 'Donanım Ürünleri' kısmında x_user tarafından paylaşıldı.

1. x_user

x_user Yeni Üye

laptop lcd si pc ye bağlanırmı? çok ilginç bir soru olsada merakediyorum ,eğer bilgisi olan arkadaşlar varsa bi laptop lcdsini harcamaya hazırım :D

2. pirpir_21

pirpir_21 Yeni Üye

tabi bağlanir s video kablosu alman lazim dostum ister sen televizyona bile bağlarsin fn + f5 bas görüntü alirsin okey

3. x_user

x_user Yeni Üye

o anlamda değil lcd paneli bağlanırmı asıl olay bu üzerinde bir data diğeride sanırım elektrik kablosu bu bağlantı nasıl olur?

4. xmaynakx

xmaynakx Yeni Üye

baglanabılıor tabıkı data kablosunu cevrımen gerekıyor sadece bız bagladık oldu cok guzelde calısıyor 2 ekrandada aynı anda goruntu alıyoruz sorun sadece data kalbosunu verımekte

5. mama.said

mama.said Yeni Üye

Aslında olur ve güzel bir fikir, ama notebooklardaki ekran sadece likid kristal panellerdir ve bu panellerin normal monitörler gibi ekran kartına bağlanabilmesi için sürücü devre gerekir ve bu sürücü devreler notebooklarda mainboardun üzerine tümleşiktir. tabi böyle devreler tr de var mı şu an bilmiyorum...ama güzel fikir...

6. hacel

hacel Yeni Üye

güsel fikir ama bu iş 3310 telefona renkli ekran yapma gibi bir şey olurr [gulmek] :D :lol:

7. adogsm

adogsm Yeni Üye

bunu bende düşündüm ve internetten araştırma yaptım elimde eski bir notebooktan kalma lcd ekran vardı bunun çıkış uçlarının datashetlerini buldum(her lcdde farklı oluyor) bu iş için eski pcı ekrankartlarının üzerinde bulunan ide pinine benzer çıkışlar kullanılıyor ve bir sitede yapılmış şeklini buldum ama uğraşacak vaktim olmadığı için daha yapmadım ama oluyor

8. adogsm

adogsm Yeni Üye

ekrankartı çıkışlarının ismi vesa çıkışı

9. adogsm

adogsm Yeni Üye

10. karaeren

karaeren Yeni Üye

arkadaşlar haakikaten çok üreticisiniz laptop lcd fiyatını araştırdınızmı hiç normal pc ye bağlamay çalışıyorsunuz alın bi tane 19 inç monitör daha ucuza gelir kafa yormayın derimböyle şeylere

11. adogsm

adogsm Yeni Üye

evet ama çok eski laptoplar var lcd hariç kullanılamaz hale gelmiş bunuda çöpe atacak değiliz heralde satsan yeni cihazlara uymaz gitipte sıfır lcd panael alın demiyoruz değerlendirmek anlamında hem araştırmanın kafa yormanın neyikötü anlayamadım

Sayfayı Paylaş